Dodaj do ulubionych

W poniedziałek operacja !!

28.01.12, 23:41
Na google znalazłam Was !!! Jadę na operacje serce mi wali jak oszalale ,łzy mi lecą czy chce czy nie !!! Tak strasznie się boje ! Pomocy
Obserwuj wątek
    • karmagula Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 08:14
      Hej Maju smile
      Dziewczyno droga ...nie "szalej" ze strachu...bać się masz prawo ,ale nie aż tak...w poniedziałek do szpitala idzie również młoda dziewczyna od nas,będziesz miała wirtualną towarzyszkę niedoli ,a może nie wirtualną?Świat jest mały...Maju pewnie nie zdążyłaś zbyt wiele poczytać naszego forum,więc pytaj ,może jeszcze zdążymy choć trochę Cię przekonać,że operacja ,to nic strasznego ...zaraz ,bo teraz patrzę ,że napisałaś:...jadę...,to znaczy dzisiaj?
      • basiab64 Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 09:48
        Czesć Majeczko smile
        Nie ma chyba takiej osoby która by nie bała się słysząc słowo operacja, ale wierz mi ,nie jest to takie straszne .Poczytaj może w wątku "czego spodziewać się w szpitalu" albo jeśli masz jeszcze troszkę czasu inne wątki i po troszku będziesz wiedziała mniej więcej jak inne dziewczyny przeżywały swoje operacje i jak wyglądał ich pobyt w szpitalu .Pozdrawiam Cieplutko,Życzę Powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia smile
        • olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 10:59
          Majeczko Kochana witaj kiss
          Szkoda, że tak późno nas znalazłaś, ale jeżeli jeszcze tu zerkniesz przed wyjazdem do szpitala to pamiętaj, że myślami jestem z Tobą smile Gdybyś nie zdążyła przeczytać to i tak nasze dobre duszki forumowe wyślą w Twoją stronę potężną dawkę wsparcia również modlitewnego, więc spokojnie, wszystko będzie dobrze, a jak wrócisz to proszę odezwij się do nas, a my pomożemy Ci we wszystkim co Ci będzie potrzebne kiss

https://www.familylobby.com/common/tt8155106fltt.gif
          • bulbinka536 Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 12:04
            Majeczko powodzenia kochana kiss kiss kiss
            • alicja518 Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 12:46
              Majko, bidulko. Nie bój się, zobacz ile nas tu jest. Wszystkie przez to przeszłyśmy, to naprawdę tylko tak strasznie wygląda, czy raczej brzmi. Po wszystkim będziesz się śmiała że tak strasznie się bałaś. Tak jak koleżanki wcześniej pisały poczytaj nasze przeżycia w szpitalu, przed i po operacji. Będziesz spokojniejsza, bardziej przygotowana. Nie martw się.
              Ściskamy Cię mocno, wszyskie będziemy czekać na Twój powrót.
              Tylko nie zapomnij do nas zajrzeć po. Bo potem martwimy się o Was.
              Powodzenia kochana kiss
              • kasia7915c Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 13:28
                Majeczko, nie wiem czy przed wyjazdem do szpitala jeszcze do Nas zajrzysz, ale gdybyś zajrzała, to zobaczysz ile przyjaznych duszyczek tu znalazłaś.Wszystkie, jak jeden mąż, myślami i serduchami jesteśmy z Tobą.Trzymaj się kobieto i odezwij się koniecznie jak już wrócisz.POWODZENIA kiss
                • jula1023 Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 13:36
                  Majeczko trzymaj siekiss bedzie dobrze, nie ma innej opcji. Cala Syrenkowa kraina jest z Tobasmile
    • cukiereczek50 Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 15:26
      Majko nie boj sie bo strach ma wielkie oczy .Wez ze sobą dokumenty typu GR krwi(bardzo wazne)dokumenty swiadczące o Twoim ubezpieczeniu zdrowotnym,przybory do mycia i reszte potrzebnych Ci rzeczy i głowa do góry.Jezeli jesteś przed komputerem napisz gdzie ta operacja i co proponuje Ci lekarz prowadzący (co będzie usuwał).Pozdrawiam cieplutko.
      • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 21:30
        Dziękuje Wam kobietki wspaniałe smile Nie myslałam ,ze dostane tyle wsparcia !! No tak za pare godzin jadę do szpitala sad Czytam wszystko co jak żeście pisaly . Dokupilam rzeczy ,które byly przez Was sugerowane ( podklady do wc, espunisan, majtki jednorazowe). Czy to prawda ,że można przy okazji usunąć wyrostek ?? Rano sprawdzę od Was wiadomości . Trzymajcie kciuki!!!
        • karmagula Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 21:36
          Maju POWODZENIA...jeśli chodzi o wyrostek...kiedyś podobno usuwali "przy okazji", dzisiaj z wiadomych względów(NFZ) raczej nie ma na co liczyć ,ale Maju wyrostek jeśli jest zdrów jeszcze może się przydać wink Trzymam kciukikiss
        • kasia7915c Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 21:40
          Nie wiem, moja droga czy to prawda ,że można usunąć przy okazji wyrostek.Szczerze mówiąc pierwszy raz o tym słyszę.Ale może to zależy od lekarza i szpitala, musisz się dopytać.

https://gify.magazynek.org/pictures/Kreskówki/Disney/Mała syrenka/031.gif 32lata,09.12.2011 histerektomia radykalna-rak szyjki macicy Ib.HP pooperacyjne ok https://gify.magazynek.org/pictures/Kreskówki/Disney/Mała syrenka/031.gif

https://gify.magazynek.org/pictures/Elementy na stronę, bloga/Linie/Gwiazdki/002.gif
          • beaplus Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 21:45
            Maju niestety przy jednej operacji raczej nie usuną Ci wyrostka. Trzymaj się , będzie wszystko ok, a my tu będziemy na Ciebie czekać. Powodzenia. kiss
        • olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 21:43
          Mmajeczko cieszę się, że jeszcze jesteś smile
          Bałam się, że nie zdążysz przeczytać co do Ciebie napisałyśmy i najważniejszych rzeczy jakie powinnaś wiedzieć przed operacją ... Wygląda na to, że jednak zdążyłaś i bardzo się z tego ciszę smile Mam też nadzieję, że łezki już się nie leją i udało Ci się nieco uspokoić wink
          Kciuki oczywiście będziemy trzymać więc nic się nie martw, będzie dobrze kiss

https://i.pinger.pl/pgr409/186de79f000052294bbcbca2/kciuki.jpg
          • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 22:16
            Jesteście cudowne dziewczyny smile Jestem fanką tej strony !!! Ja jadę do szpitala w Białogard ( zachodniopomorskie ).
            • natalik5 Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 22:24
              Majeczko powodzenia! Będzie ok - tego Ci życzę!
            • kasia7915c Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 22:28
              Więc w chwilach zwątpienia i strachu pamiętaj , że masz przy sobie wszystkie "cudowne dziewczyny" jak Nas nazwałaś.
              Trzymam kciuki i https://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSrm-hKk8_CWxcLZtQlvhHjJTu7oEOJwuYXymoCcHwT28qP7C7z
              • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 22:44
                Uwielbiam słonie smile Miałam przyjemność być na wycieczce ze słoniami smile wspomnialam dzięki Wam miłe ,cieple chwile . Ach życie smile
                • olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 29.01.12, 22:48
                  No to jeszcze troszkę szczęśliwych słoników dla Ciebie, żebyś była tak szczęśliwa jak one kiss

https://agdperfect.pl/otek/tetrakolor/sloniki.jpg
                  • iola88 Re: W poniedziałek operacja !! 30.01.12, 13:24
                    Jeśli jeszcze masz sznsę Majeczko przeczytać, to przy mnie jak byłam w szpitalu usuneli jednej pani równoczesnie wyrostek. Trzymam kciuki , wracaj do nas szybciutko.
                    -
                    kwiat 43lata, operacja listopad 2011, śląsk kwiat
                    • eli-50 Re: W poniedziałek operacja !! 30.01.12, 16:42
                      Majka trzymaj się dzielnie i powodzenia kiss
                      • layla01 Re: W poniedziałek operacja !! 30.01.12, 20:02
                        Majuniu trzymamy kciuki za Ciebie - zobaczysz, ani sie obejrzysz, a już z powrotem u nas zawitasz i powiesz nam: "strach ma wieeeelkie oczy" smile Wszystko będzie dobrze kochana!!! Pamiętaj - nie jesteś sama kiss
                        • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 04.02.12, 00:57
                          hurra !!! JESTEM W DOMU jestem już po operacji smile Jutro popiszemy ,bo jutro będzie więcej sił smile DZIĘKUJE WAM KOLEZANKI MIŁE ZA WSZYSTKO !!!
                          • bulbinka536 Re: W poniedziałek operacja !! 04.02.12, 10:03
                            Majeczko witam Cię cieplutko kiss
                            Wypoczywaj teraz ,a jak będziesz miała siły to wpadaj z relacjami ,czekamy na Ciebie kiss
                          • olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 04.02.12, 10:41
                            https://moje.glitery.pl/text/34/106/2-Witaj-Majeczko--8703.gif

Cudnie, że radosna i już w domku kiss
                            Czekamy ,czekamy i popiszemy smile
                          • kasia7915c Re: W poniedziałek operacja !! 04.02.12, 14:45
                            Witam Cię Majeczko
                            Super , że już wróciłaś do domku, teraz już będzie tylko lepiej.Odpoczywaj i zbieraj siły, a my będziemy tu czekały na Ciebiesmile
                            • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 04.02.12, 17:50
                              dziękuje !!! moje kobietki co ja mam robić z raną ? ja mam fałdę która nachodzi mi na ranę sad poci mi się !!! jak zwykle . Myję szarym mydłem i wietrze i co jeszcze ?
                              • bulbinka536 Re: W poniedziałek operacja !! 04.02.12, 18:35
                                Majeczko i to na razie wystarczy ,przynajmniej mnie wystarczyło,a też mam fałdkęwink
                              • olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 04.02.12, 18:46
                                Majeczko , a czy rana jest ładnie zagojona, czy jeszcze masz miejsca, gdzie się do końca nie zrosła ? Podejrzewam, że jeszcze leżysz sobie w łóżeczku, to podnoś może brzusio w jakiś sposób, żeby Ci fałdka nie opierała się na ranie, tylko jak uncertain
                                • alicja518 Re: W poniedziałek operacja !! 04.02.12, 19:08
                                  Hej Majeczko, witaj, no widzisz już jesteś z nami kochana. Mi lekarz na początku to mówił, żeby trochę tę ranę wietrzyć, jak leżałam to miałam odkryty brzuchol, żeby rana się szybciej goiła.
                                  Całuję kiss
                                  • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 04.02.12, 23:44
                                    Moje drogie !!! Jak się korzysta z pogaduszek ? Nie wiem

• olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 04.02.12, 23:46
                                      Moja Droga Mmajeczko, klika się na ten link - Tekst linka i już tam jesteś smile Zapraszam kiss
                                      • olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 05.02.12, 00:11
                                        https://www.familylobby.com/common/tt8180428fltt.gif
                                        • olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 05.02.12, 15:25
                                          Mmajeczko co tam u Ciebie ? Znalazłaś nas tam gdzie szukałaś wink
                                          Miłej niedzieli Ci życzę kiss
                                          • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 05.02.12, 18:34
                                            Juz jestem na pogadankach !!! Oj uczę się internetu
                                            • olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 05.02.12, 18:37
                                              Mmajeczko to super big_grin - pierwsze koty za płoty, a teraz już pójdzie coraz lepiej kiss
                                            • karmagula Re: W poniedziałek operacja !! 07.02.12, 06:46
                                              Hej Mmaju dasz radę z tym netem, dobrze ,że Jesteś już po wszystkim,zdrówka kiss
                                              • mmajka65 już po operacji :) 08.02.12, 22:50
                                                jestem bardzo proszę o opinie jak postępować tydzień po operacji smile
                                                • olikkk Re: już po operacji :) 08.02.12, 23:01
                                                  Mmajeczko mamy tu wątek w którym piszemy o tym czego unikać po operacji Tekst linka więc zerknij sobie i tam jest sporo ciekawych rzeczy dla Ciebie smile a jak masz konkretne pytania to proszę możesz pytać tutaj smile
                                                  • mmajka65 Re: już po operacji :) 09.02.12, 15:44
                                                    ojej kiepski mam dzień sad
                                                  • olikkk Re: już po operacji :) 09.02.12, 16:00
                                                    Oj Mmajeczko a to dlaczego ???? sad
                                                  • iola88 Re: już po operacji :) 09.02.12, 17:45
                                                    Głowa do góry Majeczko czasami tak bywa po operacji, ale jutro bedzie lepiej.
                                                  • mmajka65 Re: już po operacji :) 09.02.12, 18:14
                                                    Niestety wziełam lek ketonal i jest mi dobrze smile Od wczoraj wieczór coś mnie męczy ,a w dzień już miałam dosć !! Ani leżć ,ani chodzić ,ani nic . I czułam bóli taki niepokój. Moja siostra mówiła że to może być tak jak jest czas kiedy powinnam mieć miesiączkę . Czy może tak być ?
                                                  • basiab64 Re: już po operacji :) 09.02.12, 19:33
                                                    Mmajeczko a masz jajniki zostawione ?
                                                  • iola88 Re: już po operacji :) 09.02.12, 19:59
                                                    Majeczko, przecież nie minęły jeszcze nawet dwa tygodnie od operacji o ile się nie mylę, brzuszek ma prawo jeszcze trochę boleć, a i samopoczucie może być kiepskie, wiem po sobie, tym bardziej, że jednak człowiek jeszcze obolały i taki jakiś niesprawny. Nie martw się, napewno wszystko jest w najwiekszym porządku, a co do ketanolu, to ja osobiscie go nie brałam, bo po nim mam trzęsawki, jest za mocny, może na ciebie tez działa nienajlepiej. Spróbuj coś lżejszego, a jeśli masz uczucie pelności w brzuszku to tylko espumisan. Pozdrawiam cieplutko i glowa do góry.kiss
                                                  • mmajka65 Re: już po operacji :) 09.02.12, 20:51
                                                    jak ja mam napisać jaką mam opercje ??? aby opis byl widoczny jak u Was moje Panie smile
                                                  • olikkk Re: już po operacji :) 09.02.12, 20:54
                                                    Majeczko należy wejść w ustawienia - Tekst linka i tam wpisać tekst do sygnaturki smile
                                                  • mmajka65 Re: już po operacji :) 10.02.12, 20:48
                                                    minelo juz półtora tygodnia po operacji smile Moje drogie czym mogę smarować ranę ? Myję szarym mydłem i nic więcej .
                                                  • basiab64 Re: już po operacji :) 10.02.12, 21:26
                                                    Mmajeczko jeżeli masz szwy wyciągnięte to jak chcesz to możesz sobie kupić krem Cicatridina ,jest bez recepty i możesz sobie nim smarować ,przyspiesza gojenie .
                                                  • karmagula Re: już po operacji :) 10.02.12, 21:29
                                                    Mmajeczko myj dalej szarym mydłem i często wietrz ,a smarować będziesz mogła dopiero jak strupki zejdą...smile
                                                  • mmajka65 Re: już po operacji :) 11.02.12, 10:01
                                                    Moje panie to mam smarować czymś czy nie ?? Ja mam tą wstrętna (wyhodowaną )fałde ,która mi bardzo przeszkadza. Ciało tam mam takie ciepłe spocone .Najlepiej tylko myć i wietrzyć . Ale jest noc i te ciałko mi sie zaparza Dlatego nie wiem co robić ?
                                                  • olikkk Re: już po operacji :) 11.02.12, 11:11
                                                    Mmajeczko kochana, nie piszesz nic jak wygląda twoja rana. Od tego zależy czy smarować ranę i czym. Generalnie nie zleca się smarowania niczym, tylko szare mydło i wietrzenie. Ale co lekarz to inne porady, dlatego też jak widzisz jedne panie radzą nie smarować inne smarować. Proponuję żebyś zerknęła do wątku Tekst linka gdzie dziewczyny dużo piszą o swoich doświadczeniach i zaleceniach innych lekarzy.
                                                    Moja skromna rada dla Ciebie jest taka, jeżeli rana jest łada i nic się z nią nie dzieje, to nie musisz nic z nią robić, a jak się dobrze wygoi smarować jakąś maścią na blizny, dziewczyny podawały nazwy i własne doświadczenia z nimi związane w w/w wątku.
                                                    Co do tego jak postępować z nią na noc, to moim skromnym zdaniem ( w przypadku jak jest łada bez problemów ) wystarczy przed snem posypać ją talkiem ( tak robiła Eli), bądź zwykłą mąką ziemniaczaną ( tak się robi niemowlakom, także na pielgrzymkach) zabezpieczy to miejsce przez zaparzaniem, czego się obawiasz smile
                                                    Mam nadzieję, że po przeczytaniu wątku o pielęgnacji rany , sama podejmiesz decyzję co robić dalej smile
                                                    Pozdrawiam cieplutko kiss
                                                  • sono.dora Re: już po operacji :) 12.02.12, 19:37
                                                    witajcie Miłe !

noszę zwykłe bawełniane majty, wysokie aż do pępka - za każdym razem podnoszę brzuszydło do góry i ...jakoś to wystarcza, kiedyś rana a teraz blizna jest wietrzona

pamiętam dzień jak mi się wydawało: wyciagania szwów - wystraszona nastawiłam się bojowo - lekarka zerwała trwały opatrunek i usunęła jedyny założony szew, okazuję się że cięcie było sklejone a nie zszywane

samopoczucie, myślę, że poprawi się po jakimś czasie zażywania hormonów, tak jak mnie
                                                    o ile zdecydujesz się na htz - ale jest to indywidualna i odpowiedzialna decyzja każdej z nas

z moich koleżanek tylko ja zdecydowałam się, (oczywiście jestem pod ciągłą kontrolą lekarzy)
                                                    a czuję się tak jak by mój akumulator został podładowany życiodajnym prądem smile
                                                    w skrócie: jest to mała filiżanka pysznej kawy ze szczyptą dobrego humorusmile

całuję Was mocnokiss
                                                  • mmajka65 Re: już po operacji :) 12.02.12, 20:21
                                                    Czy jakieś leki brałyście po operacji ? Bo ja mam ketonal,zaszczyki przeciwzakrzepowe Mam też czopki diclofenac. Nie wiem czy mam brac czopki dalej ??
                                                  • olikkk Re: już po operacji :) 12.02.12, 20:34
                                                    Mmajeczko ja brałam antybiotyki, ale dlatego że miałam stan zapalny dróg moczowych. Zastrzyków przeciwzakrzepowych nie robiłam. Nic przeciwbólowego nie brałam smile
                                                    Nie było takiej potrzeby smile
                                                    Czy te czopki bierzesz jako środek przeciwzapalny, czy przeciwbólowy ?
                                                  • alicja518 Re: już po operacji :) 12.02.12, 20:38
                                                    Mmajka ja tylko brałam zastrzyki przeciwzakrzepowe, środków przeciwbólowych, no może raz czy dwa razy zjadłam ibuprom i tyle smile
                                                  • mmajka65 Re: już po operacji :) 13.02.12, 00:14
                                                    Czopki biorę jak mam boleści ,ale mam ich dość. Wiecie jak sie bierze czopki jak reaguje organizm sad Tak sobie myśle ,ze trzeba skończyć opakowanie i już
                                                    .
                                                  • bulbinka536 Re: już po operacji :) 13.02.12, 09:10
                                                    Mmajka jeżeli to są czopki wyłącznie przeciwbólowe ,a nic już Cię nie boli to w sumie po co je brać? Będziesz odczuwała ból wówczas sobie zaaplikujeszwink
                                                    Ja miałam oprócz czopków ma ból ,czopki na stan zapalny i zrosty ,więc te ostatnie musiałam brać do końca.
                                                  • mmajka65 Re: już po operacji :) 13.02.12, 18:10
                                                    Ja już nie wiem .Mam takie lepsze godziny i gorsze godziny w ciągu dnia sad Teraz mam złe !!! Poprostu wierzyc mi się nie chce !!! W tych godzinach (17-18) zaczyna mnie tak boleć w prawym boku (tam gdzie usunięto mi jajnik)Wziełam ibuprom to może mi przejdzie .
                                                  • alicja518 Re: już po operacji :) 13.02.12, 18:13
                                                    Mmajko to musi trochę boleć,wszysko jest naruszone, musi się goić, trzeba trochę poczekać. A ibuprom Ci napewno pomoże i działa też przeciwzapalnie. trzymaj się kiss
                                                  • mmajka65 Re: już po operacji :) 14.02.12, 14:21
                                                    Witam syrenki smile Powiedzcie mi kochane po przykładach waszych kiedy wstałyście z łóżka .
                                                  • basiab64 Re: już po operacji :) 14.02.12, 14:39
                                                    Mmajka Ja prawie wcale po powrocie ze szpitala nie leżałam w łóżku ,czasami tylko polegiwałam gdy ból bardziej dokuczał ,tyle jeśli chodzi o mnie ,ale zapewne zaraz przyjdzie ktoś mądrzejszy odemnie i lepiej Ci doradzi czy masz już wstawć czy nie .
                                                  • iola88 Re: już po operacji :) 14.02.12, 14:47
                                                    Ja Majeczko to na drugi dzień po operacji juz troszke dreptałam, nawet prysznic wieczorkiem wziełam, choc nie bylo to łatwe. W domku to tak jak Basia, polegiwałam jak coś bolało.Robic to nic nie robiłam przez miesiąc, bo nie musialam, ale po dwóch tygodniach chodziłam z rodzinką na zakupy , trochę sie męczyłam nie powiem, chodziłam sobie powolutku. Mnie mówiono, ze trzeba jak najwiecej sie ruszac, żeby zrostów nie dostać.
                                                  • olikkk Re: już po operacji :) 14.02.12, 14:49
                                                    Mmajeczko to jest bardzo indywidualna sprawa. Niektóre kobietki podobnie jak Basia nie musiały zbyt długo leżeć, bo czuły się w miarę dobrze smile
                                                    Ja nie jestem dobrym przykładem, bo musiałam długo leżeć jednak nie z powodu problemów ginekologicznych, ale z powodu silnego zapalenia stawu kolanowego.
                                                    Musisz próbować wstawać, bo ruch jest potrzebny, ale też wsłuchiwać się, co wtedy będzie się z Tobą działo. Jak będziesz czuła że jest coś nie tak to zwolnisz tempo smile
                                                  • karmagula Re: już po operacji :) 14.02.12, 16:50
                                                    Mmajeczko z łóżka,to już w szpitalu kazali mi szybciutko wstawać i mimo,że miałam problemy pęcherzowe ,to po korytarzu z cewnikiem u swego boku maszerowałam...
                                                    W domu chciałam za szybko być "normalna" i po długaśnym spacerku wylądowałam w łóżku z boleściami spowodowanymi naciągnięciem więzadeł,więc nie ma co szaleć...chodzić trzeba ze względu na zrosty,ale na miarę swoich możliwości...powolutku, z dnia na dzień będziesz się czuła silniejsza smile
                                                  • mmajka65 Re: już po operacji :) 14.02.12, 17:39
                                                    Dziękuje Wam serdecznie za odpisanie na moje pytania smile JUŻ DZISIAJ MIJA 2 TYG. PO OPERACJI !!!!
                                                  • mmajka65 Re: już po operacji :) 16.02.12, 09:17
                                                    Witajacie syrenki smile HURRA!!!! Oj jestem szczęśliwa , bo wczoraj udało się przetrwać bez tabletek przeciwbólowych !!! Mam nadzieje tak jak opisujecie ,że każdy dzień będzie lepszy smile
                                                  • olikkk Re: już po operacji :) 16.02.12, 09:46
                                                    Mmajeczko oczywiście, że będzie lepszy - nie może być inaczej smile
                                                  • mmajka65 Re: już po operacji :) 17.02.12, 09:49
                                                    Moje Panie , kiedy propnujecie mi wyjść w tą zimę na pierwszy spacer ? I jak się ubrać ??
                                                  • iola88 Re: już po operacji :) 17.02.12, 10:15
                                                    Nie wiem Majeczko jaka jest u ciebie pogoda, ale jeśli sypie i jest pełno śniegu to lepiej pospaceruj sobie po domku, bo nawet zdrowemu i silnemu teraz źle się chodzi po zaśnieżonych chodnikach a Ty jesteś osłabiona, na razie ja bym nie wychodziła, poczekaj aż pogoda sie poprawi.Ja sama wczoraj sie zasapalam jak przeszłam kawałek.
                                                  • mmajka65 Re: już po operacji :) 17.02.12, 13:41
                                                    mam wynik hp !!! ale nie wiem co znaczy !!! gdzie ja mam znaleść w internecie oznaczenia ???
                                                  • or-e Re: już po operacji :) 14.02.12, 16:22
                                                    mmajka po operacji tylko myłam ranę szarym mydłem, pryskałam Octeniseptem Tekst linka i nosiłam majtki pooperacyjne, takie z siatki kupione w aptece aby rana miała dostęp powietrza. (nie kupuj połogowych tylko pooperacyne, te z siatki)
                                                    Już w następnym dniu po operacji spacerowałam po korytarzu w szpitalu, jeszcze podpięta do kroplówki razem ze stojakiem z kroplówki i moim mężem przeszliśmy kilkakrotnie długość korytarza. Od drugiego dnia po operacji chodziłam coraz częściej po korytarzu, tak z trzy razy dziennie. W szpitalu leżałam tydzień, po przyjściu do domu przez drugi tydzień spacerowałam z pokoju do pokoju, było mroźno i nie wychodziłam z domu, więcej jeszcze czasu spędzałam w łóżku lub przed kompem z Syrenkami.
                                                    Po dwóch tygodniach po operacji wyszłam z mężem na pierwszy spacer, to było tak ok. 2 km, szłam bardzo wolno, nie umiałam przyspieszyć, czułam się w tym dniu jak kaleka. W następnym dniu znów poszłam i to na dłuższy spacer, zawsze pod opieką męża. Codziennie zwiększałam trasę przejścia, tak że miesiąc po operacji przechodziłam prawie codziennie ok 5 km. Prawie....bo były dni kiedy brzucho mnie bolało i odpoczywałam, polegując sobie. Pamiętam, ok 6 tygodni od operacji wybrałam się w górki i poszłam do końca dolinki, żadne tam wspinaczki, ale było tego ok 8 km. Wtedy przedobrzyłam, bolał mnie brzuch po tym spacerze. Więc znowu był odpoczynek następnego dnia i za dwa dni poszłam na krótszą trasę. Dopasowywałam czas przejścia do mojego samopoczucia. Nie pamiętam już dobrze ale ok. 3 miesiące od operacji poszłam pierwszy raz w góry, na taki łatwiejszy szlak i zdobyłam pierwszy szczyt (Rysianka) Tak opisałam Ci moją rekonwalescencję. Ale....nasza Lza i tak była lepsza, już tydzień po operacji spacerowała nad Wisłą 4 km, z tego co pamiętam.
                                                    Pozdrawiam Cię mmajka i życzę szybkiego powrotu do zdrowia kiss
    • karmagula Re: W poniedziałek operacja !! 17.02.12, 13:43
      Mmajka masz tu link...Tekst linka
      • karmagula Re: W poniedziałek operacja !! 17.02.12, 13:48
        Mmaju daj znać o tym co wyczytałaś kiss
        • iola88 Re: W poniedziałek operacja !! 17.02.12, 13:56
          Czekamy wszystkie przy kawusi
          • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 17.02.12, 14:12
            Chyba dobre wyniki smile Bo jest tylko opisane co dostali do badania . Nie wiem głupia jestem
            • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 17.02.12, 19:17
              W następny poniedziałek mam wizytę u lekarza gin. Mam nadzieje ,że będzie dobrze smile
              • olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 17.02.12, 19:25
                Mmajeczko 20 czy 27 lutego ? trzymam kciuki, żeby było dobrze kiss
                • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 17.02.12, 20:03
                  Wizytę u doktora mam 27,02
                  • bulbinka536 Re: W poniedziałek operacja !! 17.02.12, 21:00
                    Majka powodzenia kiss
                    • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 21.02.12, 18:22
                      Witam !!!HURRA mineło mi 3 tyg po operacji!!!!! Mam pytanie . Jak Wy moje Panie czułyście się po 3 tyg po operacji ???
                      • olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 21.02.12, 19:12
                        Mmajeczko właśnie zerknęłam do Twojego pierwszego wpisu w tym wątku, który wyglądał tak :

mmajka65 28.01.12, 23:41
                        Na google znalazłam Was !!! Jadę na operacje serce mi wali jak oszalale ,łzy mi lecą czy chce czy nie !!! Tak strasznie się boje ! Pomocy

Zdecydowanie różni się od dzisiejszego wink
                        Dla mnie to już historia, więc Ci nie powiem jak się wtedy czułam, ale są tu świeższe Syrenki, które jeszcze pamiętają to pewnie coś powiedzą smile
                        • iwon62510 Re: W poniedziałek operacja !! 21.02.12, 20:08
                          Mmajeczko ja po trzech tygodniach od operacji,dopiero zaczynałam powoli funkcjonować,trochę więcej chodziłam i się ruszałam,chociaż brzuch to długo bolał...ale miałam wielkiego doła i zmienność nastroju...cały czas jak pamiętam bym płakała i użalała się nad sobą...ale nic się nie martw kochana to wszystko minie..smile
                          • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 21.02.12, 20:29
                            Pytam sie Was moje Panie ,bo nie wiem jak ja dochodze do zdrowia ,Początki depresji mnie bierze ,Ta bezczynność,trochę pochodzę i człek nie może pracować i te siedzenie w domu ta pogoda za oknem
                            • olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 21.02.12, 22:02
                              Mmajeczko jeżeli o to chodzi, to miałam to samo uncertain Doły i dołeczki, smutki i smuteczki, bezradność i brak cierpliwości, ale to chyba miała każda z nas, z czego z biegiem czasu udało się wyzwolić smile Z dnia na dzień będzie coraz lepiej, a budząca się niebawem wiosna pozwoli Ci na więcej optymizmu i porowi humor, czego Ci życzę z całego serca kiss
                              • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 21.02.12, 23:26
                                No tak nie chce być marudna ,ale kiedy ból ustanie i jakoś można będzie życ normalnie .
                                • karmagula Re: W poniedziałek operacja !! 22.02.12, 06:31
                                  Mmaju każda inaczej przechodzi okres rekonwalescencji...ja tylko pamiętam ,że długo się u mnie wszystko goiło,ale po paru m-cach już śmigałam śmiało i nic nie bolało winkCierpliwości Majeczko kiss
                                • kasia7915c Re: W poniedziałek operacja !! 22.02.12, 09:20
                                  Majeczko ja jestem troszkę więcej niż 2 miesiące po operacji i na chwilkę obecną czuję się całkiem nieźle, zważywszy na na powagę operacji i naświetlań które po niej miałam.
                                  Tak jak piszesz, ja również mam "humorki".
                                  Przechodzę menopauzę chirurgiczną-przeciwwskazania do HTZsad
                                  Co do bolącego brzuszka ,to czasem podokucza a raczej "poszczypie"wink ale taki ból można wytrzymać.
                                  Tak więc Majeczko cierpliwości i Ty niedługo będziesz normalnie funkcjonować i to może szybciej niż się spodziewaszkiss
                                  • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 22.02.12, 10:03
                                    Kasiu powiedz mi a jak funkcjonowałaś po 3 tyg co robiłaś ile chodziłaś co ci najbardziej sprawiało ból ???
                                    • kasia7915c Re: W poniedziałek operacja !! 22.02.12, 10:34
                                      Majeczko największy ból sprawiał mi śmiech, kichanie i kaszel-to były największe bóle , które doprowadzały mnie do łez sad -teraz też jeszcze czasem za boli.
                                      Te właśnie 3 tygodnie przypadły na okres świąt-sylwester. Już na tym etapie powolutku zaczynałam wykonywać prace domowe-odkurzanie w żółwim tempie-żeby za mocno nie machnąć się i nie nadszarpnąć brzucha, pranie-wyciągałam z pralki po parę rzeczy i jak mrówka je znosiłam w miejsce gdzie stała suszarkawink Jak już zniosłam to wieszałamsmile Ja mieszkam w domku, więc doszło mi palenie w piecu. Mój mąż , przed wyjazdem do pracy rozpalał mi w piecu a ja musiałam tylko wrzucić węgielek żeby nie wygasłowink Miałam przygotowane węgielki "odpowiedniej wielkości" do moich możliwości.
                                      Pytasz ile chodziłam-ja właściwie pierwsze 4 dni po powrocie ze szpitala(w piatek miałam operację a we wtorek juz w domkuhttps://emoty.blox.pl/resource/ok.gif) leżałam w łóżeczku i to też nie cały czas,a później to tylko z czasu robiłam sobie mały odpoczynek po obiadku,który też robiłamsmile bo brzuszek mam zdrowy i papu się domagał a nie było komu go zrobićwink
                                      Na pierwsze zakupy wyruszyłam gdzieś po tygodniu po operacji-oczywiście z obstawą mężowską i synowskąwink Ale to nie należało do przyjemności-czułam się jak ufoludekhttps://gify.magazynek.org/pictures/Emotikony/Obcy/001.gif jeszcze nie do końca wyprostowana- bo szwy ciągnęły, utykająca na jedna nogę- bo uszkodzony nerw, ale jakoś tuptałam miedzy półkami jak żółwik i wrzucałam do koszyka pchanego za mną.Mąż złościł sie na mnie,że sam mógłby zrobić ale ja nie-uparciuch jak osioł sama chciałam.
                                      Majeczko nie wiem czy odpowiedziałam na wszystkie Twoje pytania. Jeżeli jeszcze masz jakieś pytania to pytaj, odpowiem.I pamiętaj-z dnia na dzień będzie coraz lepiejkiss
                                      • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 22.02.12, 11:09
                                        Mi jeszcze doszlo cos z pęcherzem biorę antybiotyk. Cały czas mam takie parcie ,ale nie wiem skąd . jeszcze takie wichury za oknem . Boje się przeziębić . a ja mieszkam na wsi to wieje że hej!!! W domu ok sobie radze syaram się nic nie dzwigać obiad oczywiście ugotuje ,naczynia zmyje .itp a==Ale te siedzenie w domu BRRRRRRRRRRR
                                        • eli-50 Re: W poniedziałek operacja !! 22.02.12, 11:19
                                          Majka witaj kiss Jest wiele sposobów na to, aby siedzenie w domu się nie dłużyło np. czytanie, robótki czy chociażby oglądanie tv a nie wspomnę o kompie wink. Kuruj się i trzymaj się ! Antybiotyk zadziała i będzie lepiej .
                                        • karmagula Re: W poniedziałek operacja !! 22.02.12, 11:24
                                          Maju parcie na pęcherz ,to typowy objaw zapalenia,a skoro bierzesz antybiotyk ,to znaczy ,że je masz...Antybiotyk pomoże...też tak miałam po operacji...Jeśli tak mocno wieje ,to lepiej nie wychodź z domu,bo organizm po ...jest osłabiony i łatwo złapać infekcję. Jak trzeba siedzieć ,to trzeba wink
                                          • alicja518 Re: W poniedziałek operacja !! 22.02.12, 11:40
                                            Majka mi też po operacji najbardzie dokuczało jak kaszlałam albo się śmiałam.Pamiętam jak raz po kąpieli wskoczyłam do łóżka, gdzie leżał juz mój mąż. On często do mnie mówi "sarenka" tak poprostu, a tu nagle przystawił nos, powąchał mnie i mówi : " biały jeleń!" no myślałam że umrę ze śmiechu, tak zaczęliśmy się śmiać, a mi to łzy leciały bo brzuch bolał a nie mogłam opanować śmiechu, a mąż przepraszał i prosił żebym się już nie śmiała a ja nie mogłam i jeszcze bardziej się chichrałam, wspominamy to czasem smile
                                        • or-e Re: W poniedziałek operacja !! 22.02.12, 12:15
                                          Mmajka jeszcze troszkę wytrzymaj, za miesiąc będziesz już sprawna, słońce wypędzi Twoją depresję, kwiatki zakwitną Ci w ogródku, ptaszki pośpiewają nad głową....jak to fajnie mieszkać w domku na wsi. Ja po operacji też długo miałam problemy z pęcherzem. Już przy wypisie ze szpitala dostałam antybiotyk, potem jeszcze Furagin zażywałam, robiłam nawet posiew moczu. Długo się to stabilizowało. mogło to trwać i z sześć tygodni. Do dzisiaj kupuję i dodaję suszoną żurawinę do płatków śniadaniowych. Zdrowiej Majka

https://www.e-gify.pl/gify/przyroda/kwiaty/kwiaty37.gif
                                          • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 22.02.12, 13:19
                                            dziękuje wam kochane syrenki smile odrazu mi lepiej !!!! trzymam was za słowo smile
                                            • iola88 Re: W poniedziałek operacja !! 22.02.12, 15:32
                                              Cześć Majeczko, nic się nie martw, wszystko minie i już niebawem będzie dobrze.
                                              Mi minęły juz 3 miesiące od operacji i czasami to wogóle o tym nie pamiętam, no chyba że kicham to do dziś czasami nieźle mi daje w kość, ale to jest do wytrzymania. A i zazdroszczę Ci wiosny na wsi, tych zieleniejących pól, drzew i ogródków zakwitających żonkilami i tulipanami.
                                            • kasia7915c Re: W poniedziałek operacja !! 22.02.12, 15:36
                                              Majeczko ja obecnie też mieszkam na wsi. Są tego plusy i minusy,a zważywszy na porę roku jaką mamy to więcej jest niestety minusówsad Ale to nie koniec świata bo przecież mamy TV , komputerek a w nim Nasze forumkowosmile, książki.Zresztą idzie do nas wiosna wielkimi krokami i wtedy będzie więcej plusów z mieszkania na wsi , a i Ty będziesz w duzo lepszej formiekiss
                                              • kasia7915c Re: W poniedziałek operacja !! 22.02.12, 16:42
                                                Jeszcze troszkę i zobacz Majeczko jaka soczysta zieleń będzie dookoła Nashttps://pu.i.wp.pl/k,NDE5MDMwOTYsNTY4OTQx,f,IM-wiosna.jpg
                                                • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 22.02.12, 17:55
                                                  Odrazu lepiej jak widzi się soczystą zielen smile Jak zwykle pełen optymizm smile
                                                  • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 23.02.12, 09:07
                                                    Moje Panie czy usuwająć mi wszystko oprócz jednego jajnika muszę dostawać horomony ??? Nie wiem co się dzieje ale takie huśtawki mam gorąca .najgorzej jest w nocy ciepło mi, to zimno . Mam wątpliwośći bo ja zawsze marzłam Nogi miałam lodowate . Teraz mój mąż zauważył ,że jestem ciepła ,wręcz gorąca .
                                                  • kasia7915c Re: W poniedziałek operacja !! 23.02.12, 09:45
                                                    Witaj Majeczko wiem o czym mówisz sadtez to przechodzę , zresztą pare naszych kobietek również. Nie wiem czy musisz dostawać hormony przy pozostawionym jednym jajniku, nie chcę się wypowiadać na temat mi nieznany i wprowadzać Cię w błąd. Na pewno któraś z naszych kobietek będzie w stanie udzielić Ci informacjismile
                                                    Wiem , że z tymi hormonami to różnie bywa jedni mogą brać innym nie wolno albo im nie służą, zdania są podzielone. Najlepiej gdybyś zapytała lekarza co z tym fantem zrobić.Wiem również , że przy braku jednego jajnika ten drugi przejmuje funkcje tego brakującego.
                                                  • eli-50 Re: W poniedziałek operacja !! 23.02.12, 10:36
                                                    Jestem podobnego zdania co Kasia. Ale zanim ten jeden jajnik podejmie wszystkie funkcje to pewnie trochę trzeba czasu. Podobnie jak trzeba czekać na efekty wprowadzenia htz ( ok. 2 m-ce ). Pozdrawiam cieplutko
                                                  • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 23.02.12, 10:40
                                                    No tak też tak słyszalam ,że jajnik jeden powinien dać radę ,ale mnie te cieplo niepokoi. Może jestem przewrażliwiona ??? Pierwsze pytanie po operacji do lekarza to czy został jajnik. Taką miałam nadzieje że jajnik jeden da rade
                                                  • olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 23.02.12, 17:47
                                                    Mmajeczko, moja znajoma z jednym jajnikiem funkcjonuje już od wielu lat, w dodatku podobno samotny lepiej pracuje jak wcześniej dwa razem smile
                                                    Podobnie jak Eli myślę, że to kwestia czasu, zanim organizm się przestawi na nowe tory.
                                                    Troszkę cierpliwości i powinno wszystko wrócić do normy smile
                                                  • iwon62510 Re: W poniedziałek operacja !! 23.02.12, 20:51
                                                    Mmajeczko jeśli to Cię choć troszkę uspokoi,to ja właśnie miałam taką samą operację,zostawiono mi jeden lewy jajnik,na samym początku po operacji miałam ogromną zmianę nastroju,po chyba 6 miesiącach gin przepisał mi hormony "ESTROFEM" tak na uregulowanie gospodarki hormonalnej,chociaż ja nie miałam żadnych uderzeń gorąca,tylko bolały mnie piersi,dokuczały bardziej stawy i czasem ten lewy jajnik,to w tym czasie jak miała bym dostać miesiączkę,początki brania tych hormonów były takie sobie,bo miałam mdłości,ale gin kazał mi obserwować organizm co będzie się działo,zaczęłam brać już czwarte opakowanie,teraz mdłości ustąpiły,nie bolą piersi,a i stawy zdecydowanie mniej dokuczają,tak więc jeśli nie masz innych przeciwwskazań do brania hormonów to można wspomóc ten jeden jajnik...ja teraz jak bedzie mi się kończyło opakowanie to wybiorę się do gin...i zobaczymy co dalej zadecyduje,czy brać,czy przerwa...musisz się uzbroić w cierpliwość. kochanie i wszystko wróci do normy..kiss
                                                  • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 23.02.12, 22:38
                                                    W poniedziałek mam wizytę u gin . Niemogę się doczekać ,tyle mam pytań do niego, Jutro szykuje kartkę i długi długopis !!!!
                                                  • iwon62510 Re: W poniedziałek operacja !! 23.02.12, 22:48
                                                    Majeczko koniecznie zapisuj pytania,bo na wizycie to wszystko ze stresu ucieka...
                                                  • eli-50 Re: W poniedziałek operacja !! 23.02.12, 23:04
                                                    Majka szykuj, pisz, a potem ( mam nadzieję ) wszystko nam przekażesz wink. Powodzenia na wizycie kiss
                                                  • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 24.02.12, 20:03
                                                    Dzisiaj mąż wziął mnie "do miasta" !!!! Połaziłam po sklepie i boli mnie caly prawy bok !!! Pół godziny spacerku i stękam jak stara baba !!! Nie sądziłam ,że taka słaba jestem jednak łóżko wyciąga sad
                                                  • olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 24.02.12, 21:18
                                                    Mmajeczko kilka tygodni leżenia i siedzenia w domu to niestety i brak kondycji, ale pierwsze koty za płoty smile Poleżysz, odpoczniesz i znowu podejmiesz kolejną próbę smile Będzie coraz lepiej, zobaczysz smile
                                                    Buziaczki i spokojnej nocki kiss
                                                  • or-e Re: W poniedziałek operacja !! 25.02.12, 09:46
                                                    Mmajka kiss gdy boli to poleż, ale już w następnym dniu wyjdź na spacer pod opieką męża, tylko nie do sklepu, a do lasu....sklepy są męczące nawet dla zdrowych ludzi.
                                                    Co do uderzeń gorąca, złych nastrojów i innych dolegliwości meno....mój gin polecił mi po operacji REMIFEMIN i naprawdę skutkuje. Mogą go brać nawet osoby nie tolerujące soi. Sama bym go stosowała zamiast Estrevy gdybym z braku hormonów nie zaczęła puchnąć. Widzisz każda z nas ma inne objawy meno.
                                                  • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 26.02.12, 19:43
                                                    Jutro jadę na pierwszą wizytę po operacji do gin !!!! Opowiedzczie mi jak u Was wizyta wyglądała ??? jakie badania gin Wam zrobil Na co mam zwracać uwagę ???
                                                  • bulbinka536 Re: W poniedziałek operacja !! 26.02.12, 19:49
                                                    Majeczko ja na pierwszą wizytę musiałam mieć wynik HP i aktualne badania krwi ,bo miałam anemię. Mnie w ogóle nie badał ...ale lepiej poczekaj, aż dziewczyny opiszą swoje
                                                    przejścia ,bo ja to jestem ewenementwink Nic nie było tak jak powinno być ,dlatego nie chcę się wypowiadać.
                                                    Powodzenia u gina kiss
                                                  • olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 26.02.12, 19:54
                                                    Majeczko ja też byłam z wynikami, ale byłam badana metodą tradycyjną smile
                                                  • karmagula Re: W poniedziałek operacja !! 26.02.12, 20:00
                                                    Mmaju ,a ja nie pamiętam czy już na pierwszej wizycie po operacji mnie badał...sorki,ale wyniki oczywiście wzięłam ze sobą.Powodzenia jutro u lekarza kiss
                                                  • olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 26.02.12, 20:03
                                                    Mmajeczko przede wszystkim musisz powiedzieć o wszystkim co Cię niepokoi i zapytać czy to jest w porządku. Jak masz jakieś wątpliwości i pytania to wszystko sobie spisz na karteczce, ale chyba to już zrobiłaś smile Poproś o skierowanie do sanatorium ( jak chcesz skorzystać ) i zapytaj o terapię hormonalną jeżeli masz problemy związane z hormonami.
                                                    Dobrze też się dowiedzieć ile Ci proponuje chorobowego biorąc pod uwagę charakter Twojej pracy. To w tej chwili przychodzi mi do głowy smile
                                                  • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 26.02.12, 20:23
                                                    Kartę mam napisaną ,że hej smile Ale ciekawa jestem Czy mnie będzie badał na samolocie? Czy zrobi usg ? Czy o czymś nie zapomniałam !!!
                                                  • karmagula Re: W poniedziałek operacja !! 27.02.12, 07:03
                                                    Mmaju nic się nie denerwuj...kartkę masz,na badanie lepiej się przygotować , a cała reszta pójdzie gładko.Trzymaj się kissJeśli lekarz będzie Cię badał,to z pewnością bardzo delikatnie smilePowodzenia smile
                                                  • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 27.02.12, 10:29
                                                    Cała noc nie spałam !!! Niepokój mnie ogarnął przed wizytą u gin!!! Ale człek gupi !! Tłumacze sobie że będzie ok !! Ale strach robi swoje sad Wizytę mam w Koszalinie więc mam drogę 86km przed sobą.
                                                  • bulbinka536 Re: W poniedziałek operacja !! 27.02.12, 10:52
                                                    A ja ,już zaczynam się gubić i nie wiem gdzie do Ciebie pisać Majeczko smile
                                                    Faktycznie masz daleko do gina.Wszystko będzie dobrze ,więc nie denerwuj się -jesteśmy z Tobą.
                                                    Daj znać jak wróciszkiss
                                                  • kasia7915c Re: W poniedziałek operacja !! 27.02.12, 11:17
                                                    Majeczko trzymam paluchy za Twoja wizytę u gina. Wierzę , że strach robi swoje ale będzie dobrze. Przed Tobą spory kawałek drogi, która dłuży się w takich sytuacjach w nieskończoność, wiem bo sama jeżdżę do CO i prywatnie do gina ponad 100km.
                                                    Odezwij się po powrocie kiss
                                                  • mmajka65 Re: W poniedziałek operacja !! 27.02.12, 19:59
                                                    HUURRA !!!Jest ok !!!!!Lekarz powiedział ,że dobrze jest Dostałam jakies tabletki ,aby wyrównac stan hormonów. Dziwne bo to są tabletki antykoncepcyjne !!! Czy któraś Syrenka brała tabletki "milvane" ???
                                                  • kasia7915c Re: W poniedziałek operacja !! 27.02.12, 20:08
                                                    Super Majeczko smile
                                                    Jesteś już dziś drugą Syrenka z dobrymi wiadomościami.
                                                    Mam nadzieje,że tak dobrze rozpoczęty tydzień-"jaki poniedziałek , taki tydzień cały"-również tak dobrze się zakończy.
                                                  • olikkk Re: W poniedziałek operacja !! 27.02.12, 20:16
                                                    Mmajeczko - buziaki , gratulacje i moja ogromna radość, że wszystko jest w porządku kiss
                                                    Jestem pewna, że teraz jeszcze szybciej będziesz wracała do zdrowia i tego Ci życzę z całego serca kiss
                                                  • iola88 Re: W poniedziałek operacja !! 27.02.12, 20:16
                                                    No i po strachusmile teraz już będzie tylko lepiej. Ściskam mocnokiss
                                                  • karmagula Re: W poniedziałek operacja !! 27.02.12, 20:17
                                                    Mmaju wiedziałam ,że tak będzie wink Super kiss W kwestii tabletek niestety nie pomogę...,ale lekarze często przepisują tabl. anty. w celu wyrównania poziomu hormonów...będzie dobrze smile
                                                  • bulbinka536 Re: W poniedziałek operacja !! 27.02.12, 21:44
                                                    Majeczko cieszę się razem z Tobąkiss
                                                  • jula1023 Re: W poniedziałek operacja !! 28.02.12, 10:12
                                                    Majeczko ciesze sie, ze u Ciebie wszystko dobrze i bedzie z dnia na dzien coraz lepiej, niedlugo zapomnisz o operacjismile
                                                  • bacia28 Mięśniak do usunięia 01.03.12, 15:37
                                                    Witam kochanie.
                                                    Dziś podjęto decyzję, że niestety muszę usunąć go, a przy tym macicę.Czytając forum sugerujecie Panie, że dobrze jest również usunąć jajniki, gdyż często robią się torbiele. Planuję operację na początku wakacji i zaczęłam już czytać jak się czujecie po tych zabiegach. Proszę o jakieś rady co zabrać do szpitala, aby lepiej przejść przez to wszystko. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkie Panie
                                                  • karmagula Re: Mięśniak do usunięia 01.03.12, 16:05
                                                    Cześć Baciu smile
                                                    Chciałam podesłać Ci link do wątku ,w którym była mowa o tym co zabrać do szpitala,ale go nie ma!!!Chyba został zarchiwizowany...O usunięciu jajników decyduje lekarz i jeśli są zdrowe, na ogół zostają...Na szybko mogę polecić Ci Espumisan(wzdęcia dają się we znaki po operacji),ponoć najlepszy jest ten w saszetkach.,woda mineralna w małych buteleczkach z dzióbkiem( dla wygody),koszule nie pidżamy,wkładki ,ale bez kleju,jeśli majtasy,to bawełniane i wielkiewink,żeby nic nie uciskały,ręczniki jednorazowe bez kolorowych nadruków...już nic mi do głowy nie przychodzi ,ale dziewczyny zaraz się pojawią i podpowiedzą...smileDo wakacji jeszcze hoho...zdążysz sie dowiedzieć wszystkiegosmileNo i pytaj pytaj...
                                                  • bacia28 Re: Mięśniak do usunięia 01.03.12, 17:25
                                                    dzięki serdeczne za szybką odpowiedź. Tyle przede mną tygodni jeszcze oczekiwań i myśli mi się już kotłują.Jak ja to wytrzymam.A strach już jest ;-/
                                                  • olikkk Re: Mięśniak do usunięia 01.03.12, 17:43
                                                    Bacia witaj smile
                                                    Masz jeszcze bardzo dużo czasu i zdążysz się oswoić z tą myślą, a przy okazji dowiedzieć się wszystkiego co przed operacją powinnaś wiedzieć smile
                                                    Proponuję Ci zerknąć na naszą stronę internetową
                                                    www.duszki.pl/usunieciemacicy/
                                                    i tam na podstronie Przed operacją znajdziesz wszystkie wątki jakie mogą Ci się teraz przydać smile
                                                    Pozdrawiam cieplutko kiss
                                                  • mmajka65 Re: Mięśniak do usunięia 01.03.12, 18:44
                                                    Witam dzisiaj cieplutko Syrenki smile Moje Panie ja się niepochwalilam ,bo oczekuje na dniach WNUKA smile Cieszyny się z całą rodzina ,że się wczoraj nie urodził (29,02) Marzec jest tak słonecznym miesiącem smile Wczoraj odwiedziłam córeczkę mieszka w Szczecinie (120km) po miesiącu po operacji Tak wczoraj miałam szczęśliwy dzień widząc córkę Dagmarę i wnusię Nadię smile Naładowałam akumulatorki tak mówił mój mąż smile Nie da się opisać jaka jestem heppy smile
                                                  • kasia7915c Re: Mięśniak do usunięia 01.03.12, 18:51
                                                    Majeczko gratuluję smile
                                                    Hehe........ odnośnie marca to mogę powiedzieć , że w mojej rodzinie jest bardzo obfitym miesiącemwink
                                                    4marca urodził się Jaś-chrześniak mojego męża,8 marca-Amelka-córka ojca chrzestnego mojego syna , 13 marca -mój mąż i na zakończenie 24 -urodziny mojego syna wink
                                                    Nie wspominam już o imieninach marcowychwink bo mamy ich dodatkowo 3 więc marzec mamy bardzo imprezowy i właśnie w ten weekend zaczynamy maratonwink
                                                  • olikkk Re: Mięśniak do usunięia 01.03.12, 18:55
                                                    No to pięknie Majeczko smile Już naładowałaś akumulatorki, a jak urodzi się wnuk to dopiero się naładujesz smile Życzę szczęśliwego rozwiązania córce i koniecznie pochwal się jak wnuś przyjdzie na świat kiss
                                                  • kasia7915c Re: Mięśniak do usunięia 01.03.12, 19:04
                                                    Trzymam kciuki za szczęśliwy, bezproblemowy poród. Zdrówka życzę całej rodzincekiss
                                                  • karmagula Re: Mięśniak do usunięia 01.03.12, 18:29
                                                    Baciu dużo czasu rzeczywiście przed Tobą,najlepiej byłoby zapomnieć na jakiś czas o operacji,ale chyba się nie dawink Posiedź tu z nami, poczytaj...przekonasz się,że to nic strasznego, jest tu nas tyle i każda miała stracha,ale również wszystkie mówimy jak zdarta płyta,że "strach ma wielkie oczy"...Sama się o tym przekonasz.Zadbaj o szczepienie przeciw wzw.Trzymaj się cieplutko i zaglądaj tutaj smile
                                                  • jula1023 Re: Mięśniak do usunięia 01.03.12, 21:42
                                                    Becia Ty sie nic nie martw i nie rozmyslaj za duzo na temat operacji, to jest cos co przyjsc musi jesli cos w naszym organizmie nie gra, pomysl lepiej jaka odczujesz ulge jak bedziesz miala to za soba. Dam Tobie tylko jedna rade nie czytaj przed operacja, tego co mogloby Ciebie przestraszyc. Wiesz ja odkladalam moja operacje latami, a najwiekszego strachu dostalam jak bylam w szpitalu i zobaczylam jak przywiezli kobiete na sale po operacji, byla zmeczona i marudna, a ja sobie to interpretowalam, ze bardzo cierpi, wciaz mialam ten widok i swoje wyobrazenie przed oczami. Naprawde strach ma wielkie oczy, ja sama po operacji nie cierpialam, pewnie cos tam bolalo, ale gorzej cierpialam w zeszlym tygodniu jak dopadla mnie grypa. Takze glowa do gory i wejdz do wadku towarzyskiego, a zapomnisz o troskachsmile
                                                  • iola88 Re: Mięśniak do usunięia 02.03.12, 07:36
                                                    Witam Cie Becia, super ze tu trafiłas przed operacją, ja niestety dopiero po. Niczym sie nie martw, spróbuj o tym nie myślec choc wiem, ze to trudne. Szkoda ze przed toba tyle czasu, ja z terminem czekałam ok. miesiaca ale ok 4 lat wiedzialam, ze to mnie czeka tylko tez nie moglam sie zdecydować. Teraz juz jestem szczęśliwa jak nigdy. Po operacji naprawdę nie jest xle, jak widzisz szybciutko zapominamy i dochodzimy do formy, tak naprawde to ten okres przed zawsze przeraża wiec wpadaj do nas i pytaj o wszystko. Co do rzeczy do szpitala to dziewczyny juz pisaly, ja mialam jeszcze zwykłe szare mydło( biały jeleń) bo juz dobe po operacji mi kazali sie kąpac i myć właśnie takim neutralnym mydełkiem. W szpitalu bylam dzien przed operacja i nabralam kupe smakołyków bo jestem łasuch ale już nie mogłam jeść więc pysznosci też proponuję ograniczyć. Z innych porad to jak lubisz tv to weź sobie drobne pieniążki (1 lub 2 zł) no i jakies gazetki bo czas sie dłuzy a cos trzeba robić, ja myslalam, ze spać będę ale ile mozna. No głowa do góry wszystko bedzie oksmile
                                                  • iola88 Re: Mięśniak do usunięia 02.03.12, 07:39
                                                    Majeczko moje gratulacje, to dopiero nowina. Ciesze się razem z Tobą. Ja babcią jeszcze nie jestem, syn kawaler ale już w takim wieku że kto wie wink. Czekam na wiadomosci i forumkowe pępkowe smile
                                                  • karmagula Re: W poniedziałek operacja !! 01.03.12, 19:27
                                                    No to Mmaju szczęśliwego rozwiązania w rodziniesmile Tak tak dobrze jest naładować akumulatorki od czasu do czasu ...smile