Dodaj do ulubionych

badania hormonalne i tabletki antykoncepcyjne

24.02.05, 16:36
czy ktoras przed zapisaniem tabletek robila sobie badania hormonalne? jesli
tak to jak takie badania wygladaja? gdzie mozna je zrobic? ile kosztuja? a
moze znacie jakis dobrych lekarzy ginekologow? w wawie, bede wdzieczna za
pomoc
Obserwuj wątek
    • anula.a1 Re: badania hormonalne i tabletki antykoncepcyjne 24.02.05, 17:29
      Przed braniem pigułek nalezy przede wszystkim zrobić badania krwi, próby
      wątrobowe, wykluczyć główne choroby, które sa przeciwskazaniem do brania
      pigułek, zmierzyć cisnienie. Badasnia hormonalne, jesli nie masz widocznych
      kłopotów z hormonami nie sa konieczne. Kiedyś je zalecano, ponieważ dobierało
      się pigułki na podstawie profilu kobiety (estrogenny, progesterogenny). wg
      najnowszych badań takie rozróżnienia nie są trafne i nie sprawdzają się.
      Pigułkę musisz dobrać indywidualnie, metoda prób i błędów. Po prostu która
      bedzie najlepiej tolerował Twój organizm, czyli taka, która będzie dawała jak
      najmniej skutków ubocznych. Życzę powodzeniasmile i nie zapomnij o przerwach w
      braniu pigułek (przynajmniej raz na rok, na 2-3 cykle)
      • heather_morris Re: badania hormonalne i tabletki antykoncepcyjne 25.02.05, 11:12
        Dokladnie. Badan hormonalnych sie nie robi (chyba, ze masz zaburzenia i pigulki
        masz brac leczniczo). Pigulki nadal dobiera sie do fenotypu (choc nie zawsze to
        cos daje), ale fenotyp okresla sie innymi sposobami niz badanie hormonalne.
        Dlaczego? Bo badania hormonow sa drogie, aby okreslic dobrze ich poziom trzeba
        by je badac przez co najmniej 3 cykle (poziom hormonow u tej samej kobiety moze
        sie zmieniac z cyklu na cykl!), a i tak by to nic nie dalo wink

Co do przerw to jesli pigulki sa dobrze tolerowane i wyniki badan sa w normie
        przerw nie powinno sie robic (chyba ze na dziecko). Przerwy tylko rozregulowuja
        organizm!

Pozdrowionka
        • Gość: mała Re: badania hormonalne i tabletki antykoncepcyjne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.05, 11:48
          hmm, ja dopiero zacznę brać tabletki.lekarz zapisał mi Harmonet-jako dobrze
          tolerowany przez wiekszosc pacjentek...nie mialam jednak robionych badań
          żadnych,lekarz pytał mnie o ciśnienie, przebyte choroby, o to czy choruję
          przewlekle, no i czy w rodzinie ktos chorował na nowotwory...przeprowadził
          ogolny taki wywiad.mam nadzieje ze tabletki będą mi odpowiadac i nie bede miec
          zadych skutów ubocznych.
          pozdrawiam
        • Gość: Położnik Re: badania hormonalne i tabletki antykoncepcyjne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.05, 13:13
          Anula jesteś wielka!
          Badań hormonalnych nie robi większość lekarzy na świecie.
          dlatego :
          Faza lutealna zdrowych kobiet zakres normy:
          E2-54-220pg/ml
          P-2,4-25,4ng/ml
          FSH 2-8IU/l
          LH-2-12IU/l
          To są hormony płciowe zakres normy obejmuje wartości często dziesięciokrotnie
          wyższe nie da się na tej podstawie wybrać właściwą tabletkę np.
          Pani Agnieszka ma E2 w 20 dniu cyklu 156 pg/ml czy według normy jest to dużo
          czy mało??
          nie stosuje się przerw w braniu tabletek.W Angli pojawiła się metoda brania
          tabletek bez przerw na mieśiączkę !Zaufajcie swoim lekarzom oni widzieli
          przeciętnie od 10000 do 100000 tys kobiet i mogą na podstawie wyglądu kobiety
          wiele o niej powiedzieć,Wywiad dotyczący chorób przewlekłych i rodzinych daje
          dużo informacji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka