Dodaj do ulubionych

różyczka, swinka a ciąża. pani doktor proszę o odp

17.04.02, 10:36
Pani Doktor, mogę przypuszczać,ze jestem w 2-3 tygodniu ciąży. Martwię się,
ponieważ zdałam sobie właśnie sprawe, że nie wiem czy chorowałam na świnkę i
różyczkę. Moja mama też akurat w moim przypadku nie ma żadnych "wspomnień", nie
pamięta. Tak więc najprawdopodobniej nie chorowałam.
Co robić? Na szczepienie to już chyba zbyt późno (czy nie?). Czy w czasie ciąży
prawdopodobieństwo zachorowania na te choroby zwiększa się? Co należy zrobić w
takim przypadku?
Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam BB
Obserwuj wątek
    • pieskuba Re: różyczka, swinka a ciąża. pani doktor proszę o odp 17.04.02, 15:04
      Jeśli chodzi o różyczkę, to najlepiej zbadaj sobie szybko poziom przeciwciał -
      mogłaś nie chorować, ale też pewnie nie pamiętasz, czy byłaś przeciwko różyczce
      szczepiona, a to przecież możliwe. A tak na marginesie, to na Twoim miejscu
      zaczęłabym od kupienia w aptece testu, coby sprawdzić, czy naprawdę jesteś w
      ciąży - robi się to chwilkę, a wynik jest bardzo wiarygodny. O śwince nic mi,
      niestety, nie wiadomo. Jeśli chodzi o szczepienia w ciąży, to raczej się nie
      wykonuje.
    • sylwia29 Re: różyczka, swinka a ciąża. pani doktor proszę o odp 17.04.02, 15:22
      Sama bylam w ciazy i bylam rowniez przekonana, ze mialam tak rozyczke jak i
      swinke. Po wstepnych badaniach okazalo sie, ze rozyczki nie przechodzilam, co
      bylo dla mnie ogromnym szokiem ! Pamietalam jak ja pediatra zdiagnozowal, a tu
      teraz ciaza i zadnych przeciwcial ! Jak tylko urodzilam mojego synka zostalam
      zaszczepiona, wiec w ciazy tego nie robia. Nie wiem jak jest w Polsce, ja
      rodzilam w Austrii. Trzymam kciuki i pozdrawiam !
    • monika.antepowicz Re: różyczka, swinka a ciąża. pani doktor proszę o odp 18.04.02, 13:12
      bieszcz napisał(a):

> Pani Doktor, mogę przypuszczać,ze jestem w 2-3 tygodniu ciąży. Martwię się,
      > ponieważ zdałam sobie właśnie sprawe, że nie wiem czy chorowałam na świnkę i
      > różyczkę. Moja mama też akurat w moim przypadku nie ma żadnych "wspomnień", nie
      >
      > pamięta. Tak więc najprawdopodobniej nie chorowałam.
      > Co robić? Na szczepienie to już chyba zbyt późno (czy nie?). Czy w czasie ciąży
      >
      Śiwnka raczej nie jest groźna dla ciazy, a dzieci sa szczepione, wiec raczej nie
      ma zagrożenia.W razie epidemmi i kontaktu- można podac immunoglobulinę.
      > prawdopodobieństwo zachorowania na te choroby zwiększa się? Co należy zrobić w
      > takim przypadku?
      > Bardzo proszę o odpowiedź.
      > Pozdrawiam BB
      >

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka