Dodaj do ulubionych

Czy ktos wie co to torbiel czekoladowy:(:(

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.05, 20:20
Czy ktos wie co to torbiel czekoladowysadsadmam takie pytanie bylam u lekarza i
stwierdzil ze mam torbiel czekoladowy jednak nie poinformowal mnie co to jest
i jakie sa skutkisadsadmam zamiar skonsultowac sie z innym lekarzem ejdnak
jestem przerazona bo nie wiem co to jest szukalam w necie ale nic nie
znalzlam jesli ktos wie bardzo prosze niech mi wyjasni jego definicje i
skutki jego wystepowania sadsadsadsadsadsadsadsad
Obserwuj wątek
        • koralgol11 Re: Czy ktos wie co to torbiel czekoladowy:(:( 07.05.05, 08:05
          torbiel czekoladowy to trbiel na jajniku pokryty tkanką endometrialną. Ogólnie
          stwierdzenie można przeprowadzić przez laparoskopie nieraz USG. Jeśli cały
          jajnik pokryje się tkaną endometrialną (której tak normalnie nie powinno tam
          być) jajnik nie bedzie "pracował" noramalnie i mogą pojawić się problemy z
          zajściem w ciążę.Nie jest wyjaśnione do końca skąd się bierze endometrioza.
          Badania wskazują kilka możliwości (kilka czynników musi zaistnieć aby się
          pojawiła np. "nieodpowiednio" reagujący układ immunologiczny na komórki z
          tkanką endometrialna, refluks krwi miesiączkowej przez jajowody (ale to
          występuje u większości kobiet ...), nieprawidłowości hormonalne,skłonności
          danej kobiety, implancacja np. przy operacji itd.). Endometrioza jest paskudną
          chorobą i jej leczenie polaga na zabiegu laparoskopowym (albo dwóch pierwszy do
          stwierdzenia i ewentualnego usunięcia ognisk a drugi tzw. second look do
          weryfikacji i usunięcia ewentualnych nowych) i terapi hormonalnej. Nieraz
          wystarczą same hormony ...
          Słowo "czekoladowy" pochodzi od tego, że przy laparoskopii jest widziany jako
          ciemny (pokryty tą tkanką) ....

Na koniec porada ...
          Nie przejmuj sie na zapas tylko skonsultuj diagnoze swojego gina z 2 innymi ...
          Człowiek jest omylny ...

Sprawa ostatnia.
          Nie jestem lakarzem i jesli chcesz uzyskać opinie fachowca na ten temat polecam
          koala.mb. Opisz jej na jakiej podstawie nastąpiła diagnoza, jakie były
          dolegliwości, jakie badania przeprowadzono, ile czasu się leczysz(albo masz te
          dolegliwości) jakie schorzenia występowały przed dolegliwościami, czy występują
          u ciebie bóle i gdzie, ile masz lat, czy bierzesz śr.hormonalne itd. taki
          normalny wywiad lekarza - im więcej napiszesz tym trafniej może określić czy
          diagnoza jest odpowiednia i poradzić jak się z tym uporać ....
          pzdr
    • Gość: aaa73 Re: Czy ktos wie co to torbiel czekoladowy:(:( IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.05, 11:45
      paula,tylko spokojnie. Moja siostra miała taką torbiel kilka lat temu, brała
      tylko tabletki hormonalne i musiała być pod stałą opieką lekarza-trzeba było je
      monitorować. Ponieważ później miała atak wyrostka robaczkowego, to lekarze przy
      okazji zajli sie torbielą,choć inaczej pewnie by ją zostawili w spokoju.Teraz
      siostra jest zupełnie zdrowa,zadnych problemów. Głowa do góry, przede wszystkim
      pogadaj z lekarzem, a jeśli nie będzie chciał wyczerpująco odp na twoje pytania
      to go zmień!Na moje oko (choc podkreślam,że się na tym nie znam) w najgorszym
      przypadku czeka cię mały zabieg. Życzę zdrowia!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka