Dodaj do ulubionych

opryszczka... tam - POMOCY!

IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.02.05, 18:26
Pomóżcie, chlip. Podejrzewam u siebie opryszczkę genitalną - najwięcej tych
pęcherzy i obrzęków jest w rejonie między pochwą a odbytem - cholernie to
utrudnia chodzenie, siedzenie, siusianie itp. uncertain Byłam u ginia, babka
skierowała mnie do dermatologa i czekam na jutrzejszą wizytę. Tymczasem
próbuję jakoś z tym walczyć... Napiszcie proszę - znacie jakieś skuteczne
sposoby walki z tym świństwem? Wyskoczyło mi akurat w takim miejscu, że
ciężko to utrzymać suche i sterylne, w dodatku pęcherzyki ocierają się o
siebie przy poruszaniu i nic nie chce się goić (opryszczka na wardze sromowej
jakoś zasycha). HELP! Co może mi przepisać lekarz, a co mogę stosować sama w
domu? Po lekturze kilku stron o herpes jestem załamana, boję się, że leczenie
potrwa tygodniami sad((( Tylko proszę bez straszenia tongue_out
Obserwuj wątek
    • tosia4 Re: opryszczka... tam - POMOCY! 07.02.05, 23:32
      niestety ,ale Cię nie pocieszę. Masz ją na całe życie. Sama mam opryszczkę
      narządów pł. od 8 lat i to jeszcze teraz nawrotową. Małe objawy takie jak
      pęcherzyki miałam raz , dwa razy w roku. Przez ostatni rok dostaje( z małymi
      przerwami)regularnie parę dni przed miesiączką i w czasie owulacji. Co ja bym
      dała za same pęcherzyki , bo ja mam tak mocne podrażnienie cewki moczowej, ze
      nie mogę się wysiusiać, ból, objawy jak przy ostrym zapaleniu pęcherza.Do tego
      uczucie jakby polania wrzątkiem całych narządów zewnętrz.i pochwy, zanim wyjdą
      pecherzyki.Dermatolag zapisał mi Heviran. PO nim czuję poprawę , ale się
      paskudztwa nie pozbęde. Generalnie trzeba leczyć, ponieważ nie leczona
      przechodzi w taki stan jak mój, a póżniej ponoć może wywołać inne choroby jak
      np.zapalenie opon mózgowych . Mam cytologię III i podejrzewam ,że może to być z
      tym związane (narazie czekam na czyniki badania). Opryszczka n.pl. może być
      pośrednią przyczyną raka szyjki macicy, więc trzeba badać regularnie cytologię.

nIe ma nic skutecznego z domowych rzeczy, jedynie to lekko chłodzi mi
      lakctowaginal, ale ja mam to uczucie gorąca. Jak już wyszło to niestety trzeba
      przeczekać.Mi osobiście maści sprzedawane w aptekach nie przynoszą ulgi.Jedyne
      co przynosi efekt to Heviran. dermatolog mówiła ,że na heviranie niektórzy
      ludzie z opr.narząd.pł. zyją do końca swoich dni.Zuza
      • Gość: Adomino Re: opryszczka... tam - POMOCY! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 08.02.05, 14:55
        No,już jestem dobrej myśli - wiem, że się tego raz na zawsze nie pozbędę, ale
        przy odpowiedniej higienie i trosce o zdrowie uda się ograniczyć częstotliwość
        nawrotów, więc - bottom up! big_grin Dostałam Heviran i maść No-Vir, dodatkowo
        podmywam się roztworem nadmanganianu potasu - i jakoś żyję smile Całe szczęście,
        że nie mam takich kłopotów z cewką moczową...
        Kiedy to cholerstwo zaczyna złazić??? Mam mocne postanowienie wyzdrowieć do
        soboty wink
    • Gość: gosc Re: opryszczka... tam - POMOCY! IP: *.centertel.pl / *.centertel.pl 08.02.05, 10:58
      Cześć

Kuracja jest następująca:
      Przez 6 dni przy wykwicie Heviran (200 mg) co 4-5 godzin jedna tabletka. (Lek
      jest na receptę).
      www.leki.med.pl/lek.phtml?id=430&idnlek=2008&menu=4
      Do smarowania najlepszy jest Zovirax (ten sam składnik czynny Acyclovir) przez
      3-4 dni.
      A potem żeby się lepiej goiły zmiany Vratizolin (będzie goił i mniej wysuszał
      niż Zovirax).

Bardzo ważna jest kuracja Heviranem aby zapobiec "częstym" nawrotom ale prawda
      jest taka, że Herpes Simplex zostanie u ciebie już do końca życia i od czasu do
      czasu może o sobie przypominić.

Pzdr

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka