Dodaj do ulubionych

cytologia grupa 4 i chlamydia

IP: *.komputerowe.com 05.09.04, 01:38
czy majac cytologie z grupy 4 moze to miec zwiazek z chlamydia
prosze o pomoc
beata

Obserwuj wątek
            • Gość: beata Re: cytologia grupa 4 i chlamydia IP: *.komputerowe.com 24.10.04, 19:30
              witam
              co powiedzial ze to chyba pomylka !!! leczy mnie na chlamydie doxycilina -mam
              uczulenie smiletwierdzi ze to od chalmydi silne zapalenie
              dal mi teraz erytromecyne na 2 tyg
              po dwoch tyg kazal mi odczekac kolejne 2 tyg i isc ponownie zrobic test na
              chlamydie i zrobic kolejna cytologie
              ide ja jutro odebrac -martwie sie
              Pani cytolog powiedziala ze jak wyjdzie nawet III mam sie domagac skierowania
              na wycinki
              coz mam myslec to juz drugi lekarz mam nadzieje ze mnie do grobu nie wpedza
              a chlamydia to ..... mam jej dosc
              testy zrobilam czekam na wyniki
              wiec ide do lekarza w przyszlym tyg znowu i nie wiem jak to bedzie
              mam mala Gabrysie wiec nie mam czasu chorowac
              ale coz zobaczymy
              przepraszam ze tak dlugo sie nie odzywalam ,ale troszke mnie nie bylo.
              • Gość: kalinosia Re: cytologia grupa 4 i chlamydia IP: *.neostrada.pl / *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.04, 21:13
                hej, Pani cytolog Ci dobrze radzi, żebyś w przypadku III gr też "dusiła"
                lekarza o skierowanie na wycinki!!!!!! Ja własnie miałam IIIgr i co lepsze, 1-
                sze wycinki nic nie wykazały!!! Ale ponieważ lekarzom ciagle coś się nei
                podobało, skierowali mnie na 2-gie wycinki i dopiero 2-gie wykazały raka.
                Dodam, że nie miałam żadnych objawów sugerujących tak poważną chorobę!! Także
                koniecznie w przyp. III gr duś lekarza o skierowanie na wycinki. Chociaż
                większości ginekologów nie trzeba o to prosić na szczęście. Życzę zdrowia smile
                • honeybeam Beatko, 25.10.04, 18:40
                  Jestem przerażona tym co przeczytałam. Ty masz "dusić" lekarza o skierowanie na
                  wycinki ???!!!! On powinien Ci to zaordynować natychmiast!!! I to bez jakiegoś
                  tam duszenia. Ja w kilka tygodni (dokładnie dwa) od odebrania wyników cytologii
                  III gr. byłam już na stole, w celu pobrania wycinków do badań hist.pat. A
                  tak "późno" tylko dlatego, że czekałam na odpowiednią fazę cyklu (po
                  miesiączce, a w tym czasie brałam już leki). Po odebraniu wyników po wycinkach
                  natychmiast (!!!!) miałam położyć się na oddziale i... zabieg. Czas jest tu
                  NIESAMOWICIE ważny. A jaki miałaś komentarz na tej cytologii (oprócz określenia
                  grupy oczywiście)? I nie mów, że nie masz czasu chorować, tu może chodzić o
                  Twoje życie (!!!). Czy miałaś robioną koloposkopię? Nie bagatelizuj tego i
                  działaj jak najszybciej.

Napisz koniecznie co ustalono. Trzymam kciuki i pozdrawiam smile
                  • Gość: beata Re: Beatko, IP: *.komputerowe.com 26.10.04, 02:35
                    odebralam wynik cytologi !!! grupa III napisane jest :.....nie doczytalam sie
                    lekarskie pismo ....
                    ale na szczescie jak odbieralam wyniki byla Pani cytolog :powiedziala mniej
                    wiecej tak :mam bardzo duzo leukocytow i powiekszone jadra komorkowe czy cos w
                    tym rodzaju ,mowila rowniez ze to swiadczy o duzym zapaleniu - powiedzmy
                    chlamydie - ale ja juz zakonczylam leczenie !!!
                    stwierdzila rowniez ze ginekolog nie ma na co czekac skoro cytologia sie nie
                    poprawila do normy czyli II
                    w piatek odbieram wyniki z chlamydi -sama juz nie wiem
                    jezeli chodzi o objawy drogie kobietki zadnych nie mialam -poprostu lekarz za
                    100 zl zrobil mi badanie na chlamydie przy tak duzej cytologi IV
                    poszlam do innego lekarza -stwierdzil leczymy chlamydie pozniej zobaczymy
                    ale i tak sie ciesze ze nie mam IV tylko III
                    powiedzcie mi jak oni robia te wycinki i ile sie lezy w szpitalu ?
                    za wycinki bede musila zaplacic z wlasnej kieszeni ....br nawet nie chce o tym
                    myslec

• Gość: gosia Re: Beatko, IP: *.bi.hts / *.hts.com.pl 26.10.04, 12:03
                      Beata nie czekaj tylko idź na wycinek. Chlamydia jest to bakteria, która po
                      części powoduje powstanie raka szyjki macicy (oczywiście nie zawsze).
                      Wycinek pobierają po uśpieniem (nic nie czujesz) i za dwie godzinki idziesz do
                      domku.
                      Po dwóch tygoniach masz wynik i jesteś pewna, że wszystko jest okej.

Jeżeli wyszłyby komórki z dysplazją dużego stopnia należy usunąć część szyjki
                      (lub całę) - jest to rak przedinwazyjny.(pobyt w szpitalu około 3-4 dni)
                      A jeżeli są z dysplazją małego stopnia to można nadal leczyć farmakologicznie.
                      Ale musisz wtedy być pod stałą opieką i wyleczyć do co najmniej II gr. W
                      przeciwnym wypadku niekleczona dysplazja małego stopnia szybko może przejść w
                      dużego stopnia.
                      Musisz pamiętać, że rak szyjki w początkowym stadium jest w 100 % wyleczalny,
                      ale w stadium przeżutowym już niestety śmiertelnym.
                    • Gość: kalinosia Re: Beatko, IP: *.neostrada.pl / *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.04, 14:16
                      Beata, jak to z własnej kieszeni???? Boże, to gdzie Ty się dziewczyno
                      leczysz???. To powinno być standartem , że przy III gr cyt. lekarz kieruje
                      natychmiast na kolposkopię (to oglądanie szyjki przez kolposkop, w dużym
                      powiększeniu) i na wycinki!!!Wycinki pobierają w znieczuleniu ogólnym, po paru
                      godzinach idziesz do domu.Jeszcze raz piszę, że ja NIE MIAŁAM ŻADNYCH OBJAWÓW
                      WSKAZUJĄCYCH NA RAKA, CYTOL. III, 1-SZE WYCINKI NIC NIE WYKAZAŁY NIEPOKOJĄCEGO,
                      DOPIERO 2-GIE WYKAZAŁY U MNIE RAKA!!!!!! Obowiązkiem lekarza jest, że przy III
                      kieruje na kolposkopię i wycinki!!!Jeśłi tego nie robi to to konował, i
                      powinnas udać się do innego.
                          • Gość: kalinosia Re: Do sympatycznej Kalinosi IP: *.neostrada.pl / *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.04, 18:42
                            Oprócz małych upławów (a wkońcu to nic groźnego)nic mi nie dolegało!!!
                            Regularne miesiączki, żadnych krwawień poza @@@, żadnych plamień tzw.
                            kontaktowych, żadnych bóli brzucha. Każdy rak w I stadium, stadium właściwie
                            całkowicie wyleczalnym, na ogół nie daje żadnych objawów. Gdy zaczyna coś
                            dolegać na ogół jest to juz stadium zaawansowane, dlatego tyle ludzi umiera na
                            choroby nowotworowe sad. Niektóre raki oczywiście ciężko wykryć w I stadium, ale
                            rak szyjki macicy jak najbardziej, wystarczy 1x w roku robic cytologię.
                            Profilaktyka jest bardzo ważna. Wogóle dobrze by było, gdyby każdy z nas robił
                            1x w roku rtg kl.piersiowej, usg brzucha, badanie krwi i moczu, w przyp. kobiet
                            dodatkowo usg dopochwowe, cytologia. Tak dbając o profilktykę nie dopuścimy u
                            siebie do poważnych chorób. Niestety wiadomo jak jest z naszą wspaniałą służbą
                            zdrowia. Nikt Cię nie skieruje na żadne badanie, kiedy Ci nic nie dolega (a
                            potem oczywiście w TV gadają, żeby dbać o profilaktykę!), a na prywatne badania
                            nie każdego stać sad. Pozdrawiam i zyczę zdrówka smile - aga
                            • honeybeam do Beaty 26.10.04, 19:15
                              Jeśli Twój gin nadal będzie bagatelizował problem (o Boooże), o to kilka rad
                              które mogą Ci się przydać.
                              Nie wiem czy wiesz, ale do onkologa masz prawo udać się bez skierowania.
                              Zadzwoń wcześniej i zarejestruj się i najlepiej zapytaj w rejestracji o
                              możliwości badania koloposkopowego w danym gabinecie. Oczywiście musi to być
                              onkolog-ginekolog wink. Takiego spacjalistę znajdziesz pewno w każdej poradni
                              przyszpitalnej (jeśli nie masz dostępu do klinik onkologicznych).
                              Nie bój się tego - ani koloposkopu (badanie wyglada jak zwykłe badanie
                              ginekologiczne tylko z użyciem innego sprzętu), ani wycinków. Ja na szczęście
                              trafiłam na mądrego onkologa, który mimo tego, że nie widział w badaniu
                              koloposkopowym żadnych zmian na tarczy szyjki i tak skierował mnie na wycinek i
                              pobranie wyskrobin z kanału szyjki. I tam właśnie leżał problem. Na zewnątrz
                              zupełnie nic, a w kanale szyjki...dysplazja.
                              Ale ja do onkologa trafiłam już przez mojego gina i skierowanie na oddział.
                              Szczerze mówiąc jakoś nie chce mi się wierzyć, że przy stanie zapalnym (nawet
                              olbrzymim) może wyjść IV gr. cytologii.
                              Acha, ja nie miałam, kompletnie żadnych objawów (żadnych upławów, żadnych
                              plamień - nic, kompletnie nic). Mój gin powiedział mi na to, że to jest
                              właśnie "przebiegłość" raka szyjki - "nie daje żadnych objawów baaardzo długo,
                              a jeśli już daje, to zazwyczaj oznacza to, że jest za późno" i dlatego też
                              POWINNO się robić cytologię bezwzględnie RAZ DO ROKU (zwłaszcza w II gr).
                              Po moim smutnym doświadczeniu, wszystkie moje znajome pobiegły natychmiast
                              zrobić sobie cytologię.
                              Ja zabieg konizacji miałam w maju od tego czasu miałam już dwie cytologie i
                              jest OK smile. I zapewniam Cię, że w tej chwili znajduję i czas i pieniądze na
                              wizyty u kolejnych specjalistów smile. Trzym się cieplutko i pisz jeśli
                              potrzebujesz rady lub wsparcia. I działaj, działaj, działaj...
                              • honeybeam Re: do Beaty 26.10.04, 19:29
                                Acha, poradnie przyszpitalne, o których wspominam powyżej (w których znajdziesz
                                onkologa-ginekologa) to albo poradnie K albo poradnie onkologiczne. Onkolog
                                zapyta Cie tylko "z czym przychodzisz" jesli powiesz, że z IV i III grupą
                                cytogii, nie zbagatelizuje tego na pewno.
                            • doomicella Re: Do sympatycznej Kalinosi 26.10.04, 21:13
                              Kalinosiu! Czy Ty nie jesteś przez przypadek z Wrocławia?
                              Jeśli tak to czy mogłabyś podać namiary na swojego lekarza ginekologa-onkologa?
                              I tak sobie myslę, ze nawet jeśli jesteś z innego miasta to podaj może takie
                              namiary bo wiem ze bardzo trudno trafić na takiego sensownego lekarza. Może
                              komuś przyda sie taki kontakt.
                              Trochę się zatrwożyłam czytając wasze posty. Sama ciągle mam coś z tą moją
                              cytologią nie tak. W pierwszej wolnej chwili pójdę sprawdzić cytologię.
                              Pozdrawiam!
    • to-ja-007 Re: cytologia grupa 4 i chlamydia 27.10.04, 10:51
      A moglybyscie napisac gdzie robilyscie cytologie, u jakiego lekarza?

Ja ostatnio mam I grupe ale wczesniej jak chodzilam do innego lekarza i innej
      przychodni to mialam stale grupe II + stan zapalny (mam nadzerke, wiec stany
      zapalne byly w pewnym sensie norma - oczywiscie jak sie pojawialy to byly leczone).
      Troche mnie zaskoczyla ta zaleznosc grupy cytologii od miejsca jej wykonywania
      .... i nie ukrywam ze sie zaczelam bac po przeczytaniu waszych postow.
      • beata660 Re: cytologia grupa 4 i chlamydia 05.02.05, 20:04
        witam
        wykryli to po 3 cytologi
        lekarz onkolog powedziala ze trzeba to zrobic jak najszybciej
        a zabieg konizacji szyjki macicy mam w lutym
        a to wszystko juz tak dlugo trwa, juz za dlugo
        tak jestesmy mlode tez mam 23 lata i rowniez myslalam,ze takie rzeczy mnie nie
        dotycza a jednak -tak
        pozdrawiam

beata660
    • rybka244 Re: cytologia grupa 4 i chlamydia 31.01.05, 15:30
      witam!najsmutniejsze jest to że my wszystkie jesteśmy w tak młodym wieku dopóki
      nie dostałąm wyniku grIIISADZIŁAM ŻE DOTYCZY TO TYLKO STARSZYCH KOBIET ,KTÓRE
      RODZIŁY.Ja leczyłąm dysplazje lekka pól roku(miałam b silny stan zapalny)
      wycinków nie miałąm branych bo cytologia sie poprawiła grII cały czas jestem
      pod kontrola,cytologie robie co 3,4 miesiace.Moja pani ginek stwierdziła że nie
      ma koilocytów ale ja czuje że powinnam zrobić test na hpv .Dlatego dziewczyny
      sprawdzajcie ,kontrolujcie bo to sie r0zwija długo bezobjawowo.(JA zrobiłąm
      pierwszy raz cytologie po moim pierwszym razie mam 23 lata i od razu wyszła mi
      gr III .Takze nie zamartwiać sie ale trzymac reke na pulsie POZDRAWIAM I ZYCZE
      DUUŻO ZDRÓWKA DLA WAS WSZYSTKICH!!PS.( tak łatwo sie jest zarazić hpv przez
      kontakt sex ,mozecie sie śmiac ,ale ja chce być pewna na 100%że mój facet nie
      ma tego choróbska,bo chyba nasza profilaktyka powinna sie zaczać własnie od
      tego)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka