Dodaj do ulubionych

czy przerywać pills? - ból i ucisk w klatce !!

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.11.04, 10:18
od początku stosowania milvane czuję ten dziwny ucisk, jakby pragnienie..
dzis po zaczęciu środkowej (najmocniejszej fazy) bol jest mocny i trwa.
Tabl;etki biorę o 23. Czy juz dzis (czw) mam nie wziąc czy brac dalej? na
ulotce pisze: wskazania do natychmiastowego przerwania stosowania preparatu
MIlvane: uczucie bólu i ucisku w klatce piersiowej.jak przełykam bol przenosi
się na tył (plecy). Co mam robic? wczesniej brałam stediril i czegoś takiego
nie było!! wszystkie badania ok (z sierpnia), czy mi się coś złego nie
stanie?? boję się gdzie mam się zwrócić!!???
S.
Obserwuj wątek
    • the_kami Re: czy przerywać pills? - ból i ucisk w klatce ! 18.11.04, 10:21
      Gość portalu: serafinka napisał(a):

      [...]
      > na ulotce pisze: wskazania do natychmiastowego przerwania stosowania
      > preparatu MIlvane: uczucie bólu i ucisku w klatce piersiowej.

      I to nie jest dla Ciebie wystarczający argument? Nie wystarczy Ci ta informacja?

      > czy mi się coś złego nie stanie??

      Może się stać. Stąd ta informacja na ulotce.

      > boję się gdzie mam się zwrócić!!???

      Do ginekologa. I odstaw pigułki.
    • Gość: Serfinka Re: czy przerywać pills? - ból i ucisk w klatce ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.11.04, 10:44
      DO THE_KAMI:
      śledziłam Twoje wątki, i podobnie jak chyba Heater Morris macie niezbyt
      pochlebny stosunek do pigułek. Ja zawsze byłam ostrożna ale z moich
      doświadczeń - harmonet, marvelon, stediril, milvane - zawsze najgorzej
      wspominam te 3 -ciej generacji, no moze przy harmonecie tego tak nie było
      widać, bo słabiutki. Wkurzają mnie ci wszyscy lekarze na chamca wypisujący
      pigułki 3 generacji. Dotychczas miałam 8 opakowań stedirilu- czasem pojawiały
      się plamienia, ale czułam się na nich tak, jakbym nic nie brała! Zaleceniem do
      zmiany na 1-2 cykle na milvane było ewidentne zmniejszenie się okresu (raczej
      plamienia) , czasem też w czasie juz brania pigułek. Jak narzzie nie ma dla
      mnie idealnych lecz 2 generacja wydaje się być najlepsza póki co. Chyba zrobię
      sobie małą przerwę lub przy najbliższym okresie wrócę do stedirilu. Aha, jak
      się najskuteczniej bym miała teraz zabezpieczać, jeżeli przerwę stosowanie
      Milvane po 7 pigułce?? Co polecasz the _kami?
      • the_kami Re: czy przerywać pills? - ból i ucisk w klatce ! 18.11.04, 11:18
        Nie masz racji smile Jestem po prostu zwolenniczką odpowiedzialnego brania
        pigułek i - przede wszystkim - regularnych badań.
        Ja brałam pigułki przez wiele lat (ponad 7 zdaje się), i jestem zwolenniczką
        tej metody. Po większości z nich (Mercilon, Cilest, Triquilar, Milvane) czułam
        się doskonale. I zapewne do nich wrócę - najlepiej z tego wspominam Triquilar i
        właśnie Milvane, ale jak wiesz - tolerancja zależy od konkretnego organizmu.
        Natomiast jeśli piszesz, że tolerowałaś Stediril bardzo dobrze ale... miałaś
        plamienie, to znaczy, że Twój organizm wcale nie tolerował idealnie tych
        pigułek i nie są one dla Ciebie najlepsze. Jeśli faktycznie dobrze się czułaś
        po pigułkach II generacji, to może Triquilar? Nie jest dużo 'mocniejszy' od
        Milvane, ale trójfazowy i właśnie II generacja.
        Jeśli masz tak silne objawy po Milvane - przerwij to, lepiej nie ryzykować. I
        idź jak najszybciej do ginekologa - być może zaleci przerwanie antykoncepcji
        hormonalnej na jakiś czas. A zabezpieczenie po przerwaniu tabletek - przez
        jakiś czas tylko mechaniczne (prezerwatywy i globulki), bo na obserwacji cyklu
        na razie nie można polegać. Ale zdecydowanie idź do lekarza.
    • Gość: Serafinka Re: czy przerywać pills? - ból i ucisk w klatce ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.11.04, 21:39
      hej to ja znowu
      byłam u lekarza rodzinnego (ginekolog osiągalny moj we wtorki) a do takich z
      przypadku nie mam zaufania, prywatnie mnie nie stać, ci panstowowi znow - to
      własnie - jest u nas w przychodni ale świetnie się nadaje jedynie do
      przepisywania novynette akurat.
      Otóz już piszę:
      pierwsze co wysłała mnie na ekg czy to od serca - ale wyszło ok. czyli nie to.
      Lecąc dalej jej tropem zasugerowała refluks bądz zaburzenia nerwicowe lekowe
      (na to mam seronil). Fakt faktem juz czułam ten ucisk wczesniej ale w o wiele
      wiele bardziej łagodnej wersji. Dała jakieś cudo na to pt.Helicid (??) mam brac
      na czczo rano. Na wszelkie sugerowanie zmian zakrzepowych popigułkowych -
      odmowa, na pewno nie to. (w koncu lekarz) Sama zaniepokojona swoim zdrowiem
      poszłam do labolatorium. Wykonałam badanie czas protrombinowy = 1,0 (N:0,9-
      1,3), w sierpniu miałam badane i PLT (wynik 09/08/2004: 280 przy normie 150-
      390), czas krwawienia 1'35", czas krzepnięcia 7'06" - wszystko było jak
      najbardziej ok. Tabletkę biorę więc jednak dalej, pytałam przy okazji jeszcze
      osoby w labolatorium - wg nich mogłam tak zareagować po papierosach których
      dzien wczesniej wypaliłam nieco więcej niż zwykle robię to sporadycznie.
      Czy mam dalej się niepokoić? Dzis biore 2 tabletkę z najmocniejszej 2 fazy
      pigułek. Proszę o odpowiedzi!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka