Dodaj do ulubionych

Owulacja zaraz po miesiączce

21.07.20, 10:57
Jak to możliwe, by owulacja pojawiła się dzień/ dwa po zakończonej miesiączce? Czy to oznacza jakieś poważne zaburzenia? Zrobiłam testy owulacyjne z ciekawości, bo byłam u koleżanki, a ona robi regularnie, bo stara się o dziecko. No i byłam u niej dwa dni po zakończeniu krwawienia i wynik był pozytywny. Jak to możliwe? Może nie mam regularnych cykli, ale mniej więcej w granicach 27-32 dni.
Obserwuj wątek
  • horpyna4 Re: Owulacja zaraz po miesiączce 21.07.20, 12:05
   Dodatni test owulacyjny nie oznacza, że owulacja już jest, tylko że może wkrótce nastąpić, a jest już czas płodny. Warto badać śluz szyjkowy, bo to daje taką samą informację - plemniki w śluzie płodnym żyją kilka dni. Zwykle uważa się, że jakieś trzy dni, ale może to być nawet pięć, czy sześć. Śluz płodny może więc zacząć się zaraz po miesiączce, wtedy cykl będzie krótki (o ile owulacja dojdzie do skutku, a nie będzie ciąży).

   Druga faza cyklu ma stałą długość, pierwsza może mieć dowolną. W takim razie jeżeli w cyklu 32-dniowym owulacja u jakiejś kobiety następuje w 17 dc, to w 27-dniowym nastąpi u niej w 12 dc. A ile będzie trwał bieżący cykl, to dowiesz się dopiero wtedy, jak się zakończy. Może jeszcze krócej, niż najkrótszy do tej pory.

   Polecam forum Naturalne Planowanie Rodziny. Tam naprawdę można wiele się dowiedzieć, choćby tego, jak przewidzieć termin zakończenia cyklu w przypadku dużych nieregularności i kiedy można zajść w bieżącym cyklu. I dlaczego kalendarzyk można od razu machnąć do śmieci, bo metody naturalne nie mają nic wspólnego z kalendarzykowym wyliczaniem, tylko z faktycznymi i dającymi się zaobserwować objawami. Można też łatwo zauważyć nieprawidłowości hormonalne utrudniające zajście w ciążę, jak zbyt wysoka prolaktyna, czy zbyt niski progesteron.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka