Dodaj do ulubionych

w jakim wieku planujecie miec dziecko?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 13:12
pytam bo zastanawiam sie jakie macie opinie na ten temat.Ja np.za 8,czyli w
wieku 29 lat (no, prawie 30) a Wy?
Obserwuj wątek
    • Gość: .. Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 13:16
      ja tez 29
      • Gość: Caitlinn Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 13:35
        A ja moze w tym roku! (30) smile
      • Gość: ola 35 - nie wcześniej.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 13:13
        a może nawet wcale.
    • s_s Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 06.01.05, 13:46
      ja chciałabym w tym roku a bede miała 29 smile
      • Gość: justyna Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 13:48
        Ja też chciałabym w tym roku,niedługo skończę 28
    • Gość: edmundzia Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 13:54
      jak miałam 21 lat to chciałam miec dziecko przed 25-tką. jak miałam 25 to mi
      przeszło, chciałam poczekać do 28-ki. 28 minęło i nadal nie czułam się gotowa.
      w tym roku stuknie mi trzydziestkai powiedziałam mężowi, że na bank pod koniec
      roku powalczymysmile
      • Gość: kate Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 06.01.05, 15:05
        ja mam 28,9 i tez tak jakos odkładam, teraz granica to 30 zajscie, 31 urodzic-
        najpozniej....
        • Gość: wiki24 Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.ds5.tuniv.szczecin.pl 06.01.05, 15:11
          ja mam 24 ,w tym roku koncze studia,potem trzeba będzie troch e popracowac więć
          pewnie wyjdzie gdzies około 28 lub 29 roku zycia,buuuu a ja bym chciała troche
          wcześniej
    • Gość: ania Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.satfilm.net.pl / *.satfilm.net.pl 06.01.05, 15:09
      Ja mam 22 lata, w tym roku wychodze za mąż i pod koniec roku planuje zajsc w
      ciążę!smile szok? chyba jestam tu najmlodsza! ale z narzeczonym na 100% tego
      chcemy! pozdrawiam!
      • Gość: natasza Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.motor.taninet.pl 06.01.05, 15:14
        Ja mam 31 i nadal czuję się nie dość gotowa.
        Mam wrażenie, że sama jestem jak dziecko.
        Zauważyłyście , jak spada wiek rozrodczy u kobiet? Prawie kazda z nas ma koło
        30 i sie zastanawia.
        Chyba znak czasu wink
        • mamalgosia Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 11.01.05, 14:50
          spada? Chyba wzrasta!
        • Gość: nia Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: 212.160.172.* 04.04.05, 12:23
          Podpisuję się obydiwma łapkami! mam 30 lat i może się zabiorę za dziecko, ale
          tak bez entuzjazmu, bo czas ucieka powoli...też sama czuję się jak dziecko,
          poza tym łaknę jeszcze wolności, podróży, wysypiania się, takiego wygodnego
          życia...i sama nie wiem. Dziecko, niby czas, ale ..jak to mówią..jak musże
          to "bardzo' chętnie uncertain
      • Gość: karolina 23 Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: 217.11.152.* 07.01.05, 13:51
        ja jestem mezatka nie cake 6 miesiecy, jestem w trakcie staran o dzidziusia- to
        dopiero poczatki ale powoli maz sie przekonujesmile
        studiuje, pracuje to i dzidzi mi sie chcesmile a mieszkanko nam oddaja w sierpniusmile
      • Gość: landis Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.netx.waw.pl / *.waw.pl 07.01.05, 23:18
        Ja też chciałam w wieku 22 lat. Obecnie mam 24, jakoś się nie udawało... w
        poneidziałek idę do nowego ginekologa...
        • Gość: sawa Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.05, 23:48
          Landis, trzymam kciuki - musi się udać!
        • Gość: aneta Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.dip.t-dialin.net 10.04.05, 12:52
          hej nic na sile... bo wtedy wlasnie sie nie udaje,,, jak wyluzujecie-to wtedy
          na bank sie uda !!! POWODZENIA !!!! ps. my tez sie staramy,,, pa
      • Gość: ular1 Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.05, 16:07
        Tak trzymaj, dziewczyno! To cudowne, że się nie zastanawiasz, tyko już wiesz,
        na 100%!!! Trzymam za Ciebie kciuki!
      • Gość: kola BRAWO! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.05, 23:47
        Jedna rozsądna osoba. Aniu, gratuluję decyzji! Ja urodziłam mając 28 i uważam,
        że było to już ciut późno.
    • Gość: Kasia Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.ii / *.is.net.pl 06.01.05, 15:25
      "Chciałabym a boje się" - to tak pół serio.
      Chciałabym za rok być w ciąży - teraz mam 26 lat!
    • Gość: ola Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: 62.233.192.* 06.01.05, 15:52
      Ja taeraz mam 26 i nie wyobrażam sobie siebie jako mamy...winkprzed 30-tką dla
      mnie stanowczo za wcześnie!!!
      • hippophae Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 06.01.05, 16:03
        Jak poznam tatusia tego dziecka to jakoś niedługo potem. Chciałabym bym przed 30tką ale czas pokaże. W tym roku kończę 26.
    • teinti Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 06.01.05, 16:12
      za rok slub no a potem chcielibysmy od razu dzidziusiasmile
      czyli bede miala 22-23 lata.
    • Gość: anni Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: 217.11.141.* 06.01.05, 16:14
      raczej po 30- tce
      • Gość: malutka Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.icpnet.pl 06.01.05, 16:47
        Za rok biore ślub a o dzidziusiu z moim kochanym myślimy jak będe mieć ok 21-22
        lat. Dziwi mnie bardzo że większość kobiet w tak późnym wieku myśli o dziecku...
        • Gość: do malutka Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 17:10
          bo wiekszosc kobiet wie jakie sa ciezkie czasy i chce miec skonczone
          studia,ustabilizowana sytuacje finansowa i zawodowa itd.A ja jestem wlasnie
          bardzo dumna z takich kobiet i wiem wtedy ze mam przyjemnosc z osobami
          odpowiedzialnymi!
          • Gość: jaka do gościa co pisał do malutkiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.05, 23:55
            Tylko potem te "odpowiedzialne osoby" o których piszesz szturmują gabinety
            ginekologów i płacą ciężkie tysiące, żeby przed 40 urodzić upragnionego
            dzieciaka, który ma potem przekichane bo 40 letni mamusia i tatuś trzęsą się o
            niego jak o zgniłe jajko. Gratuluję samopoczucia - i obyś nie była jedną z 10%
            kobiet (lub 20% par) która bardzo chce ale nie może mieć dzieci. A jeśli tatuś
            do tego jest "byznesmenem" i ma stresującą pracę to jak nic będzie miał zawał
            przed 50 i duże szanse, że nie dożyje 18-tki swojego dziecka. Ekstra perspektywa.
            • Gość: Ala Re: do gościa co pisał do malutkiej IP: 193.59.91.* 05.04.05, 14:43
              Jaka bzdura.Znam kobiety, w wieku nawet 2o - tu kilku lat, które nie mogą mieć
              dziecka, odwiedzają liczne gabinety gin. Każdy musi dorosnąć do macierzyństwa i
              ojcostwa. Co z tego, że dziecko ma młodą mamę, ale głupią, która sama jest
              dzieckiem. Obecne czasy wymagają od kobiet świadomego macierzyństwa i ojcostwa.
              Ponadto, zawały lub inne choroby zdarzają się również i we wcześniejszym wieku.
              Moja siostra umarła, mając 28 lat i zostawiła 2 letniego synka.
              • Gość: Irminkasss Re: do gościa co pisał do malutkiej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.05, 12:56
                Nie uważam by macierzyństwo stanowiło problem dojrzałości, jest to raczej
                kwestia instynktu macierzyńskiego.
        • Gość: anni Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: 217.11.141.* 07.01.05, 14:03
          ja w pewnych przypadkach dziwie sie tym, ktore tak wczesnie maja dzieci
          znam kilka takic przykladow - urodzily a potem dopiero co zaczynaja studia,
          prace a dzieci siedza calymi dniami z nianiami albo w zlobku /przedszkolu
          zdecydowac sie na dziecko nie majac pracy albo wyksztalcenia a potem cudem
          dostac prace za 800 zl (tak teraz placa) majac na utrzymaniu dziecko ? to dla
          mnie nieodpowiedzialne
          takie mlode a bez doswiadczenia zawodowego matki maja przesrane w pracy bo kto
          chce zatrudniac dzieciata niedyspozycyjna bez doswiadczenia ?
          po 30- tce jak sie postarasz to jestes juz w pracy ustawiona i mozesz sobie
          pozwolic na dluzszy macierzynski czy pol etatu
          poza ty babcie zdaza juz przejsc na emryture
    • Gość: N.C. Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.wlb.vectranet.pl / *.walbrzych.dialog.net.pl 06.01.05, 17:17
      Mam 34 lata i dwóch synków 10 i 4 latka. Obaj zaplanowani niemal co do dnia.
      Dziewczynom myślącym o odłożeniu macierzyństwa na dużo później, radzę przed
      odłożeniem decyzji wcześniejsze badania płodności. Bo teraz tego nie wiecie, a
      później, może być za późno!
      pozdrawiam
      • Gość: betix Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.eurocom.olkusz.pl / *.eurocom.olkusz.pl 06.01.05, 21:06
        zgadzam się z Tobą w 100%.
      • Gość: jyuk brawo N.C. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.05, 23:58
        Jak wyżej - oby takich postów jak twój więcej. A dziewczyny które tak planują na
        30-tkę niech się odezwą w stosownym wieku i pochwalą co im z tych planów wyszło.
        Tylko isę obawiam, że będą potem szturmowac fora pt. "niepłodność"
    • Gość: 123ona 31 lat IP: *.c3-0.crm-ubr4.crm.ny.cable.rcn.com 06.01.05, 17:41
      Ja urodziłam w wieku 31 lat i myślę, że to jest dobry wiek. Skonczyłam studia,
      trochę popracowałam, był czas na szaleństwa, podróże, a teraz trochę
      stabilizacji dla odmiany.
    • Gość: e Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 06.01.05, 20:53
      hmm..ja myslałam że w wieku 20 wyjdę za mąż, a w wieku 21 lat będe mieć
      malutkiego dzidziusia.. a mam 21 i co smile I nawet ślubu ni ma hehe
      • halina25 Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 06.01.05, 20:59
        Mam 28 lat i piątkę dzieci. Nie krzywduję sobie, nie były dziełem przypadku.
    • Gość: betix Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.eurocom.olkusz.pl / *.eurocom.olkusz.pl 06.01.05, 21:02
      ja planuje w tym roku (28) ale planować to sobie mogę, niestety mam z tym
      problemy. I teraz się zastanawiam że chyba coś przegapiłam w swoim życiu. To
      wszystko mnie przerasta powoli tracę cierpliwość, nadzieję i pieniądze.
      widocznie nie można mieć wszystkiego, dlatego nie zastanawiaj się więcej tylko
      do dzieła.
      życzę dużo powodzonka.
    • Gość: dagg Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.05, 23:26
      po trzydziestce smile teraz mam 28...jeszcze z dwa lata i biorę się do robty smile
    • Gość: Helka Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.bk-s.tudelft.nl 06.01.05, 23:48
      Jak sprawdzic plodnosc? Tez chce poczekac jeszce z 2 lata, tak do 28 roku
      zycia, ale boje sie, ze moze sie pozniej okazac, ze cos jest nie tak i za pozno
      na starania....
      • Gość: anni Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: 217.11.141.* 07.01.05, 13:55
        bez przesady po 30 a juz na pewno po 35 spada plodnosc
        plodnosci na zapas nie zbadasz
    • lilith76 Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 07.01.05, 13:55
      zawsze chciałam mieć dziecko i było dla mnie rzecza ansolutnie pewno, że kiedyś będę je miała.

jak miałam 10 lat, to uważałam, że mamą będę w wieku 20 lat, bo to ładna okrągła liczba (a wtedy trzydziestka to był dla mnie "wiek agonalny") smile))

jako nastolatka planowałam dziecko też w okrągłą liczbę - 30 rok życia. wcześniej chciałam się wyszaleć, skończyć studia, zagnieździć w pracy. STWORZYĆ ZWIĄZEK - to okazało się najtrudniejsze.

z początkiem wiosny skończę 29 lat i nadal jest jeszcze tyle rzeczy do przeżycia i tyle nocy do przespania w spokoju. biorąc pod uwagę - macierzyństwo to nie tylko kaprys kobiety - że mój facet ma dwoje dzieci z poprzedniego związku i szczerze pisząc nie ma ochoty na kolejne (ale jednak się zdecyduje), plany odkładamy za jakieś 3 lata. nawet biorąc poprawkę pod zmniejszoną płodność po trzydziestce, nadal mam jeszcze margines czasu na próby.
      • Gość: mart76 Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.maspex.com.pl 12.01.05, 16:50
        mart76
        jestem w podobnej sytuacji jak ty, zasze marzyłam o dziecku, jako licealistka
        planowałam dziecko nie póżniej niż w wieku 30 lat (po podrózach, stabilizacji
        zawodowej itp.), od 2,5 roku mam partnera który ma dziecko z poprzedniego
        związku (8 lat-chłopiec) i w związku z tym nie spieszy się mu z kolejnym
        potomkiem, latem 2006 planujemy wziąść ślub, a ja za pół roku kończę 29 lat i
        czuję upływ czasu, tykający zegar bilogiczny, wczoraj mój ginekolog powiedział,
        że trzeba się spieszyć z podjęciem decyzji ponieważ później będą problemy (ze
        względu na pojawiające się torbiele jajników), oznacza to, że w ciągu kilku
        miesiący najbliższych muszę podjąć decyzję, nie czuję że jestem gotowa, tym
        bardziej mój partner- co robic ?
      • Gość: kk Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.04.05, 12:44
        Ja planuję w XXI wieku
    • meggi-kate Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 07.01.05, 13:59
      Mam 24 lata, w tym roku biorę ślub, kończę studia (zaocznie) mam stałą pracę -
      3 lata stażu, mój przyszły mąż też jest bezpieczny finansowo- myślę że po roku
      od ślubu zaczniemy działać. Muszę się nim nacieszyć, i go przygotować na dzidzi-
      ale nie bedę z tym zwlekać - 25-26 lat to najlepszy czas. Mam nadzieję że nasze
      plany się spełnią.
      Pozdrawiam wszystkich, Meggi smile)))
      • Gość: natalka Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: 81.219.236.* 07.01.05, 15:55
        Nie wiem.
        Mam 24 lata i nie czuję w sobie instynktu macierzyńskiego, ani gotowości
        wzięcia na siebie odpowiedzialności za nowe życie.
        Nie wiem czy kiedyś poczuję.
        Myślę, że kiedy zacznę myśleć o tym by być dla małego człowieka mamą to
        poważnie przemyślę adopcję.
        • anula36 Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 08.01.05, 12:08
          planowac to sobie mozna smile JA planowalam na 25-26 lat i wtedy akurat zamiast
          wyladowac pod oltarzem rozpadl sie moj dlugoletni zwiazek. Teraz mam 31 i moze
          za jakies 2-3 lata dojrzeje do tej decyzjismile
    • Gość: Roma Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 15:46
      Za dwa, trzy lata, czyli w wieku 30-31 lat.
      • Gość: aga31 Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.azory.net.pl 08.01.05, 16:44
        W tym roku skoncze 31 lat .Mam dwie corki 11 i 4 lata. Wiecej nie planuje smile)
        • zanetastocka Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 08.01.05, 17:47
          A ja wam powiem, że urodziłam synka w wieku 21 lat , obecnie 23 i jest
          wspaniale. Obecnie kończę studia i mam odchowane dziecko, więc nie ma obaw o
          pracę w stylu pytań od pracodawcy: " Czy planuje {Pani w najbliższym czasie
          zajść w ciążę?", czyli jednoznacznie albo chcesz dziecka i nie masz pracy albo
          przez jakieś najbliższe 5 lat nie możesz nawet o tym pomyśleć, a potem jak
          sobie pomyślisz to i tak z tego nic nie wychodzi bo boisz sie że ją stracisz.
          Takie są w większości realia Polski, oczywiście nie wszędzie ale są.
          Także ja sobie nie wyobrażam abym miała mieć dziecko po 30-stce, bo jak ono by
          wkraczało w dorosłe życie ja bym stała już jedna nogą w grobie, nie obrażając
          nikogo. Ale to indywidualna sprawa, każda kobieta myśli inaczej.
          Pozdrawiam.
          Żaneta.
          • anula36 Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 08.01.05, 18:02
            nic z tego, nie zamierzam kolo 50-tki byc jedna noga w grobiewink
            Gdybys nie miala stalego partnera tez zdecydowalabys sie na dziecko?
            • zanetastocka do anula:) 09.01.05, 11:02
              Witaj!
              Oczywiście nie kierowałam swych rozmysłów do kobiet bez partnera, to oczywiste,
              i także nie chciałam nikogo urazić. Po prostu wiem że gdybym nie miała dziecka
              teraz pewnie także nie miałabym koło 30-stki. Bo myślałabym inaczej, ale
              chciałam i potrzebowałam dziecka. Nie chciałam nikogo urazić, bo jak napisałam
              to indywidualny wybór każdej z nas. Zresztą to i tak cud, bo lekarz mi
              powiedział, że będę miała problemy z zajściem w ciążę, więc tymbardziej się
              cieszę, bo kto wie?, możę później już bym nie miała?
              Pozdrawiam.
              Żaneta.
    • Gość: meg Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.05, 18:14
      W tym roku skoncze 32 lata . Myśle ze w nastepnym roku zostanę mamą.
    • juska2 Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 08.01.05, 23:54
      Ja mam 25 lat i dwoje dzieci. Pracuję, uczę się i w wolnych chwilach korzystam
      z życia. Może przed 30 zdecyduję się na trzecie...Moim zdaniem pora na dzieci
      dla każdego jest indywidualna a u mnie instynkt odezwał się wcześnie i wcale
      tego nie żałuję.
      • ab13 Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 09.01.05, 09:45
        30-32 lata. Tak myślę.
    • Gość: anka Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.toya.net.pl 09.01.05, 09:48
      Ja tez sobie planowałam...
      Studia, mieszkanie, praca, ślub a potem dziecko, zaplanowane nie z
      wpadki...Sraliś mazgaliś...
      Teraz zamiast ciąży mam problemy zdrowotne, wydaje mnóstwo kasy zamiast na
      dziecko to leczenie bezpłodności... Właśnie jestem na początku drogi i ciszę
      się ze mam dopiero (26) lat więc może do 30 uda mi sie urodzić. Miałam pecha, a
      wam - tym planującym po 30 - radze najpierw sie jeszcze raz zastanowić, moze
      zbadać porządnie (bo zbadać płodność częściowo się da), bo okaże się ze z
      waszego planowania nici wyjdą.
    • kingaolsz Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 09.01.05, 14:10
      Mam 23 lata, prawie dwuletniego synka i staram sie o drugie. Nie skonczylam
      studiow, nie obciazam dziadkow i swietnie sobie radzimy. Nie uwazam sie za
      osobe nieodpowiedzialna, a znam kobiety starsze duzo mniej odpowiedzialne, wiec
      nie wiek ma znaczenie.

Do tych co po trzydziestce planuja tez radze sie zastanowic, bo pozniej sa
      przykre rozczarowania, a i strach bo czesto juz po 30-tce lekarze ciaze
      traktuja jako zwiekszonego ryzyka. ( szwagierka 30-letnia wlasnie urodzila i
      kupe czasu sie zamartwiala czy tak pozno pierwsze dziecko to dobry sposob,
      zalowala ze nie wczesniej).
      Oczywiscie nie mozna sie do ciazy zmusic ale warto sie zastanowic, czy nie
      czeka sie za dlugo ( dluzej niz potrzeba).

Pozdrawiam
      Kinga
    • Gość: SYRCIA Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: 82.160.83.* 09.01.05, 14:44
      brawo kingaolsz, całkowicie sie z toba zgadzam smile mam 22 lata i dzidziolka
      moglabym miec juz teraz.
      • Gość: 30 Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.05, 15:39
        Ja uważam inaczej niż moje dwie ostatnie przedmówczynie.
        • kingaolsz Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 10.01.05, 13:12
          Nie mowie ze kazda 20-parolatka jest gotowa na dziecko. Dla mnie przybycie
          dziecka i tego co jest z nim zwiazanie bylo ciezkim szokiem , nie mialam
          pojecia o tym, ze przyjemnosci sa tylko malutkim odsetkiem w porownaniu do
          ciezkiej pracy i obowiazkow, ale zrobilam wszystko, zeby temu podolac i wyszlo
          calkiem dobrze, fakt, ze mam wyjatkowo wspierajacego meza.
          Mlode dziewczyny nie maja pojecia co niesie ze soba macierzynswto 24h na dobe (
          ja nie mam w poblizu rodziny do pomocy wiec bylo ciezko), ale wiele z nas jest
          w stanie dac sobie rade.
          Pisze to, bo wkurza mnie jak ktos sugeruje, ze z powodu wieku nie nadaje sie na
          dobra matke. Dla mnie starajaca sie 30-tka palaca fajki jest duzo bardziej
          nieodpowiedzialna.
          Powtarzam, wiek nie ma znaczenia, tylko dojrzalosc jednostki.

Pozdr
          Kinga
          • Gość: julia68 Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.05, 16:35
            Brawo! Zazdroszczę Ci, że tak szybko urodziłaś pierwsze dziecko. Ja mam dwójkę,
            pierwszego urodziłam mając lat 28, drugiego - 30. Planujemy jeszcze dwójkę,
            więc za chwilę będziemy "rodziną wielodzietną = patologiczną". hehehe

Trochę mnie śmieszą kobiety odkładające urodzenie dziecka "na później" bo
            pieniądze, bo praca, itd. Wiem, że można powiedzieć "są odpowiedzialne, bo
            myślą perspektywicznie" itp. Ale takie planowanie dotyczy zazwyczaj osób dobrze
            sytuowanych, dobrze zarabiających, dobrze wykształconych... Takich, które mogą
            sobie spokojnie pozwolić na dziecko przed trzydziestką.

Myślę, że problem leży gdzie indziej. Moim zdaniem, to po prostu lęk przed
            odpowiedzialnością, przed "nieprzespanymi nocami", obawa przed totalną zmianą w
            życiu... Bo dziecko przewraca nasz świat do góry nogami. Ale to właśnie jest
            takie fajne i - cudowne!

Ja siedzę w domu z synkami na urlopie wychowawczym, mój mąż ciężko pracuje
            (choć nie fizycznie) na nas wszystkich, nie mam dziadków do pomocy, nie stać
            mnie na niańkę, przedszkole dla straszego malca okazuje się w moim wypadku
            fanaberią (tak usłyszałam od dyrektorek przedszkoli w moim mieście), jesteśmy
            zadłużeni w banku (bo 3 lata temu kupiliśmy mieszkanie), ale - jakos dajemy
            sobie radę, nie narzekamy i prawdę mówiąc nie wyobrażamy sobie życia bez
            dzieciaków. Byłoby na pewno więcej czasu, więcej pieniędzy, noce przespane,
            wyjazdy na wakacje do grecji, którą kochamy, weekendy w Krakowie, itd. Ale to
            wszystko jest takie nieważne, ulotne...
            Nie zastanawiajcie się za długo, nie warto czekać!

Młode wiekiem mamy serdecznie pozdrawiam, wszystkie forumowiczki też. Młodszy
            sie obudził z drzemki poobiedniej, więc muszę kończyć.

julia68
            • kingaolsz Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 10.01.05, 17:52
              Zgadzam sie z Toba w 100%. Z reszta mamy chyba identyczna sytuacje poza iloscia
              dzieci na razie wink))

Pozdrawiam
              Kinga
              • Gość: julia68 Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.05, 18:14
                "Na razie", bo w tym roku planujemy kolejną ciążę smile

Hm..., dla niektórych mogę zabrzmieć, jak nawiedzona matka-Polka smile)))))))

Pozdrawiam, Julia
      • Gość: anni Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: 217.11.141.* 10.01.05, 15:35
        "dzidziolka" to kazdy moze miec
        co innego dziecko, maly czlowiek
        • Gość: gość Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.leczna.dialup.inetia.pl 10.01.05, 18:39
          Kochane! Do posiadania dziecka naprawdę trzeba dorosną. każdemu zajmuje to inną
          ilość czasu,. Ja zawsze myslałam, że nie będę miała dzieci. a teraz (32 lata)
          poczułam, że byłabym wspaniałą mamą, i że cudownie byłoby powołać na świat
          kogoś, kto będzie odroiną mnie o odrobiną mojego męża. Planuję, że jeśli
          pojdzie ok nasz "cud" pojaw się za rok.
          • luxfera1 Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 11.01.05, 13:44
            Pierwzą dwójkę urodziłam tuż po 20 ..mieliśmy jakieś tam mieszkanie jakąs tam
            prace..w sumie niewiele..dzieci były planowane i wyczekane..nie pamietam żeby
            opieka nad nimi była wykańczająca,żebym nie czuła sie gotowa.Tuz po 30
            urodziłam 3 dziecko a teraz w wieku 36 oczekuje 4 /31tc/i musze sie przyznać że
            są to dzieci z "wpadki"hahha...niby doswiadczone małżeństwo z wieloletnim
            stażem...wg zasad medycyny tych dzieci nie powinno byc a jednak są!! W tym
            czasie zmienilismy mieszkanie prowadzimy rodzinny biznes.. wszystko okupione po
            prostu harówką ale czy dzieci nam w tym przeszkadzały? NIGDY!!To one są naszym
            życiem i szcześciem i dzieki nim mamy na wszystko siłę.Chyba to nie wiek jest
            tym decydującym czynnikiem to raczej jakaś gotowość, wspólnota planów i na
            pewno minimum warunkow..trudno żeby rodzicom miezkającym na 40 m jeszcze ze
            swoimi rodzicami zarzucać że nie chcą dzieci.Wiem tylko że dzieci i ich
            potrzeby mogą dać ten power do działania .POZDRAWIAM...i nie słuchajcie opinii
            tylko własnego rozumu i serca
            • Gość: julia68 Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.05, 20:50
              Zgadzam się z Tobą całkowicie.
              Pozdrawiam gorąco.
              • Gość: realistka Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.05, 15:40
                Ludzie, przestańcie z tymi "dzidziami"! To jest człowiek! Ma się pojawić wtedy,
                gdy będzie dla/na niego miejsce, a nie wtedy, gdy nam się zachce lub z
                przypadku. Nie mamcie młodych dziewczyn. To, że wy macie kasę i opiekę, to nie
                znaczy, że każdemu zaraz tak się ułoży w wieku 20 lat.
                Mam 29 lat i nie mam dzieci.
                • kingaolsz Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 13.01.05, 20:22
                  > Ludzie, przestańcie z tymi "dzidziami"! To jest człowiek!

zgadzam sie w 100%

To, że wy macie kasę i opiekę, to nie
                  > znaczy, że każdemu zaraz tak się ułoży w wieku 20 lat.

nie mam "kasy", ale umiem gospodarowac od pierwszego do pierwszego, czy mam
                  wiecej czy mniej, opieki tez nie mam bo mieszkam bardzo daleko od jakiejkolwiek
                  rodziny i znajomych.
                  Jednak zgodze sie, ze nie ma co polecac macierzynstwa mlodym dziewczynom.
                  Napisalam, ze noworodek to bardzo ciezka praca. Ale z drugiej strony,
                  protestuje, przeciw sugerowaniu, ze na matke sie nie nadaje, bo mam mniej niz
                  30 lat.

Pozdrawiam
                  Kinga
    • evrin Re: w jakim wieku planujecie miec dziecko? 11.01.05, 19:53
      26-28 lat. po studiach i znalezieniu pracy
    • marzenocha kobieta powinna urodzić I dziecko do 28 roku życia 12.01.05, 13:59
      • Gość: melmire Re: kobieta powinna urodzić I dziecko do 28 roku IP: *.w82-125.abo.wanadoo.fr 12.01.05, 16:56
        Bo co sie stanie? Kare administracyjna na nia naloza?
        • Gość: ewa Re: kobieta powinna urodzić I dziecko do 28 roku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.01.05, 17:54
          Popieram moją przedmówczynię.
        • Gość: ooleczka Re: kobieta powinna urodzić I dziecko do 28 roku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.05, 20:52
          Sarkazm jak najbardziej nie na miejscu.
          Myślę, że bardziej chodziło o fizjologię i zachowanie ORGANIZMU kobiety, niż o
          kary administracyjne wink
          Życzę trochę więcej refleksji, a trochę mniej złej woli smile
          • Gość: nina Re: kobieta powinna urodzić I dziecko do 28 roku IP: 212.160.172.* 04.04.05, 12:21
            Czyli jak ma 28 lat i jeden dzień to już tragedia :]
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka