Dodaj do ulubionych

42 lata-menopauza czy coś innego?

19.06.22, 09:54
Z ostatnimi cyklami jest coś nie tak. Poprzednie dwa miałam krótkie a teraz jest 37 dzień cyklu i okresu brak. Zrobiłam dla pewności 2 testy ciążowe chodź ciąży raczej nie biorę pod uwagę i one wykluczyły ciążę. Nie mam nawet zwiastunów ciąży typu ból brzucha czy piersi. Nie przyjmuję żadnych leków i na nic nie choruje. Nie mam wielkich stresów i nie odchudzałam się. Tak więc co się dzieje? Menopauza mnie zaczęła ścigać? Dodam,że od dwóch lat włosy mi wypadają i czasem (raz na tydzień lub rzadziej) miewam nocne poty. Miała któraś podobne objawy? Dodam,że moja mama zaczęła miewać nieregularne miesiączki już około 40stki. Jeśli to może mieć jakiś związek.
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: 42 lata-menopauza czy coś innego? 19.06.22, 16:50
      Może być to menopauza. U mnie dwa ostatnie cykle trwały po 6 miesięcy.

Kiedy zbliża się menopauza, to jajeczkowanie jest coraz trudniejsze i cykle wydłużają się. Warto pamiętać, że owulacja występuje w stałej odległości nie od początku cyklu, tylko przed jego końcem (ok. 2 tygodni wstecz); wydłuża się więc (dowolnie) część cyklu przed owulacją. Znałam trzy kobiety, które właśnie tuż przed menopauzą zaszły w ciążę, bo cykle tak się im wydłużyły, że uwierzyły w początek menopauzy. Warto przynajmniej obserwować śluz szyjkowy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka