Dodaj do ulubionych

Wysokie libido w 5 dniu cyklu

16.08.22, 11:43
Czy to normalne? Zawsze myślałam, że wysokie libido przypada na owulacje. A u mnie to jest różnie. Czasami dzień przed okresem jest bardzo wysokie,czasami właśnie pod koniec okresu. Zastanawiam się czy to nie jakieś zaburzeniami hormonalne, bo mam 46 lat i ostatnie 2 cykle 21 i 20 dni (zwykle 26 +/- 2 dni ).
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Wysokie libido w 5 dniu cyklu 17.08.22, 10:03
      Wysokie libido jest przed owulacją, bo pojawia się śluz płodny, w którym plemniki mogą żyć kilka dni (jajeczko po uwolnieniu się żyje tylko kilka godzin), więc logiczne jest, że najbardziej płodne dni to kilka poprzedzających owulację.

Jeżeli więc cykl jest skrócony, to zwykle oznacza, że owulacja następuje wcześniej, bo faza lutealna (część cyklu po owulacji) jest stała. Wtedy dni płodne mogą zacząć się wcześnie; zdarza się, że nawet pod koniec kończącej się miesiączki.

Przeprowadź obserwację kilku kolejnych cykli. Zajrzyj na forum Naturalne Planowanie Rodziny, to się dowiesz, jak należy mierzyć w tym celu temperaturę, żeby wiedzieć (w połączeniu z obserwacją śluzu), czy z hormonami wszystko w porządku. To naprawdę daje dużo informacji, choćby wiedzę o terminie zakończenia bieżącego cyklu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka