Dodaj do ulubionych

Krwawienie przy wydalaniu

01.04.22, 20:33
Witam.
Od ok miesiąca przy wydalaniu widzę świeżą krew na papierze i jakby ,,kawalki?" krwi w wodzie z dodatkiem czegoś kremowego. Przepraszam za tak dziwny opis, ale ja na prawdę nie wiem jak to napisać ponieważ nie mam pojęcia co to jest, a może ktoś z was mial to samo.
Bylam z tym u lekarza rodzinnego, Pani doktor stwierdziła, że to są hemoroidy i same mina ( tak, wiem. Mnie tez to zdziwiło) mam tylko czekać. Wiec czekam, ale to nie ustaje, a mam wrażenie, że jest tego więcej. Czasami się,,uda" wydalic bez krwi, ale to bardzo rzadko. Chce mi się do toalety częściej, przynajmniej mam takie wrażenie, ale się okazuje ze wydalam tylko ,,to cos" w kolorze białym/kremowym z dodatkiem krwi z minimalna ilością kału. Kał nie ma zmienionej konsystencji, ani koloru. Jem jak zawsze wiec to tez nie od diety. Mam zespół jelita drażliwego. Czasami boli mnie brzuch, ale to raczej mam od dziecka wrażliwy żołądek i ten bol nie jest jakiś mocny, zazwyczaj po jedzeniu i chwile trwa. W odbycie nie czuje także żadnego bolu, ani swedzenia, czasami mnie zakluje, ale to jest dosłownie sekundowe. Nie wiem gdzie się udać by nie usłyszeć znowu ,,nic Pani nie jest " bo na pewno coś mi jest i się martwię. Proszę o pomoc
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Krwawienie przy wydalaniu 01.04.22, 22:16
      Jeżeli jest świeża krew, to rzeczywiście musi pochodzić z końcowego odcinka układu pokarmowego; inaczej byłoby zabarwienie stolca na czarno. Czyli albo hemoroidy, albo coś z odbytnicą. Powinien zbadać Cię proktolog, a nie lekarz rodzinny; może być konieczna rektoskopia.

Hemoroidy powstają najczęściej wtedy, jak się za dużo siedzi. Trzeba możliwie najmniej siedzieć, a jak najwięcej chodzić. Jeżeli jest konieczne dłuższe siedzenie (np. w pracy), to trzeba je co pewien czas przerywać i ciut się pogimnastykować. Jak najmniej korzystać z samochodu, jeżeli trasa jest krótka i można ją przejść piechotą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka