Dodaj do ulubionych

Źle dobrane okulary?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.12, 17:15
Od jakiegoś czasu mam problemy z lewym okiem, zdecydowałam się na komputerowe badanie i okazało się że w tym oku mam astygmatyzm.
Dobrano mi szkła tak, jak wskazywało badanie komputerowe jednak chore oko miało - a zdrowe + przez co źle widziałam przez okulary i strasznie bolała mnie głowa.
Poszłam więc z reklamacją i dobrano mi raz jeszcze szkła tak, żebym widziała normalnie.
Problem w tym że zarówno chore jak i zdrowe oko jest na 0,25 plus.
Zastanawiam się czy szkła są dobrze dobrane skoro oba szkła mam takie same a tylko z jednym okiem jest problem.
Obserwuj wątek
    • doral2 Re: Źle dobrane okulary? 09.11.12, 21:57
      Gość portalu: ana napisał(a):

"..Zastanawiam się czy szkła są dobrze dobrane skoro oba szkła mam takie same a tylko z jednym okiem jest problem..."

jeżeli jedno oko jest astygmatyczne, to oboje oczu źle widzi.
      trzeba to skorygować szkłami.
      to, że szkła mają jednakowa moc, nie oznacza, że są takie same.
      przy astygmatyzmie szkła mogą mieć ta samą moc, ale inną oś.

pl.wikipedia.org/wiki/Astygmatyzm_%28oko%29
      • Gość: ana Re: Źle dobrane okulary? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.12, 16:51
        ral2 napisała:

> Gość portalu: ana napisał(a):
        >
        > "..Zastanawiam się czy szkła są dobrze dobrane skoro oba szkła mam takie same a
        > tylko z jednym okiem jest problem..."
        >
        > jeżeli jedno oko jest astygmatyczne, to oboje oczu źle widzi.
        > trzeba to skorygować szkłami.
        > to, że szkła mają jednakowa moc, nie oznacza, że są takie same.
        > przy astygmatyzmie szkła mogą mieć ta samą moc, ale inną oś.

No to teraz mam dylemat co robić?
        Czy jeśli pójdę do okulisty to sprawdzi mi czy okulary są odpowiednio dobrane?
        • doral2 Re: Źle dobrane okulary? 10.11.12, 17:21
          widzisz w okularach dobrze czy źle?
          okulista tego nie stwierdzi, to tylko ty sama możesz powiedzieć czy widzisz dobrze czy źle.
          okulista najwyżej może ci zmienić szkła na słabsze lub mocniejsze, ale to ty stwierdzasz czy są dobre o czy w nich dobrze widzisz.
          ból głowy jest częsty gdy szkła są za mocne, albo gdy się je założy po raz pierwszy.
          mija przy zmianie szkieł na słabsze, albo po przyzwyczajeniu się.
        • Gość: bb Re: Źle dobrane okulary? IP: *.xdsl.centertel.pl 11.11.12, 12:25
          Mówię Ci, idź do optometry. Ja miałam bardzo podobnie jak Ty, nosiłam szkła dobrane na podstawie badań komputerowych, które, jak napisała wcześniej lideek, jest tylko badaniem pomocniczym. Miałam dzięki temu wieczne bóle głowy, wreszcie poszłam na solidne badanie optometryczne i okazało się, że mam astygmatyzm na jednym oku, oczywiście moce szkieł dobranych komputerowo były niekoniecznie dobre. Optometra dobrał mi (po naprawdę długim badaniu na wielu sprzętach) szkła, skorygował astygmatyzm, początkowo w nowych szkłach widziałam nieco dziwnie, ale po paru dniach oczu się przyzwyczaiły. I teraz jest naprawdę bardzo dobrze, minęły bóle głowy.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka