Dodaj do ulubionych

zrosty na jelitach - proszę o pomoc

14.05.12, 19:15
Witam. Niedawno, podczas zabiegu laparoskopii, wykryto u mnie liczne zrosty na jelitach. Dolegliwosci jelitowe mam już od wielu lat. Czasem jest dobrze, ale czasem czuję się potwornie źle,jestem słaba, mam bóle brzucha, głośne burczenie, wrażenie ciągłego "parcia" itp. Te dolegliwości bardzo utrudniają mi życie, ale lekarz powiedział, że operacja usunięcia zrostów byłaby niebezpieczna, a i tak zrosty by odrosły. Skoro już muszę z tym żyć, napiszcie proszę, jak można osłabić uporczywe dolegliwości. Jakie leki pomagają? jaka dieta pomaga a jaka szkodzi? kiedy należy się zaniepokoić i udać do szpitala? (chodzi mi o ryzyko skrętu kiszek) Bardzo prosze o pomoc, bo czuję się bezsilna, a lekarze mówią, że muszę z tym żyć, że nie da się nic zrobić i żebym brała espumisan, który nic nie pomaga. Czasem dolegliwości mam tak silne, że nie mogę wyjść do pracy. Będę wdzięczna za wszelkie rady
Obserwuj wątek
    • Gość: hopsanka Re: zrosty na jelitach - proszę o pomoc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.12, 19:34
      Nic pocieszającego ci nie napiszę, mi lekarz powiedział, że mam się przyzwyczaić do bólu surprised Ja miałam 2 operacje, pierwsza 6 lat temu z normalnym otwieraniem brzucha a druga kilka miesięcy temu - laparoskopowo. Po tej drugiej zaobserwowałam ostre szarpiące bóle, zwłaszcza przed wypróżnieniem. Na początku bardzo czesto, teraz prawie wcale. To bylo takie straszne kłucie, promieniujące do odbytu aż nie moglam siedzieć. Mi sie poprawiło od momentu, w którym na powikłania po przeziębieniu dostalam antybiotyk + środek osłonowy, wypróznienia się uregulowały, dzięki czemu nie ma bóli. Dieta musi byc taka, zeby jedzenie nie zalegało w jelitach, u mnie sprawdza sie jedzenie warzyw i unikanie czekolady, chociaz z tym ostatnim mam problem wink A u ciebie skąd te zrosty??
      • 1olanna Re: zrosty na jelitach - proszę o pomoc 14.05.12, 19:56
        Po operacji wyrostka robaczkowego. Ja - co śmieszne- ulgę odczuwam po lekach przeciwbiegunkowych typu stoperan, ale nie wiem , czy przy zrostach można ten lek używać. Czasem, gdy ból i parcie są nie do zniesienia, to biorę no-spę. Masz jakieś sposoby, które Ci pomagają? (oprócz diety). Dał Ci lekarz jakieś wskazówki?
        • Gość: hopsanka Re: zrosty na jelitach - proszę o pomoc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.12, 20:29
          Lekarz powiedziął mi tylko to, co powyżej. Ja też brałam no-spe ale największa ulge poczułam, jak minęły zaparcia. U mnie ta pierwsza operacja to też bylo usuwanie wyrostka ale mimo dużego pionowego cięcia nie małam dolegliwości bólowych, to się pojawilo po laparoskopii. To dziwne, że ci nie usunęli chociaz części tych zrostów, jak była okazja. Czy dobrze rozumiem, że wyrostek usunięto ci te 20 lat temu i dopiero teraz przy następnej operacji wyszły zrosty?
          • Gość: 1olanna Re: zrosty na jelitach - proszę o pomoc IP: *.9.175.181.ng.pl 14.05.12, 22:00
            Dziękuję za odpowiedź. Tak, zrosty wykryto mi dopiero przy laparoskopii, 20 lat po operacji wyrostka. Lekarz mówił, że usunął mi, ale bardzo niewiele, ok 90procent zostawił. Bezpośrednio po laparo czułam dużą ulgę, ale ok miesiąc po operacji objawy jakby się nasiliły i jest gorzej niż przed laparoskopią. Szkoda, że nic nie da się z tym zrobić, ale posłucham Twojej rady i zacznę jeść więcej warzyw. Ból jestem w stanie znieść, ale najbardziej przeszkadzają mi te skręty jelit i głośne odgłosy "przelewania" treści pokarmowych. Jest to bardzo krępujące, gdy przyjmuję klientów w pracy. No i bardzo boję się tego skrętu kiszek. Pozdrawiam serdecznie!
            • Gość: aaa123 Re: zrosty na jelitach - proszę o pomoc IP: *.centertel.pl 22.02.14, 21:39
              Nie wiem czy ktos jeszcze to przeczyta, ale napisze. Mam ogromne zrosty po usunieciu calego jelita grubego, mialam wtedy 15lat. Dzis w wieku 25 lat i po kolejnych operacjach mam ogromne zrosty. Burczenie, biegunki i ból to u mnie norma. Trafiłam jednak na dobrego lekarza który zalecil mi IBEROGAST. Sa to krople, bez recepty. Nadal boli i burczy ale tylko jesli nie uwazam na to co jem. Niestety zrosty mam tak duże że nie mozna otwierac brzucha bez narażenia na przecięcie jelita cienkiego (tylko to już mi zostalo), a musze przejść kolejną bo mam 9cm torbiel na jajniku. Tak więc cieszcie sie że macie 'tylko' zrosty bo naprawde da się z tym żyć.
    • Gość: ona Re: zrosty na jelitach - proszę o pomoc IP: *.adsl.inetia.pl 29.05.12, 20:29
      Witaj, szczerze mówiąc jesteśmy w patowej sytuacji tez mam ten problem. Po pierwszej operacji (wyrostka robaczkowego + fragmentu jelita grubego) okazało się ze mam zrosty i nie tylko... druga operacja była po jakiś trzech miesiącach. niedługo będzie 10 lat od operacji trafiłam na lekarze który powiedział ze to jest do usunięcia ale są kolejki i najlepiej poczekać do silniejszego bólu i udać się porostu na ostry dyżur. I powiem szczerze ze gdybym mogła i wiedziała bym ze trafie na dobrego lekarza poszła bym bez wahania. Jak na razie gromadzę swoje zrosty (dzieci) i wyglądam jak bym w ciąży była i nawet ćwiczenia nie pomagają sad
      • Gość: marcin Re: zrosty na jelitach - proszę o pomoc IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.07.12, 07:33
        Witam koleżanki
        Jeżeli jeszze odwiedzacie ten temat to proszę o rade.
        Moja żona ma prawdopodobnie zrosty na jelitach. Do niedawna nic sie nie działo ale ostatnio objawy nasiliły się strasznie. Burczy jej w brzuchu że nie może spać. Bardzo mocne bule brzuch. Trudności z przyjmowaniem pokarmów choc jest coraz lepiej. Co ma robić zeby sobie ulżyc?
        Pozdrawiam
        Jak ktoś ma jakieś dobre doświadczenia może z operacją usunięcia albo jakieś leki lub inne specyfiki to proszę o pomoc na maila marcinhankus1984@gmail.com
    • Gość: Anna Re: zrosty na jelitach - proszę o pomoc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.12, 21:11
      Jestem po laparoskopi usunięcie cysty z jajnika podczas zabiegu okazało się , że mam duże zrosty macicy z jelitem i jajnika z jelitem razem ponad 10 cm. Jestem po operacji 3 lata dolegliwości jelitowe są różne raz nic nie boli , a nieraz straszny ból i biegunki. Czasem ide do lekarza i daje mi leki , które pomagają np. duspatalin itp. działają rozkurczowo. Z tym trzeba nauczyć się żyć.
    • Gość: krysia Re: zrosty na jelitach - proszę o pomoc IP: *.e-siemianowice.pl 26.02.14, 15:03
      Witam serdecznie - mam ten sam problem w październiku miałam robioną laparoskopię ,podczas zabiegu doszło do przetoki jelita cienkiego ,ból jaki był taki jest i też dowiedziałam się że muszę z tym żyć albo poddać się operacji ,wybieram operację ,ból jest tak wielki że nie mogę dłużej chodzić ,boli ,szczypie, parzy , ciągnie do uda nie mogę nawet opisać tego bólu,biorę środki rozkurczowe ,przeciw bólowe ,dieta -artykuły nie rozdymające ,ale i tak boli.Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka