Dodaj do ulubionych

tabletki a kamienie żółciowe

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.03.05, 17:02
Hej! Mam kamienie żółciowe do tej pory brałam Microgynon. Na ulotce i nie
tylko jest napisane kamienie żółciowe są przeciwwskazaniem do stosowania
tabletek. Jednak mój lekarz twierdzi że mogę je brać nadal. Wogóle to ponoć
tabletki mogą być przyczyną powstawania kamieni. Co o tym sądzicie? Czy jest
ktoś w podobnej sytuacji. Bedę wdzięczna bo nie wiem co robić
Obserwuj wątek
    • tomkaskac Re: tabletki a kamienie żółciowe 02.03.05, 22:15
      Witam też mam ten problem jestem po udrażnianiu woreczka bo atak dostałam zaraz
      po urodzeniu synka cc i nie mogli mi usunąć bo byłam świeżo po zabiegu a tak
      ponoć nie wolno .dostałam przykazanie od lekarza gastrologa że nigdy w życiu
      nie wezmę tabletek horm. gdyż moą nie tylko powodować ataki ale mogą rozwalić
      wątrobę,ale pocieszam się bo ostatnio na kontroli a minął już rok lekarz
      pocieszył mnie bo mogę stosować plasterki antykoncepcyjne gdyż nie mają skutkow
      ubocznych na przewód pokarmowy.Może sama też spróbój ponoć też są skuteczne,bo
      niestety wszystkie tabletki doustne mają skutki uboczne na nasz układ a w
      szczegolności woreczek i wątrobę .Pozdrawiam
    • voluptas Re: tabletki a kamienie żółciowe 02.03.05, 22:31
      Owszem, ja.
      Mam zdiagnozowaną kamicę woreczka, ale na szczęście na razie mogę z tym żyć -
      jeśli coś się zaczyna dziać, biorę No-spę i pomaga. Mój gin o tym wie,
      powiedział mi, że rzeczywiście tabletki anty mogę być jednym z czynników
      powstania kamyków, ale nie było żadnych zakazów ich brania - dał mi takie, które
      mają niską zawartość hormonów (Mercilon) i tak żyję już od roku. Mam wprawdzie
      cały czas w planach laparoskopię i wycięcie pierońskiego woreczka, ale trochę
      zniechęca mnie fakt siostry mojego niemęża, która niestety po operacji (1,5
      roku temu) nie może wrócić do w miarę normalnej diety (i nie mówię tu o
      potrawach cukrem i tłuszczem płynących, ale np. o surowiźnie, warzywach,
      owocach) i tylko dietka, i dietka, gotowane i bez soli i tak ponoć do końca
      życia. I szczerze mówiąc tego się bardziej boję, niż samej operacji, czy
      chociażby faktu posiadania owych kamieni.
      No, rozpisałam się wink
      • lizka555 Re: tabletki a kamienie żółciowe 04.03.05, 09:11
        z tymi tabletkami a kamieniami na woreczku musi cos byc. ?ja w ciazy bralam
        ogroooomne ilosci tabletek hormionalnyuch na podtrzymanie, 3x2 luteiny czasem
        wiecej i dodatkoiwo czasem zaszczyk taki fdzialajacy na lepsze ukrwienie macicy
        i tez na podtrzymanie teraz juz nie pamietam jak sie nazywal w kazdym badz
        razie tez hormon, no i juz w czasie ciazy czesto pobolewalo mnie w okolocach
        woreczka chocisaz jeszce wtedy niewiedzial;am ze to moze byc wlasnie on, po
        porodzie mialam robione usg no i prosze kamien, grudka cholesterolowa albo
        polip, co lekarz to inna diagnoza, niemniej jednak jakies swinstwosad, no i
        niestety tez pewnie czeka mnie operacja usuniecia bo coraz czestsze i
        mocnioejsze sa te bole, a niebiore na woreczek nic bo lekzrze twierdza ze to
        bez sensu wcxzesniej czy pozniej trzeba bedfzie usunac , wlasnie tylko czy
        wczesniej czy pozniej.A jak usune woreczek i zajde w ciaze, mam juz zapewnione
        ze napewno znow cala przeleze bo grozic mi znow bedzie poronienie wiec i pewnei
        masa hormonow do brania i co wtedy? woreczka pewbie juz nie bedzie ale
        watroba>? oby to wytrzymala id ala soebie z tym radesad

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka