Dodaj do ulubionych

Sposoby na wadę wzroku

IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.03.12, 12:05
Witam serdecznie,
mam uciążliwą wadę wzroku (+6), ciągle nosze okulary, soczewek nie próbowałam, nawet szczerze nie wiem czy na taką wadę mogę założyć.. Podobno teraz jest coraz więcej metod wyleczenia wady, czy któraś z forumowiczek orientuje się co to za metody, jak z ich bezpieczeństwem itp. Podobno nawet są jakieś ćwiczenia na wzrok.
Obserwuj wątek
    • aaaniula Re: Sposoby na wadę wzroku 07.03.12, 15:00
      Dlaczego by nie miało być takich soczewek? Owszem są i ułatwiają życie.
      Metody operacyjne- leczenie laserowe. O spodziewanych rezultatach i efektach ubocznych opowie Ci lekarz. Mój brat chciał się poddać takiemu zabiegowi i zniechęciło go to, że każdy z lekarzy sam miał okulary na nosie.
      O ćwiczeniach na wzrok nie słyszałam.
        • bartek_44 Re: Sposoby na wadę wzroku 08.03.12, 12:59
          Oczywiście nie każdy okulista może zrobić zabieg laserowy - taj jak nie każdy chirurg może machnąć operację na otwartym sercu. Potrzebuje wiedzy i sprzętu.
          Dużo informacji na ten temat znajdziesz na innym wątku gazetowego forum - forum.gazeta.pl/forum/f,42211,Laserowa_korekcja_wzroku
        • aaaniula Re: Sposoby na wadę wzroku 08.03.12, 13:50
          mój brat ma -12 na jednym oku i z powodzeniem nosi soczewki, nie ma problemu z ich zakładaniem.
          Szukaj ośrodków, które się tym zajmują. Niestety z tego co mi wiadomo zabiegi są pełnopłatne i raczej nie specjalnie tanie.
          • Gość: agaw Re: Sposoby na wadę wzroku IP: *.route.rev.ndi.net.pl 08.03.12, 15:29
            mój mąż ma +5,5, +5 i astygmatyzm na jednym oku (?)w zeszłym roku planował operację, ale został odrzucony w Krakowie z powodu zbyt dużej wady. na minusach robią zabiegi, a na takich dużych plusach już nie. konsultował to w Katowicach. pan dr powiedział, że nigdzie w Europie mu tego nie zrobią, bo za duże ryzyko. kiedyś przeprowadzali zabiegi u pacjentów z większymi wadami (pan dr określił to mianem "eksperymenty na ludziach"), ale występowały liczne komplikacje.
            mąż nosi soczewki, ponieważ do pracy nie może założyc okularów
              • Gość: ja Re: Sposoby na wadę wzroku IP: 213.199.241.* 09.03.12, 10:04
                To zależy nie tylko od wady ale też grubości rogówki. Dlatego nie wszyscy się kwalifikują. Ja w Warszawie miałam zabieg a miałam właśnie +5 i +4,5. Dziwne podejście lekarzy. Na stronie kliniki w której byłam wyrazie jest napisane, że do zabiegu kwalifikują się wady od -10 do +6 D z tym, że jeszcze dużo zależy od tej nieszczęsnej rogówki.
                • kasiak37 Re: Sposoby na wadę wzroku 09.03.12, 12:45
                  mam wade +7.5 na jednym oku i do tego astygmatyzm.Juz dawno temu,jeszcze za czasow prof.Gierek bylam na konsultacji w sprawie operacji.Niestety,przy astygmatyzmie i tak duzej wadzie nie podjela sie operacji.
        • bambinaa Re: Sposoby na wadę wzroku 04.09.12, 13:34
          Na początku długo zajmuje zakładanie i zdejmowanie soczewek, ale jak sie przyzwyczaisz to idzie łatwo i szybko, idz do okulisty i kup sobie jedno opakowanie na próbe, pewnie sie przekonasz, bo soczewki sa o wiele wygodniejsze jedank smile
    • Gość: super-kluska Re: Sposoby na wadę wzroku IP: *.jmdi.pl 11.03.12, 20:47
      Ja polecam dr Szafilka - bardzo znany i dobry lekarz. Byłam w dwóch klinikach, w jednej mi odmówili, a w drugiej powiedzieli, że zrobią. I nie chodzi o to, że chcieli na mnie zarobić, a po prostu mają bardziej doświadczonych lekarzy. Sprzęt nie nie wszystko. Dlatego ja poszukiwania oparłam na znalezieniu przede wszystkim dobrego specjalisty.
      • Gość: Tunia Re: Sposoby na wadę wzroku IP: *.debnet.pl 18.06.12, 10:52
        Często ludzie nie wiedzą ile zaoszczędzili by kasy przez taka korekcję. Wydać raz a dobrze i później zapomnieć o wadzie smile. Tym bardziej że to jest na prawdę niewielkie ryzyko, znam dwie osoby które miały korekcje, sama ją miałam, i w każdym przypadku jest wszystko ok.
          • marta.krusz Re: Sposoby na wadę wzroku 01.07.12, 22:10
            <<<<Tak bo powikłań raczej nie ma>>>>
            Owszem, zdarzają się i powikłania. Rzadko, bo rzadko, ale jednak. Moja siostra z wadą małą, bo zaledwie -2,5 dipotrie, po laserowej korekcji ma zrosty i w pełni zdrowia nie będzie już nigdy. Przyznano jej III grupę inwalidzką. Bywa i taksad
            Ja mam -5 dioptrii i po jej doświadczeniach na laser nie zdecyduję się nigdy.
    • Gość: Iwona Re: Sposoby na wadę wzroku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.12, 13:50
      Witaj! Polecam soczewki kontaktowe. Od kilkunastu lat je noszę (mam dużą wadę) i życie jest przyjemniejsze. Teraz soczewki są bardzo wysokiej jakości w ogóle nie odczuwa się żadnego dyskomfortu przy noszeniu. Obserwuję postępy w laserowych korekcjach wzroku- bardzo dużo uczyniono w tym kierunku, ale jednak często występują pewne uciążliwe komplikacje: suchość oczu, efekt halo czy inne, o których można poczytać na forach. W obecnych czasach 5 czy 10 lat badań nad daną dziedziną to bardzo dużo. Warto jeszcze trochę poczekać na udoskonalenie tych zabiegów. W końcu to nasz jedyny wzrok drugiego nikt nam nie da. A dla lekarz jest to niezły biznes. Zawsze będą namawiać.
      • kasia_mm Re: Sposoby na wadę wzroku 31.08.12, 15:24
        Nosiłam soczewki od 1991 roku, w czasach kiedy jeszcze trzeba je było wygotowywać i odbiałczać, aż do 2010 - już nowowczesne, mięciutkie etc. Niestety po tylu latach noszenia ich wystąpił zespół suchego oka z którym walczę już 2 lata i jak na razie bez efektu, wszystkie poprawy są chwilowe. chciałam czy nie - okulary. Przy wadzie -4,5 i -5 nie ma opcji, zeby chodzić bez okularów i cokolwiek widzieć. tez myślę o operacji ale znam z kolei tylko jedną osobę która przeszła ją bez szwanku, w dodatku w USA gdzie mieszka - a dwie osoby które robiły operację w W-wie klną do dziś bo albo zrosty albo podwójne widzenie - co z tego, że ostro skoro wszystko się podwaja... Sama po operacji chirurgicznej mam bliznowca więc jakies tam predyspozycje do bliznowacenia a więc moze to samo wystąpic w oku.... Do tego cena nie mała... wątpliwości wielkie ale i kusi wizja siebie bez okularów....
    • Gość: gość Re: Sposoby na wadę wzroku IP: *.dynamic.chello.pl 19.11.16, 14:49
      W dzisiejszych czasach są nowe metody na wadę wzroku, jak laserowa korekcja wzorku. Jeżeli się nie zakwalifikujesz do tego typu zabiegu, głowa do góry, jest jeszcze zabieg wszczepienia soczewki fakijnej, warto mieć to na uwadze, ale najważniejsze wybrać się na badania, wtedy powiedzą Ci coś więcej.
    • malinassa Re: Sposoby na wadę wzroku 26.02.20, 14:05
      no nie wiem, ale ja miałam taką wadę wzroku że zdecydowałam się na korekcję laserową w Optegrze. i dzięki temu już się nie męczę się z okularami czy szkłami. no i wzrok mam całkiem dobry!
    • ken-ya Re: Sposoby na wadę wzroku 22.03.20, 19:24
      Od lat zagladam czasami do ksiazek Huldy Clark. Pisala ona w nich ze w sloiczkach dla niemowlakow znajdowalal sie alkochol drzewny ,czyli denaturat. Denaturat niszczy bardzo wzrok. Teraz mamy za to okulary - Czyli kawalek szkla i troche plastyku za bajonskie ceny. no i wlasnie o to chodzilo. Hulda ciagle przed big pharma uciekala , prubowala zrobic swoja klinike w Meksyku.Wreszczie ja dopadli.Teraz wykorzystuja jej metody ale w celach zlych. Na jej urzadzenie [synkrometer big pharma sie nie zgodzila. Pisala w ksiazkach zeby ludzie uczyli sie ta metode . Pisala ze jak znajdziesz nie prawidlowosci w pozywieniu -to daj do sadu i oskarz kompanie. Nie stety ,nie uznano jej synchronometra. Ale mozna sie uczyc tej metody w domu -dla siebie i rodziny. To tez duza korzysc.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka