Dodaj do ulubionych

Owsianka-odpowiedzcie!!!!!!!

IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 19.04.05, 21:36
Dziennie(od 2 miesiecy) zjadam litr mleka 0,5% z pożadną ilościa płatków
owsianych.Czy po tym sie tyje?Z tego co wiem to jest błonnik oczyszczający
jelita itp. Nie chce przytyc ,jestem od tego uzależniona i na razie nie widze
zmian w wadze.Prosze odpowiedzcie czy ktos ma podobny dylemat?Jakie są dobre
i złe aspekty jedzenia takiej ilości owsianki?Dziekuje
Obserwuj wątek
    • Gość: ela Re: Owsianka-odpowiedzcie!!!!!!! IP: *.adsl.inetia.pl 20.04.05, 08:10
      Co to jest pożądana ilośc płatków owsianych? Możesz je sobie zważyć, przeliczyć
      na kalorie i będziesz wiedzieć.

Jeśli chodzi o pytanie:
      > Prosze odpowiedzcie czy ktos ma podobny dylemat?Jakie są dobre
      > i złe aspekty jedzenia takiej ilości owsianki?

...to kojarzy mi się pewna posłanka,
      która bardzo lubiła owies, czy tez seks (a może koń?) Nie pamiętam.wink)))
    • joisana Re: Owsianka-odpowiedzcie!!!!!!! 20.04.05, 09:22
      Mleko tuczy bardzo niezależnie od procentowej zawartości tłuszczu. Pobudza
      bowiem hormony normalnie działające w czasie laktacji-prolaktynę do
      zwiększonego wytwarzania. Następuje systematyczny przyrost tkanki tłuszczowej,
      rozrost gruczołów piersiowych i wszystko co się wiąże z hiperprolaktynemią. Był
      już wątek o zależności mleka i nowotworów piersi, poszukaj wyszukiwarką. Poza
      tym mleko krowie jest dla cieląt zawiera kazeinę niezbędną do budowy racic i
      rogów która u ludzi przekształcana jest na śluz odkładany w narządach
      upośledzając ich czynności. Nie mamy wystarczającej ilości enzymów trawiennych
      zajmujących sie przerobem słodkiego mleka-stąd alergie i schorzenia związane z
      tym nieszczęsnym śluzem, znacznie lepiej spożywać mleko przetworzone- joguty,
      kefiry, sery. Ponieważ większość ludzi lubi jednak słodkie mleko (ja też wink) i
      trudno sobie go odmówić należy jednak zachować umiar-szklanka mleka raz na
      kilka dni, a nie litr dziennie.
    • theday Re: Owsianka-odpowiedzcie!!!!!!! 20.04.05, 09:27
      to co napisała josaina trochę mnie przeraziło i chciałabym wiedzieć skad u niej
      takie informacje, przeciez mleko jest zalecane dzieciom i dorosłym- conajmniej
      szklanka dziennie dla zdrowych kości (i jak niektórzy dodają, poczucia godnosci)
      mleko niezbyt dobrze wpływa na system trawienny bo powoduje zagazowanie
      organizmu gazami smile czyli wzdęcia
      ja jednak jakoś nie wyobrażam sobie więcej niż kilku dni bez mleka- choć
      odrobiny do porannej herbaty
      • joisana Re: Owsianka-odpowiedzcie!!!!!!! 20.04.05, 09:35
        Takie informacje u mnie ze studiów medycznych i od znajomych dietetyków i
        alergologów, zasady żywienia się zmieniają, nie są już aktualne słynne piramidy
        żywieniowe. Coś co było słuszne 20 lat temu niekoniecznie jest uważane za mądre
        dziś. Pomyśl logicznie mleko krowie jest dla cielaka, kozie dla koźlęcia,
        ludzkie dla noworodków i niemowląt. Natura nie przewidywała, że dorosły ssak
        będzie pił mleko, jeszcze ssaka innego niż on sam gatunku. Kazeina nie
        występuje w ludzkim mleku, jeśli już to jej ilości są minimalne, wniosek nasuwa
        się sam. Mleko zsiadłe i jego przetwory może już być spożywane jak najbardziej,
        bo łańcuchy białka kazeiny są porozrywane na mniejsze kawałki:polipeptydy,
        peptydy i aminokwasy które dużo łatwiej strawić i przyswoić, również wapń o
        który nam tak chodzi jest doskonale przyswajany z takich produktów, a nawet
        jest go więcej bo są to produkty skoncentrowane (serwatka jest pzecież
        odlewana wink). Podawałam kiedyś linki do odpowiednich prac na ten temat,
        wystarczy użyć wyszukiwarki. Przez google też wiele na ten temat można znaleźć.
        Zresztą powtarza się stara prawda-umiar jest dobry we wszystkim. Pozdrawiam.
    • amb25 Re: Owsianka-odpowiedzcie!!!!!!! 20.04.05, 09:49
      O mleku także czytałam wiele złego. W przewodach pokarmowych małych dzieci sa
      enzymy które ułatwiają rozkład kazeiny natomiast u dorosłych zanikają.
      alergie na melko są często rozpoznawane (w polsce jest nadwykrywalność
      alergii) to fakt, ale to dlatego, że wszelkie problemy jest najłatwiej zrzucić
      na alergię - a w rzeczywistości może to być nietolerancja albo np. pasożyty.
      Ale idąc tym tropem nie powinno się jeść niczego przetwrzonego, żadnych owoców
      i warzyw ze sklepu, żadnych mięs, margaryn itp. Właściwie to niczego - bo gleba
      i woda w większości regionów jest zanieczyszczona PCB, pestycydami, hormonami
      itp. a to wszystko przenika potem do zywności.
      Skoro mleko ci służy, dobrze się czujesz i nie tyjesz to nie widze powodu, żeby
      sobie go odmawiać.
      Ja tez jestem uzależniona od mleka (musli tropikalne z mlekiem w ilości 0,5 l
      mleka + 1/3 paczki musi na jedną porcję).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka