Dodaj do ulubionych

podwyższona bilirubina - tabletki czy plastry?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.05, 17:52
witam,
po ostatnich badanich kontrolnych w zwiazku z zażywaniem pigułek okazało się,
że mam podwyższony poziom bilirubiny - 0.5 mg/dl powyżej górnej normy (norma
0,2-1.0), pozostałe wyniki są jak najbardziej w normie. czy przekroczenie
poziomu bilirubiny świadczy o uszkodzeniu wątroby i powinnam się zastanowić
nad sensem kontynuacji zażywania tabletek i ewentualnym przejsciem na
plasterki? niedługo kończę opakowanie i zastanawiam się po jaką receptę udać
się do lekarza smile
z góry dzięki za rady, pzdr
Obserwuj wątek
    • Gość: gabi777 Re: podwyższona bilirubina - tabletki czy plastry IP: 80.51.47.* 13.03.05, 13:08
      ile masz lat? jest coś takiego jak bilirubinemia młodzieńcza i charakteryzuje
      się ciągłą podwyższoą bilirubiną, i nic nie da się z tym zrobić. Po paru latach
      samo przejdzie i nie ma to wpływu na tabletki antykoncepcyjne. POdobno u
      niektórych osób bilirubina jest zawsze podwyższona i nie zagraża to w ogole
      zdrowiu. Aby to ustalić czy do nich należysz powinnaś zrobić dodatkowe badania,
      w tym poziom hormonów. Jeśli pozostałe normy będą zachowane to nie masz co się
      przejmować bo taki poziom jak Ty masz jeszcze o niczym nie świadczy.
      Jakbyś miała problemy z wątrobą to bilirubina skoczyłaby Ci o przynajmniej
      kilka tysięcy%.

Ja od wielu lat miałam bilirubine rzędu 30-60 jednostek a norma jest od 2-17 a
      poza tym wszystkie inne wyniki w normie. Lekarze mówili że takiego czegoś się
      nie leczy. Trzeba przeczekać i się nie martwić ale co jakiś czas obserwować.
      Zdecydowałam sie na branie tabletek antykoncepcyjnych a ginekolog nie widział
      przeciwsazań. Po trzech opakowaniach zrobiłam badania kontrolne. Wynik:
      bilirubina znacznie zmalała (18 jednostek). Nie wiem czy to jest jakas
      prawidłowość i tak samo bedzie u Ciebie ale myślę ze nie powinnaś z powodu
      swojej bilirubiny rezygnować z tabletek.
      • Gość: ana Re: podwyższona bilirubina - tabletki czy plastry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.05, 14:44
        serdeczne dzięki za tak dogłębne wyłożenie problemu smile lat mam 26, więc raczej
        zjawisko młodzieńczej bilirubiny mnie nie dotyczy. U mnie już przy
        wcześniejszych badaniach bilirubina była na granicy normy (1.0 mg/dl) stąd też
        moje zaniepokojenie ponieważ znów skoczyła do góry. Po poprzednim badaniu lekarz
        od razu skierował mnie na badanie w kierunku żółtaczki, teraz wyniki
        interpretował inny i w ogóle nie było żadnego komentarza nt przekroczenia normy,
        więc zupełnie jestem zdezorientowanasmilepozostałe wyniki są ok. co do poziomu
        hormonów, jaki ma sens robienie tego badania w tym przypadku, skoro wynik jest
        sztucznie narzucony przez tabletki?
        pzdr
        • Gość: camina Re: podwyższona bilirubina - tabletki czy plastry IP: *.toya.net.pl 14.03.05, 08:19
          Ja mam podwyższona bilirubunę od 4 lat - średnio wynosi: 1,6 czasami około 2.
          Wyszło przypadkowo - bralam rok Diane i poszlam na kontrolne badania.Od razu
          lekarz kazal mi odstawić hormony,nie brać żadnych leków i kontrolowac poziom
          przez pewien czas. Niestety cały czas jest on za wysoki, byłam nawet u
          hepatologa ale zlekceważył ten problem. Podobno dopiero poziom około 5 jest
          niepokojący.
          Nie martwiłam się tym dopóki nie zaszłam w ciąże, teraz jak poziom jeszcze się
          bardziej podniesie będe musiała brać leki przez całą ciąże.
          Jeżeli mam ci poradzic to nie daj się zbyć lekarzom, ja żałuję że nie drążyłam
          tego tego tematu dalej.I zastanów się czy naprawdę musisz brać hormony, czy nie
          warto zmienić na cos innego. Szkoda watroby.
          • Gość: agga Re: podwyższona bilirubina - tabletki czy plastry IP: *.krasman.pl / *.krasman.pl 14.03.05, 15:44
            ja mam bilirubinę 1.9 i jest to już dużo przekroczona norma i lekarz zalecił mi
            dodatkowe badania USG jamy brzusznej, testy wątrobowe, miałam też robione
            badanie czy nie mam żółtaczki. Wszystko ok. Tyle że u mnie to jest dziedziczne
            bo mój tata i brat też mają wysoką bilirubinę ale dodatkowe badania były
            konieczne. Szczególnie w przypadku jeśli ktoś tez ma podwyższony cholesterol.
            Jest grupa ludzi, która ma taką wadę wrodzoną nie wiem jak to się nazywa. Ja
            właśnie chyba tak mam smileCZasem bilirubina podnosi się w czasie dużego stresu i
            wtedy człowiek może nawet zrobić się zółty. . Pozdrawiam i radzę zrobić
            dodatkowe badania.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka