Dodaj do ulubionych

aparat stały ortodontyczny , jaki koszt?

11.01.12, 11:51
ktoras z was nosi aparat staly ortodontyczny? Na jaki koszt masz sie przygotowac i czy po zalozeniu aparatu zeby faktycznie mocno bola? Acha i czy warto zainwestowac w porcelanowy?
Obserwuj wątek
    • dorry Re: aparat stały ortodontyczny , jaki koszt? 11.01.12, 12:14
      Moja córka, oba łuki, zęby ją bolały, ale znośnie chyba. Najgorsze jest to że nie wszystko można jeśc, trudno zęby domyć, lepiej nie jeść na mieście - widok poprzylepianego jedzenia do aparatu jest okropny. Porcelanowego nie miała, ortodonta polecała najzwyklejszy. Nosiła przez 3 lata - koszt całkowity przekroczył 6 tys. na koszt składa się rtg, odlew, łuki, wizyty, szyny stabilizujące "po", nakładka do noszenia "po" - jedna nie starcza na rok, specjalne szczoteczki do mycia wokół tego aparatu.
            • tyggrysio Re: aparat stały ortodontyczny , jaki koszt? 12.01.12, 18:25
              Do tego jeszcze można dodać czas potrzebny na usunięcie zębów - co czasami jest konieczne. Nie wyrywa się więcej niż jednego zęba na raz, po wyrwaniu trzeba poczekać około tygodnia przed następnym rwaniem (a jeśli są komplikację - np. otworzy się przejście do jamy nosowej ^^ to chyba nawet 2 tygodnie).
              Ja właśnie noszę aparat retencyjny - jestem zadowolona z efektu, wreszcie ciasne zęby nie bolą smile Koszt stałego to (prawie 3 lata temu) jakieś 3600zł za dwa łuki (Kraków) + wizyty przez dwa lata co miesiąc 120zł. A wcześniej rentgen, wyrywanie zębów (nawet nie pamiętam ile, ale u mojego ortodonty jest cennik na stronie internetowej smile może u Twojego też jest?), po ściągnięciu aparatu płytka retencyjna, piaskowanie (cały pakiet "po" ściągnięciu kosztował jakieś 400zł).
              Ktoś wcześniej pisał, że jest problem z jedzeniem na mieście - przez pierwszy miesiąc faktycznie tak, bo jedzenie tak się przylepia do aparatu, że wygląda to nieciekawie, ale potem już daje radę; a po posiłku można umyć zęby w restauracyjnej toalecie smile I tak szczoteczkę nosi się cały czas ze sobą.
    • mondovi Re: aparat stały ortodontyczny , jaki koszt? 11.01.12, 12:41
      Mnie bolały zęby dość mocno zaraz po założeniu aparatu i przy kilku początkowych wizytach na zmianę gumek, potem juz nie. Miałam porcelanowy, ale nie wiem, czy faktycznie zamki są lepsze niż metalowe, mi chodziło o to, żeby mniej było widać. Co do obecnych kosztów się nie wypowiem, bo zakładałam 10 lat temu (3tys za dwa łuki + co miesiąc wizyta).
    • lilka69 Re: aparat stały ortodontyczny , jaki koszt? 11.01.12, 12:54
      ok 3 tysiace- luk gorny i dolny, co miesiac wizyta 200 przez 1,5 roku.potem koszt plytki retencynej ok 400 (nie pamietam) teraz wizyty rzadkie 3 razy w roku bezplatne. czyli koszt calowity 6, 5 tys. zalozylam po 30 roku zycia, bez szczegolnych wad widoznych ale chcialam cos dla siebie zrobic oprocz operacji plastycznej smile
      WARTO. potem jeszcze wybielilam zeby i jest hollywoodzki usmiech.
    • mama_piotrusia1984 Re: aparat stały ortodontyczny , jaki koszt? 11.01.12, 12:57
      witam!
      Ja aktualnie noszę na obu łukach. Górny w okolicach kwiecien-maj mam mieć już zdejmowany. Miałam stłoczenie zębów ale mimo wieku ładnie poddawały się leczeniu więc wystarczyły 2 lata. Jeśli chodzi o koszty to wielkopolsce zapłaciłam za oba łuki 2900, metalowy. Wizyty początkowo co ok.5 tygodni teraz co 8-10, koszt na początku 50 zł teraz po podwyżce 80zł niezależnie od tego co było robione. Jakieś niespodziewane naprawy w międzyczasie były za free. Na początku dość mocno zęby mnie bolały, teraz po naciągu , zmianie drutu też trochę bolą ale apap czy inna tabletka pomaga i nie ma problemu. Co do jedzenia to w sumie jem wszystko,także orzechy i inne twarde rzeczy i nigdy nie odkleił mi się zamek, chociaż jedzenie na mieście to rzeczywiście problem bo nigdy nie wiadomo co może wisieć na drutachsmile Ogólnie jestem zadowolona,że założyłam aparat, chociaż długo się do tego zbierałam i nie mogę doczekać się zdjęcia go. Ostatnio na wizycie rozmawiałam a retencji, u mnie kosztuje 120 zl a co do reszty kosztów po aparacie to zobaczymysmile
    • gk102 Re: aparat stały ortodontyczny , jaki koszt? 11.01.12, 20:32
      Moja córa - metalowy - 1 łuk 1600zł *2 =3200,-
      Kontrola co 5 tyg - 140 zł (nosi już 1,5 roku)
      RTG, wyciski itd - 150 zł
      odklejenie zamka, wypadnięcie pierścienia (awarie) - bezpłatnie
      na koniec będzie płytka retencyjna, ściąganie, czyszczenie zębów - ok. 600 zł
      wyciory, specjalna szczoteczka, płyny ortodontyczne - ok 100 zł/ 2-3 m-ce

Efekt - mimo, że jeszcze nosi jest SPEKTAKULARNY!
    • agata688 Re: aparat stały ortodontyczny , jaki koszt? 11.01.12, 21:26
      nosze aparat kryształowy .gorę od 1,5 roku dół od ponad roku.jeden łuk kosztował mnie 3tys..łacznie leczenie do tej pory ok.9 tys.
      odczucie bólu zalezy od tego jak bardzo chciało sie go miecwink
      mąż nosił ponad rok tylko góre,wiec koszty zaleza od wady.
      myslę,ze jak najbardziej warto w wieku dorosłym zainwestowac w aparat estetyczny.roznica jest wielka.niedawno ortodonytka dokleila mi metalowy zamek na dolnej szostce wiec mam porownanie.
      efekty leczenia widac bardzo szybko.ja z dosc powazna wada(ktora ponoc nalezy leczyc do 9-ciu lat), zeby "prawie" idealne mialam po ok.4 mies.POLECAM
      I w tym aparacie jem absolutnie wszystko,nawet jagody,nalezy jedynie od razu po jedzeniu umyc zeby.gumki szybko przebarwiaja sie od kawy,ktorej niestety nie umiem sobie odmowic.
      • pamelia Re: aparat stały ortodontyczny , jaki koszt? 11.01.12, 23:43
        "ja z dosc powazną wadą (ktora ponoc nalezy l
        > eczyc do 9-ciu lat), zeby "prawie" idealne mialam po ok.4 mies." 9 lat?
        To chyba przejęzyczenie, może miałaś na myśli że należy to leczyć w wieku poniżej 9-go roku życia? Ortodonci twierdza że 3 lata noszenia aparatu to max.
        Ja nosiłam 2 lata, porcelanowy. Polecam, czułam się dużo swobodniej, naprawdę jest mało widoczny. Teraz jak oglądam zdjęcia z tamtego okresu na których się śmieję, to muszę się dobrze wpatrywać żeby dojrzeć aparat.
      • aniakoles Re: aparat stały ortodontyczny , jaki koszt? 12.01.12, 14:23
        nosiłaś te wkładki retencyjne?miałaś przyklejona od spodu?tak mi ortodonta tłumaczył, że po zdjęciu aparatu i tak przez parę lat trzeba dodatkowo zakładać na noc wkładkę, żeby się utrwaliło. a na doł przyklejana od spodu, niewyczuwalna i nieprzeszkadzająca (niby)
        to niepokojące co piszesz, że może wrócić do stanu przeduncertain
      • beauty_agadir Re: aparat stały ortodontyczny , jaki koszt? 13.01.12, 14:25
        No niestety, nikt nie da Wam gwarancji, że zęby zawsze już będą idealne. Znam wiele przypadków, kiedy zęby znów się krzywią. Najgorzej miała moja koleżanka - zaraz po zdjęciu zaczęły się cofać i efekt był ŻADEN, wszystko wróciło tak jak było.
        Po prostu trzeba o tym pamiętać, że tak może się zdarzyć... nawet po 6 latach jak u mnie.
    • aniakoles Re: aparat stały ortodontyczny , jaki koszt? 12.01.12, 13:20
      noszę od lipca, góra i dół.metalowy, koszt 4000 za całość, czas założenia 2 godz. musiałam usunąć ósemki żeby było miejsce na rozsunięcie zębów. teraz mam wizyty co 2 miesiąe, koszt 140 zł, wizyta trwa godz - wymiana drutów. jak się coś odklei to bezpłatnie robi. raz mi się zamek odkleił. dolnego za bardzo nie widać, więc można sobie na górę zafundować porcelanowy a dół zwykły. ja już się przyzwyczaiłam, zwłaszcza że już widzę efektysmile
      co do dalszych kosztów to dojdzie jeszcze wkładka retencyjna. na dół przyklejana od wewnątrz zębów na stałe, na górę wyjmowana, ale nie wiem jaki dokładnie koszt, zakładam że do 500 zł za obie.
      co do bólu, to bardzo bolało po założeniu, przez ok. 2 tyg, teraz po każdej wymianie druta tak przez 2-3 dni. teraz jem prawie wszystko, na początku to tylko zupa, jajecznica i jogurtwink przynajmniej można troche schudnąć przy okazjismile do czyszczenia mam specjalne szczoteczki, "wyciorki" i nić dentystyczną.
    • koora.spacerowa Re: aparat stały ortodontyczny , jaki koszt? 13.01.12, 21:25
      za oba łuki zapłaciłam 2700 zł, miałam wyrywane dwa zęby naraz na własne życzenie (nie lubię się rozdrabniać). Z tego samego powodu zażyczyłam sobie założenia obu łuków na jednej wizycie i potem srodze tego żałowałam. Zęby bolały mnie przez pierwszy miesiąc tak, że mogłam jeść tylko gerberki. Próba pogryzienia czegokolwiek kończyła się łzami z bólu. Do tego należy doliczyć koszt wymiany obu łuków co miesiąc (150 zł). Wyrywanie kosztowało 300 zł. Zdjęcie rentgenowskie i pantomogram chyba 100 zł. Aparat nosiłam 2,5 roku. Jeść na mieście jak najbardziej można - nosiłam ze sobą szczoteczkę i pastę. Zdjęcie aparatury + czyszczenie zębów + retainer + aparat retencyjny to był koszt 850 zł. Teraz wizyty kontrolne co 3 miesiące za 70 zł. Uff, to dość kosztowna inwestycja, ale efekt jest tego warty smile
      • poppy_pi Re: aparat stały ortodontyczny , jaki koszt? 13.01.12, 21:37
        Aha po zdjęciu aparatu stałego trzeba najpierw w ciągu dnia i w nocy a później tylko w nocy (nawet kilka-kilkanaście lat!!!) nosić aparat retencyjny, dla mnie ból był nieznośny, budziłam się w nocy od tegouncertain Po jakimś czasie straciłam cierpliwość i przestałam zakładać to ustrojstwo i chodzić do ortodonty (miałam na dolne żeby, które ponoć lubią 'wracać' na swoje miejsce) i po ponad roku widzę, że zęby zaczynają pomalutku wracać na swoje miejsce uncertain Pewnie za kilka lat znowu będę musiała założyć aparatuncertain Gdybym wiedziała o tym retencyjnym, który trzeba tak długo nosić nie wiem czybym się drugi raz zdecydowała, ale ja mam górne zęby proste, a na dole krzywe dwa zęby więc nie ma dramatu wink
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka