Dodaj do ulubionych

moja mamana raka:((

15.02.13, 19:42
Dziś odebrała wyniki po zabiegu łyżeczkowania macicy ,polipy i krwawienie z macicy ......wd opisu to gruczolakomięsak w necie bardzo mało można znaleźć ....może ktoś miał z tym doświadczenia ....help.
Obserwuj wątek
    • Gość: alutka Re: moja mamana raka:(( IP: *.ngates.nasze.pl 17.02.13, 20:39
      u mojej mamy po takim zabiegu też przyszedł wynik, że to rak trzonu macicy (miała wtedy 62 lata). Miała operację usunięcia macicy ze wszystkim dookoła, następnie przeszła brachyterapię (takie naświetlania). Minął rok od zakończenia leczenia i wszystko jest super!!!

napisz coś więcej czy to rak szyjki macicy czy trzonu macicy. teoretycznie rak trzonu macicy ma lepsze rokowania niż szyjki ale to dużo zależy od stopnia złośliwości i zaawansowania.

Głowa do góry! Rak to nie wyrok. Moi rodzice oboje wyszli z tej choroby

możesz poszukać porad na forum nowotwory damy radę oraz usunięcie macicy i co dalej
      • majuszka77 Re: moja mamana raka:(( 17.02.13, 21:20
        mama miała polipy i nieprawidłowe krwawienia miała łyżeczkowanie i w tym wyniku wyszły komórki raka , we wszystkich pobranych próbkach były nieprawidłowe i z polipa i z trzonu i szyjki .....jak na razie nic nie wiemy , tylko tyle że potrzebna będzie szybka operacja i dopiero po niej dowiemy się jak zaawansowana jest choroba.....dziękuję za słowa pocieszenia . Mama dwa lata temu miała usuwane polipy i wtedy wyniki histopatologiczne były w normie dlatego mam nadzieje że nie jest mocno zaawansowana przecież była pod kontrolą lekarza ..

Wszystko jeszcze przed nami .
      • graz-ynaj Re: moja mamana raka:(( 25.04.13, 08:58
        Witam ja sama to przeszłam w 2007 r po zrobieniu badania łyżeczkowania okazało się, że mam nowotwór trzonu macicy był to dla mnie szok dodam, że jestem jeszcze osobą niepełnosprawną z dysfunkcją kończyn dolnych po przebytej chorobie Hainego - Medina uważałam. że już mnie w życiu nic takiego nie spotka. W 2008 r przeszłam operacje trzonu macicy i usuniecie przydatków, potem Brachyterapia, kontrole lekarskie i co rok badanie cytologiczne jest dobrze. Rak to nie wyrok tylko trzeba się badać częściej.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka