Dodaj do ulubionych

Nadmiar wody w organizmie - skuteczny środek ?

02.08.20, 15:37
Witajcie smile

Mam problem z nadmiarem wody w organizmie. Czy ktoś jest w stanie polecić SKUTECZNY środek ( np. tabletki ) ale BEZ POKRZYWY I BEZ SKRZYPU w składzie ? ( nie mogę w/w ziół przyjmować ). Szukam takiego wszędzie ale nigdzie nie widzę. Z góry dziękuję za pomoc ! smile
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Nadmiar wody w organizmie - skuteczny środek 02.08.20, 16:53
      A jak u Ciebie z ciśnieniem? Bo jeżeli masz za wysokie, to leki obniżające ciśnienie zwykle są odwadniające. I od tego trzeba zacząć: od kontrolowania ciśnienia.

• horpyna4 Re: Nadmiar wody w organizmie - skuteczny środek 02.08.20, 16:59
        A na razie wcinaj w dużych ilościach natkę pietruszki. Jest moczopędna.
        • kaja202120 Re: Nadmiar wody w organizmie - skuteczny środek 02.08.20, 20:21
          Dziękuję horpyna za dobrą radę. Akurat ciśnienie stale kontroluję i wszystko jest ok. Gorzej z tym puchnięciem
          • horpyna4 Re: Nadmiar wody w organizmie - skuteczny środek 02.08.20, 22:04
            Niby reklamują jakieś odwadniające preparaty bez recepty, ale nic o nich nie wiem. Przyjrzyj się reklamom telewizyjnym, może trafisz.

Ja mam chorobę nadciśnieniową, więc i tak cały czas jestem na lekach, a w rezerwie mam jeszcze inne, silnie odwadniające, do zastosowania w przypadkach gwałtownych podskoków ciśnienia. Ale są to silne leki, wyłącznie na receptę; jak ktoś ma normalne ciśnienie, to mogą zaszkodzić.

Za to natkę z pietruszki możesz jeść naprawdę w dużych ilościach. Sprawia, że człowiek obficie siusia, to taki naturalny diuretyk.
            • kaja202120 Re: Nadmiar wody w organizmie - skuteczny środek 03.08.20, 08:41
              Sprawdziłam reklamowane leki i większość podpinających się pod nie suplementów - niestety wszystkie posiadają pokrzywę i/lub skrzyp. sad Znalazłam też jeden bez nich, bodajże Urinal Nefro ale mam duże wątpliwości czy faktycznie - mimo reklam - można go (dłużej) brać. Z opinii stosujących go osób rozumiem, że to suplement/ lek przeciw zapaleniu pęcherza i innym infekcjom dróg moczowych.
            • horpyna4 Re: Nadmiar wody w organizmie - skuteczny środek 03.08.20, 09:58
              I jeszcze jedno - sól zatrzymuje wodę. Należy więc zdecydowanie ograniczyć solenie potraw.
              • kaja202120 Re: Nadmiar wody w organizmie - skuteczny środek 03.08.20, 13:17
                W ogóle nie używam cukru i soli od wielu lat ale to nic nie pomaga sad inna rzecz, że sól jest teraz wszędzie, w każdym produkcie. Cukier też.
                • horpyna4 Re: Nadmiar wody w organizmie - skuteczny środek 03.08.20, 15:32
                  Cukier i sól w niewielkich ilościach są niezbędne dla prawidłowego działania organizmu, tylko nie należy pochłaniać ich za dużo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka