Dodaj do ulubionych

Trądzik różowaty - mam dość !!!!

31.08.16, 21:01
Leczę od lat.
Tetralysal przerobiłam nie raz. Kończę lek, kure...two wraca. Poza tym masę innych rzeczy do smarowania.
Teraz znowu się pojawiło, swędzi, wygląda wiadomo jak.
Może któraś przechodziła, albo ktoś znajomy. Może ktoś coś doradzi.
Wiem, czego unikać, co stosować, ale nie mam zamiaru cały czas brać Tetralysal !!!
Macie jakieś rady, może komuś lekarz trafił z lekami. Czy ja jestem po prostu przypadek nieuleczalny...?
sad
Obserwuj wątek
    • pade Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 31.08.16, 21:07
      Leki lekami, ale to jest przypadłość, która się nasila gdy masz dużo stresów, pijesz kawę, opalasz się, jesz pikantne potrawy.
      Robisz któreś z powyższych?smile
      Próbowałaś czegoś z kwasem azelainowym?

--
      Patriotyzm jest cechą ludzi ziejących nienawiścią. Oscar Wilde
      • laruara Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 31.08.16, 22:08
        pade napisała:

> Leki lekami, ale to jest przypadłość, która się nasila gdy masz dużo stresów, p
        > ijesz kawę, opalasz się, jesz pikantne potrawy.
        > Robisz któreś z powyższych?smile
        > Próbowałaś czegoś z kwasem azelainowym?
        >

Z tego tylko stres...
        O kwasie nie wiem nic, Pani doktor żadna nie mówiła.
    • peonka Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 31.08.16, 22:14
      Znowu to napisze, aż mi głupio. Na forum polecany był kiedyś olejek z drzewa herbacianego do smarowania, spróbowałam, i stał się cud. Po kilku tygodniach smarowania problem ustąpił bez śladu!
      Nie mówię, że każdemu pomoże, ale olejek kosztuje 10 zł chyba, więc...
    • ironia-losu11 Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 31.08.16, 22:23
      Mi lekarz w czerwcu przepisał lek - cudo smile Soolantra. I faktycznie podziałało, poprawa jest widoczna (tak po 2 tyg było już naprawdę widać, że lepiej). Smaruję się na noc, a na dzień zwykły Rozex. Inna sprawa, że ja nie mam jakiegoś megatrądziku, ale raczej fazę wstępną do tr. róż. Anyway, podziałało i zaczęłam znów kłuć innych w oczy urodą wink
    • nikki30 Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 15.09.16, 12:44
      Wykluczono u Ciebie nużeńca?
      Moją mamę tak leczyli kilka lat aż trafiła do dermatologa, który wysłał ją na badania w kierunku nużycy no i okazało się że przyczyną trądziku różowatego jest ten właśnie roztocz. Walka nie była łatwa ale udało się. Najbardziej pomógł wysoko skoncentrowany olejek z drzewa herbacianego.

--
      Kobieca definicja słowa "już" zawsze zawiera zwrot "jeszcze tylko..."
      • laruara Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 15.09.16, 15:03
        nikki30 napisała:

> Wykluczono u Ciebie nużeńca?
        > Moją mamę tak leczyli kilka lat aż trafiła do dermatologa, który wysłał ją na b
        > adania w kierunku nużycy no i okazało się że przyczyną trądziku różowatego jest
        > ten właśnie roztocz. Walka nie była łatwa ale udało się. Najbardziej pomógł wy
        > soko skoncentrowany olejek z drzewa herbacianego.
        >

Wykluczono...
        Wszelkich olejków się boję, bo to tłuste.
        • antychreza Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 15.09.16, 15:15
          Nie bój się olejków. Co prawda nie miałam trądziku różowatego, tylko upierdliwy młodzieńczy, który nie chciał sobie pójść mimo że zdecydowanie nie byłam już młodzieżą, ale na świecenie skóry znakomicie pomógł mi olej kokosowy. Często jest tak, że łojotok jest wywołany przez przesuszenie skóry i jej właściwe nawilżenie i natłuszczenie pomaga na ten objaw.
          Przerobiłam wszelkie tetralysale, epiduo, maści z cynkiem i inne. Pomogła dopiero rewolucja hormonalna w czasie ciąży. Tak jak przewidywał mój zaprzyjaźniony farmaceuta, u którego kupowałam wszystkie te specyfiki.
        • peonka Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 15.09.16, 15:19
          No i co, że tłuste?
          Gdybyś zaczęła się smarować wtedy, kiedy napisałaś, że spróbujesz, być może już miałabyś problem z głowy. I już byś wiedziała również, że olejek z drzewa herbacianego szybko się wchlania i nie tłusci.
          • laruara Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 15.09.16, 15:22
            peonka napisała:

> No i co, że tłuste?
            > Gdybyś zaczęła się smarować wtedy, kiedy napisałaś, że spróbujesz, być może już
            > miałabyś problem z głowy. I już byś wiedziała również, że olejek z drzewa herb
            > acianego szybko się wchlania i nie tłusci.

Spróbowałam...
            Z płaczem z twarzy zmywałam...

• b-b1 Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 15.09.16, 15:34
              laruara napisała:

> peonka napisała:
              >
              > > No i co, że tłuste?
              > > Gdybyś zaczęła się smarować wtedy, kiedy napisałaś, że spróbujesz, być mo
              > że już
              > > miałabyś problem z głowy. I już byś wiedziała również, że olejek z drzew
              > a herb
              > > acianego szybko się wchlania i nie tłusci.
              >
              > Spróbowałam...
              > Z płaczem z twarzy zmywałam...
              >

Na żywca ? Znaczy się nie rozcieńczony nałożyłaś na twarz?
              Herbaciany tłusty nie jest-wręcz odwrotnie, po zrobieniu "roztworu" i przetarciu skóra jest wręcz sucha.

Próbowałaś kiedykolwiek czegoś innego doustnego niż tetralysal? Krok dalej-isotretinoinum(Aknenormin)?
              Wygooglaj-są zdjęcia ludzi przed, podczas i po zakończeniu kuracji.
              Może u Ciebie też się sprawdzi-zapytaj dermatologa.
              • laruara Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 15.09.16, 22:47

> Próbowałaś kiedykolwiek czegoś innego doustnego niż tetralysal? Krok dalej-isot
                > retinoinum(Aknenormin)?
                > Wygooglaj-są zdjęcia ludzi przed, podczas i po zakończeniu kuracji.
                > Może u Ciebie też się sprawdzi-zapytaj dermatologa.

Nie próbowałam, bo żaden lekarz nie przepisał. Ale masz rację, zapytam przy najbliższej wizycie.
                • b-b1 Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 16.09.16, 08:16
                  laruara napisała:

>
                  > > Próbowałaś kiedykolwiek czegoś innego doustnego niż tetralysal? Krok dale
                  > j-isot
                  > > retinoinum(Aknenormin)?
                  > > Wygooglaj-są zdjęcia ludzi przed, podczas i po zakończeniu kuracji.
                  > > Może u Ciebie też się sprawdzi-zapytaj dermatologa.
                  >
                  > Nie próbowałam, bo żaden lekarz nie przepisał. Ale masz rację, zapytam przy naj
                  > bliższej wizycie.

Ja łykałam 6 miesięcy ukończywszy już czterdziestkę -wtedy dopiero dopadł mnie trądzik-opcja dla dojrzałychbig_grin
                  Od kuracji minęły już dwa lata-żadnych nawrotów. Fakt -kuracja po zbóju-ale warto.
              • gama2003 Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 15.09.16, 22:52
                A jak zrobić ten roztwór z olejkiem herbacianym ?

Mnie teraz złagodził objawy olejek z nasion chia. Nie wyleczył do końca, ale jest lepiej, przestało piec i swędzieć. Używam trzeci dzień, może jeszcze za krótko. Szybko się wchłania i nie tłuści, nie rozcieńczam, od razy wsmarowuję.
                • b-b1 Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 16.09.16, 08:21
                  gama2003 napisała:

> A jak zrobić ten roztwór z olejkiem herbacianym ?
                  >
                  > Mnie teraz złagodził objawy olejek z nasion chia. Nie wyleczył do końca, ale je
                  > st lepiej, przestało piec i swędzieć. Używam trzeci dzień, może jeszcze za krót
                  > ko. Szybko się wchłania i nie tłuści, nie rozcieńczam, od razy wsmarowuję.

Wg "instrukcji obsługi" na 1/2 szklanki wody 10-20 kropli olejku. Ja dodaję 20. I przemywać 2-3 razy dziennie. Czyli najlepiej rano przed nałożeniem czegokolwiek i wieczorem przed kremem i jak ktoś da rade, to dodatkowo w ciągu dnia.
              • laruara Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 16.09.16, 14:18
                b-b1 napisała:

>
                > Próbowałaś kiedykolwiek czegoś innego doustnego niż tetralysal? Krok dalej-isot
                > retinoinum(Aknenormin)?
                > Wygooglaj-są zdjęcia ludzi przed, podczas i po zakończeniu kuracji.
                > Może u Ciebie też się sprawdzi-zapytaj dermatologa.

Z tego co poczytałam wynika, że jest to lek na trądzik. Trądzik różowaty to jednak trochę inna bajka.
    • stara-a-naiwna Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 16.09.16, 07:41
      mnie moja lekarka leczy solantrą (solantre sie konkretnie nazywa czy jakos tak)

poki co skutecznie
      wczesniej miałam rozex i dawercin

ale chyba każdy musi sam znaleźc swój złoty środek

a jako "krem" uzywam olejku palmers do twarzy
      coś takiego
      www.aptekagemini.pl/palmers-cocoa-specjalistyczne-serum-do-twarzy-30ml.html
      i w sumie jestem zadowolona (tylko tego nie można latem na dzień bo w reakcji ze słońcem może wywołac poparzenia)
    • quelquechose Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 28.09.16, 14:14
      Podobno Acne-derm dziala:

A tu a propos acne derm:

www.italianablog.pl/2013/05/acnederm-czy-go-polubiam-rezultaty/

Bez recepty mozna go kupic i zawiera wlasnie ten kwas azelainowy, wspomniany powyżej - warto wypróbować. Przejrzyj tego bloga - ta laska miała jakieś okropne problemy z trądzikem - może coś tam znajdziesz dla siebie. Warto też podpytać lekarza o retinoidy. Powodzenia smile

--
      http://dl10.glitter-graphics.net/pub/496/496480jrt694jsq1.gif
    • termals Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 05.11.16, 14:15
      Żyłam z tym gów.em (czytaj trąd najpierw młodzieńczy potem różowaty) ponad 20 lat. Takie życie to nie życie - rozumiem Cię. Przerobiłam na sobie wszystkie możliwe smarowidła, zrąbałam sobie wątrobę antybiotykami i resztą syfu. Teraz od kilku miesięcy smaruję twarz Soolantrą (jest dostępna w Polsce od kwietnia 2016) i odżyłam. Poprawa jest kosmiczna - ok. 80-90% procent a to dla mnie już cud. Nie wiem co będzie jak odstawię ale chrzanię to - potrzebuję odpoczynku od stresu związanego z trądem. Pierwsze opakowanie kremu dostałam na receptę od dermatologa z Iwonicza (specjaliści z Iwolangu są nie do pobicia) a kolejne - już trzecie dostaję po znajomości z apteki ponieważ kiedy znajoma farmaceutka zobaczyła jak bardzo mi pomogła Soolantra to teraz daje mi bez recepty. ALE !!! Ważne jest przy tym kremie/maści odpowiednie nawilżenie skóry: odstawić mydła, zwykłe kremy itp. a stosować dermokosmetyki do skóry nadwrażliwej (u mnie to leci tak: płyn do zmywania makijażu jakiś delikatny ale bez znaczenia jest firma bo to i tak pierwsza faza pielęgnacji, potem mycie twarzy wodą z Physiogelem nawilżającym albo łagodzącym, osuszać twarz delikatnie ZAWSZE RĘCZNIKIEM KUCHENNYM JEDNORAZOWYM, potem delikatnie Soolantra a jak wchłonie to na nią łagodzący krem przeciwzmarszczkowy z Dermedic (tylko takie w tubie z Dermedic są super delikatne i lekkie). To na noc a na dzień mycie, sam krem i "tapeta" (u mnie fluid matujący zwężający pory Pharmaceris). Jest już naprawdę dobrze a byłam w stanie tragicznym... A i okazało się że pogarszałam sobie stan skóry stosując wcześniejsze preparaty na cerę trądzikową bo mam skórę suchą a one wysuszały, podrażniały, załatwiły naczynka. TRZYMAJ SIĘ i proszę - wypróbuj tą Solantrę koniecznie . Ja też podeszłam do niej sceptycznie bo przecież "wszystko już było" wink
    • lieu Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 06.11.16, 00:45
      no właśnie jak wygląda trądzik różowaty i jakie dolegliwości sprawia - swędzi?piecze?

o swoich problemach pisałam, m.in. tutaj
      forum.gazeta.pl/forum/w,567,162645174,162645174,Nuzeniec.html

u mnie są to maleńkie krostki, na jednej stronie, pod okiem, rozlewające się jak oparzeniesad

Wiele z Was pisze o kremie Soolantra, brzmi to jak reklama farmaceutówsmile Co ciekawe mnie też lekarz przepisał ten specyfik. Na ulotce napisane jest, że leczy się trądzik różowaty.

Ja nie wiem co mam - dermatolog powiedział, że nie mam naczyń krwionośnych(?) wskazujących na trądzik, mykolog nużeńca nie widział, więc leczę nie wiadomo cosad
    • nottymoni Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 06.11.16, 04:29
      Dieta, wykluczyć cukier białą mąkę etc. Jedz codziennie przynajmniej jednego grejpfruta ze skórką lub kup sobie citrosept. Mi trądzik rozowaty ustąpił na diecie paleo choć osobiście jestem przekonana że najwięcej tu zdzialal właśnie grejpfrut.
    • zapomorski12 Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 08.03.17, 23:09
      Najlepszym lekarstwem na trądzik różowaty są okłady z naparu rumianku. Płatki kosmetyczne nasączyć w świeżym i letnim naparze rumianku i okładać chore miejsce na twarzy zmieniając co pewien czas świeży okład. Efekt jest widoczny, skóra jaśnieje, zaczerwienienia znikają. Wymaga to jednak cierpliwości i stosowania okładów prawie codziennie, szczególnie w okresie nasilenia zaczerwienienia. Po wysuszeniu skóry nanieść malutką ilość kremu nawilżającego. Polecam, nie skomplikowany zabieg, a skuteczny.
    • j_mrock Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 27.07.17, 07:52
      Ja uzywam. Moim zdaniem świetne smile Mam pastę na noc i płyn, jeszcze chcę sobie zamówić krem na dzień ( chocaiż w nim jedno mi sie nie podoba - to że nie ma filtra ale zamierzam to rozwiązac, ze będe nakładała na początku ten krem a potem ten z filtrem).
    • zapomorski12 Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 27.03.18, 23:56
      Spróbuj okładów z naparu rumianku: 1-2 saszetki na 1/2 szklanki wrzątku. Stosuj okłady letnim roztworem przez około 30 minut, zmieniając kompresy , a potem po wysuszeniu nanieś krem "Avene Antirougeours Fort. Ta choroba ma okresy nasilenia i chyba całkowicie się z tego wyleczyć nie da, ale okłady z rumianku u wielu osób się sprawdziły, wybielają skórę, dezynfekują. Pozdrawiam.
    • zielona299 Re: Trądzik różowaty - mam dość !!!! 21.05.18, 11:55
      A próbowałaś Acenrose? U mnie też już się zdawało, że nie będzie ratunku.. no a trafny okazał się kosmetyk po, którym najmniej bym się tego spodziewała - bo bez recepty. Ale naturalny - i to był strzał w 10, czasami zapominam, że ma trądzik różowaty : - )

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka