Dodaj do ulubionych

leki dopochwowe a przesunięcie okresu

27.01.20, 12:57
Witam, jestem po badaniu ginekologicznym, pobrano wymaz, w środę będą wyniki i prawdopodobnie będzie leczenie dopochwowe jednak dziś wypada ostatnia tabletka antykoncepcyjna z blistra, od jutra powinnam brać tabletki placebo, jednak chciałabym podjąć leczenie już od środu ponieważ mój okres trwa średnio 9 dni i jest to długi okres czasu. Czy mogę zacząć kolejne opakowanie tabletek bez robienia przerwy na miesiączkę? Czy nie będzie to miało wpływu na leczenie?
Obserwuj wątek
    • enith Re: leki dopochwowe a przesunięcie okresu 28.01.20, 21:43
      Możesz, jeśli bierzesz pigułki jednofazowe. Rozpocznij nowe opakowanie od razu. Wtedy będziesz mogła podjąć leczenie dopochwowe natychmiast. Licz się natomiast z możliwością, że rezygnując z przerwy pomiędzy opakowaniami możesz mieć lekkie plamienie. To skutek uboczny nierobienia przerw. Na wszelki wypadek bądź przygotowana i noś ze sobą wkładki.
        • enith Re: leki dopochwowe a przesunięcie okresu 07.02.20, 14:25
          Są pigułki, które bierze się non stop przez 12 tygodni np. Seasonale czy Seasonique. Lybrel bierze się natomiast bez przerw okrągły rok. Jak widać można przerw nie robić. Gdyby było to niezdrowe czy wręcz niebezpieczne, leki nie zostałyby dopuszczone do obrotu.
          Ja wielokrotnie przesuwałam krawienie z odstawienia będąc na pigułkach jednofazowych. Pierwszy raz właśnie po to, by nie opóźniać leczenia i zasugerowała mi to moja pani ginekolog.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka