Dodaj do ulubionych

leczenie zaburzeń miesiączkowania

IP: *.chello.pl 11.01.05, 19:28
kochane,
Czy któraś z Was leczyła się w tym temacie?? jeśli tak to napiszcie prosze jakimi meyodami. czy hormonalnie. Jeśli tak to czy przy takiej kuracji się tyje? Jak to wygląda. Dodam że mam rzadko. Nigdy nie miałam nadwagi. Boję się tego troszkę. Dlatego pytam. Pomóżcie!!
Obserwuj wątek
    • Gość: vika Re: leczenie zaburzeń miesiączkowania IP: *.tychy.msk.pl 12.01.05, 07:34
      Dołanczam sie do pytania autorki. Moim problemem od dłuzszego czasu są
      nieregularne miesiączki wywoływane czesto luteine. Badania hormonalne robiłam i
      jest wszystko ok, poza estradiolem który jest za niski i nie dochodzi do
      owulacji. dostałam pigułki Harmonet na 6 miesiący i okres wtedy był regularny
      podczas ich brania ale po odstawieniu nie wystapił okres po 2 tyg. dostałam
      luteine na wywołanie i okres sie pojawił. Teraz brałam znów luteine wg zalecen
      lekarza od 16do25d.c no i pozniej juz nie mam nic brac tylko zobaczymy co
      bedzie. Pewnie te zaburzenia sa spowodowane tym ze ponad poł roku temu schudłam
      do 38 kg przy 157cm. Ale teraz juz wazę tak jak zawsze przed moja głupota
      odchudzania i moze po tej luteinie sie wszystko juz unormuje. Kidys 5 lat temu
      tez tak miałam i wystarczyło 2 miesiace kuracji luteina i wszystko wróciło do
      normy.

Ale moze znacie coś niehormonalnego w tej kwesti leczenia???
    • Gość: lis Re: leczenie zaburzeń miesiączkowania IP: 193.201.167.* 12.01.05, 12:32
      Badania odbieram dopiero jutro. Mam nieregularne miesiączki, długie przewry
      miedzy nimi. Brałam Duphaston, ale on tylko wywołytwał a nie leczył. Trafiłam
      do ginekolozki-endokrynolożki, która jako pierwsza ze wszystkich odwiedzanych
      specjalistów, zleciła mi całą mase badań. Wcześniej miałam, robione badania
      tarczycy, które na szczęscie są w normie, progesteronu-niuziutkisad i
      testosteronu - w normie.
      Jutro odbieram wyniki,a w poniedziałek idę z nimi do doktor i jeszcze jakieś
      usg dopochwowe mi wtedy zrobi i zleci leczenie. Mam tylko nadzieję ze nie jest
      to PCO. Nie tyję i męskie hormony też są ok, głos mam raczej piskliwo
      dziecinny, owłosienie normalnesmile). Zastanawiam się więc co może być przyczyną
      takich zaburzeń. CZy mogą to być na przykład środki antykoncepcyjne, które
      lekarz przepisał mi nie zleciwszy uprzednio badań.??
      Jak tak to pójdę do niej i osobiście ją uduszę!!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka