Dodaj do ulubionych

Brak okresu przez kilka miesięcy

10.07.19, 23:59
Od około 5 miesięcy nie mam w ogóle okresu. Wcześniej krwawienie przez rok było nieregularne i skąpe. Jakie badania hormonalne powinnam wykonać żeby odkryć przyczynę ? Ginekolog mnie zbywa i najchętniej położył by mnie w szpitalu na co ja nie mam ani czasu ani ochoty. Wiem, że takie badania z powodzeniem można wykonać ambulatoryjnie. Doradźcie coś !
Obserwuj wątek
  • lidek0 Re: Brak okresu przez kilka miesięcy 11.07.19, 18:48
   Zmień na początek lekarza, bo nawet jak zrobisz badania to Cię oleje skoro nawet nie proponuje Ci ich. A . Poza tym nie tylko badania hormonalne są potrzebne, więc ten szpital na kilka dni to może nie byłby taki zły.
   miesiączki jest wiele. Oczywiście jednym z głównych powodów jest ciąża.
   "Zaburzenie miesiączkowania lub jego brak często uwarunkowany jest to nieprawidłowym poziomem hormonów, przedwczesnym wygasaniem jajników, guzami jajnika czy nadnerczy wydzielającymi androgeny, hiperprolaktynemią, nadczynnością i niedoczynnością tarczycy, cukrzycą. Stres, dieta czy nadmierny spadek masy ciała też nie pozostają tu bez znaczenia." to do wujka gogle.
   • irys9 Re: Brak okresu przez kilka miesięcy 11.07.19, 19:35
    Pytam o badania hormonalne bo miałam już usg transwaginalne które nic nie wykazało. Tak więc wykluczam guzy czy torbiele. Wykluczam też ciążę. Nie sądzę żeby powodem były choroby tarczycy lub cukrzyca. Stres i spadek masy ciała to też nie to. Chciałabym wiedzieć jakie konkretnie hormony trzeba zbadać w takim przypadku jak mój.
    • lidek0 Re: Brak okresu przez kilka miesięcy 12.07.19, 06:19
     Zbadałabym progesteron, prolaktynę , tarczycę, estradiol, testosteron, cały profil hormonalny. Poza tym skoro wykluczasz tarczycę i cukrzyce to rozumiem, że jesteś po badaniach?
     • irys9 Re: Brak okresu przez kilka miesięcy 12.07.19, 08:38
      Nie jestem po badaniach ale nie mam żadnych typowych objawów dla chorób tarczycy ani dla cukrzycy. Co do hormonów płciowych większość z nich trzeba robić w odpowiednim dniu cyklu a co jeśli tego cyklu nie ma ?
      • irys9 Re: Brak okresu przez kilka miesięcy 12.07.19, 09:40
       Wiesz może jaka ogólnopolska sieć laboratoriów ma najniższe ceny badań hormonów ? Za wszystkie badania jakie chciałabym wykonać w Luxmedzie muszę zapłacić niemal 300 zł.
      • lidek0 Re: Brak okresu przez kilka miesięcy 12.07.19, 21:31
       Dlatego powinnaś pójść do lekarza i niech on zdecyduje kiedy te badania masz robić. Cen nie znam bo mam pakiet medyczny i w nim hormony. Objawów tarczycy mieć nie trzeba, żeby mieć jej początki, to samo z cukrzycą dlatego warto na wszelki wypadek to wyeliminować.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka