Dodaj do ulubionych

pigułki antykoncepcyjne

17.02.05, 12:49
Dopiero co zaczęłam brać pigułki antykoncepcyjne,bo przestałam karmić synka
piersią i jak dla mnie to najskuteczniejszy sposób zebazpieczania.Przed
zajściem w ciąże stosowałam pigułki 3 lata i byłam bardzo zadowolona.Tylko za
bardzo nie pamiętam,jak to jest,gdy dopiero zaczyna się ich branie.Od kiedy
zaczynają one działać i chronią przed zajściem w ciąże?Już od pierwszego dnia
ich przyjmowania,czy jakiś czas trzeba się dodatkowo zabezpieczać?
Jakoś wyleciało mi z głowy spytać się o to ginekologa.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: gosc Re: pigułki antykoncepcyjne IP: *.lanet.net.pl / *.1.core.lanet.net.pl 17.02.05, 14:03
      przeczytaj na ulotce
      lub
      bierzesz pierwszego dnia pojawienia sie miesiaczki-bierzesz cale opakowanie,
      czyli 21 tabletek - i robisz 7dniową przerwę
      w praktyce- np. zaczynasz brać wieczorem tego dnia co pojawił się okres-
      powiedzmy środa- jak weźmiesz 21 tabletek to opakowanie skończy się we wtorek i
      dostaniesz okres- potem w kolejną srodę znowu zaczynasz brać kolejne opakowanie
    • asiaaa1 Re: pigułki antykoncepcyjne 17.02.05, 14:31
      mam pytanie: czy dlugo czekalas na zajscie w ciaze po odstawieniu tabletek?
      Jesli moge spytac to jakie bralas? Ja wlasnie odstawilam i chce jak najszybciej
      miec dzidziusia. Martwie sie czy moj organizm od razu dojdzie do siebie i czy
      moge oczekiwac normalnego cyklu.
      • luizia Re: pigułki antykoncepcyjne 18.02.05, 11:19
        Ja brałam Logest i po odstawieniu go od niemal natychmiast zaszłam w ciąże.W
        maju wzięłam ostatnią pigułkę,a w czerwcu w moim brzuszku poczęła się już moja
        mała kruszynka.Od wielu dziewczyn słyszałam,że też zaraz po przestaniu brania
        tabletek zachodziły w ciąże.
        Dzieje się tak,że masz strasznie uregulowany cykl miesiączkowy,a poza tym nie
        jajeczkowałaś strasznie długo i twoje komórki jajowe czasami pchają się nawet
        po dwie w czasie jednego cyklu.Dlatego zwiększa się prwdopodobieństwo
        posiadania bliźniaków!!!
        Pozdrawiam i życzę Ci szybkiego doczekania się dzidziusia
      • luizia Re: pigułki antykoncepcyjne 18.02.05, 17:33
        Ja wróciłam spowrotem do Logestu,bo te pigułki dobrze mi słuzyły i jestem pewna
        ich skuteczności-przez 3 lata nie zaszłam przecież w ciąże.Niestety o twoich
        nigdy nie słyszałam i nie mogę ci nic o nich powiedzieć.Musisz sama zobaczyć
        jak one ci służą i jak się po nich czujesz tzn.:czy nie tyjesz,miesiączki nie
        zrobiły się bardziej boleśniejsze,nie czujesz się rozbita,nie straciłaś ochoty
        na seks itp. Jeśli pojawią się te objawy i to w nasilonym stopniu,to lepiej
        zmienic pigułki.
        Słyszałam też,że lepiej jest kupować te droższe(ja płacę ponad 30 zł za
        opakowanie),bo zawierają one o wiele mniej hormonów i są podobno zdrowsze.
        A najgorsze pigułki jakie mogą być to Diana-moja koleżanka stosując je
        reguralnie zaszła w ciąże.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka