Dodaj do ulubionych

endometrioza - proszę o opinię p. doktor

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.13, 23:01
Odebrałam wynik histopatologiczny. Jest tam mowa o cystach endometrialnych ktore usunęlam 3 tygodnie temu, ale nie ma słowa o samej endometriozie. Czy to oznacza że jeej nie mam i nie miałam? Czy moze samo "posiadanie" cyst endometrialnych jest równoznaczne z tym że ową endometriozę miałam i usunięto ją podczas zabiegu?? Prosze o odpowiedz, wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tygodnie.
Obserwuj wątek
    • yellow.yellow Re: endometrioza - proszę o opinię p. doktor 09.04.13, 22:44
      Gość portalu: mika napisał(a):

>Czy moze samo "posiadanie" cyst endometrialnych jest równoznaczne z tym że ową >endometriozę miałam

Tak, "posiadanie" cyst endometrialnych jest równoznaczne z tym, że masz (nie miałaś, bo to choroba przewlekła i małe prawdopodobieństwo, że już jej nie masz) endometriozę.

>i usunięto ją podczas zabiegu??

Miejmy nadzieję, że usunięto Ci wszystko, choć nigdy pewności nie ma i trzeba po zabiegu brać hormony(Visanne) przez jakiś czas by wysuszyć to, co ewentualnie zostało, na wszelki wypadek.

PS. Panią doktor nie jestem.
    • Gość: Iwona Re: endometrioza - proszę o opinię p. doktor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.13, 20:12
      Witam.
      Jestem posiadaczką endometriozy zdiagnozowanej i leczonej od 12 lat. Wykryta została podczas badania USG przez przypadek bo w pierwszym dniu okresu(badanie USG było przezpochwowe). Okazało się że podczas badania w otrzewnej zgromadzone są płyny a na jajnikach liczne cysty, wskazanie rozpatrzyć pod kierunkiem endometriozy. Leczenie polegało tylko na zasuszaniu bez operacyjnie(było ich za dużo i zbyt drobne osadzone blisko siebie. Leczona byłam zastrzykami antykoncepcyjnymi Pro-Vera podawanymi raz na 77 dni. Po pierwszym dziecku diagnoza- niemożliwe zajście w ciążę ale po 13 latach w 2011 urodziłam drugą córeczkę. Endometriozę mam nawet w ustach na dziąśle.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka