Dodaj do ulubionych

Nocne SKURCZE ŁYDEK

IP: 213.77.48.* 18.05.05, 11:07
Czy poza mną jeszcze kogoś dotyczy ten problem? Dodam tylko ,że nie są to
zwykłe mrowienia ale niesamowity ból, który trwa 5-10 minut. Co może być
przyczyną takiego stanu?
Będę wdzięczna za odpowiedzi/porady
Obserwuj wątek
    • jusska1 Re: Nocne SKURCZE ŁYDEK 18.05.05, 12:59
      Ja również mam je czasem i to nie tylko łydek ale również barków. Moja Pani
      doktor internistka powiedziała mi że powinnam zjadać dziennie "wiadro
      pomidorów" i tabliczkę gorzkiej czekolady. Również zrobiłam sobie badania na
      magnez, potas i sód i okazało się że mam za mało magnezu, reszta ok. Ja biorę
      Magnesan ok 10 zł z Vit B6 i jest ok. Choć jak odstawiam to po kilku tygodniach
      skurcze powracają, niedługo będę u kardiologa to podpytam i dam znac co
      poradził. A tymczasem kup sobie Magnez z wit B6. -Pozdrawiam
    • milenia14 Re: Nocne SKURCZE ŁYDEK 18.05.05, 14:01
      (mimi to ja)

Rzeczywiście biorę abletki antykoncepcyjne. Dodam jeszcze, że w dzień bardzo
      puchną mi nogi i dłonie. Nie wiem dlaczego dłonie ale opuchliznę nóg tłumaczę
      sobie koniecznością chodzenia w butach o 9 cm obcasie (w pewnym sensie praca
      wymaga ode mnie eleganckiego stroju i wysokich butów):
      Dziękuję za dotychczasowe rady i proszę o kolejne.
    • dalija26 Re: Nocne SKURCZE ŁYDEK 18.05.05, 14:08
      MAGNEZ pij koniecznie codziennie lub łykaj.skurcze minal.szczegolnie podczas
      miesiaczki.niestety też cierpię na skurcze i potem mnie łydka boli przez
      kolejnych parę dni.
      --
      Forum KOTY
      • dalija26 Re: Nocne SKURCZE ŁYDEK 18.05.05, 14:55
        ból jest straszny jakby ktoś ciął mnie na żywca albo wyrywał mięśnie.staram się
        wtedy prostować nogę i masować łydkę ale postaraj się zrobić dwie rzeczy.kup
        sobie magnez do picia.ja pije nawet 1/2 tabletki w malej szklaneczce i
        pomaga.teraz zapomnialam kupic i znow mialam skurcze.co od obcasow to z
        zamilowania chodze na wysokich mimo iz nikt tego ode mnie nie wymaga.jesli juz
        obcasy to 8 cm..no albo cichobiegi na plaskim,ale to rzadko.dobrze wieczorkiem
        zrobić ciepła kapiel zeby sie łydki rozgrzały i trochę pomasować, pougniatać.
        tymbardziej ze jeszcze biezesz anty, to masaz jak najbardziej wskazany bo czesto
        sie to na zyłach odbija.pozdrawiam i dbaj o nózie!!
        --
        Forum KOTY
    • Gość: m Re: Nocne SKURCZE ŁYDEK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.05, 15:12
      Nie magnez, nie tableteczki, ale LEKARZ i rozważenie odstawienia pigułek!!
      Przy tak silnym bólu nie ma co czekac.
      Ja sobie tak narobiłam, że po odstawieniu antyków nadal mam problemy z żyłami.
      Zawsze masz wybór - albo żylaki /ewentualnie zakrzepica - naprawdę się zdarza/ -
      albo pigułki.
      No niestety chyba masz pecha.
      • dalija26 Re: Nocne SKURCZE ŁYDEK 18.05.05, 15:21
        nie sadze by tabletki powodowaly skurcze,moga oslabiac zyly i owszem ale nie
        powodowac skurcze. z chirurgiem rozmawialam i nie wyzwał mnie od najgorszych ze
        zdrowie sobie marnuje biorac tabletki... slabosc zyl mam genetyczna a z tabletek
        nie zrezygnuje,zylakow nie mam,dbam o nogi zewnetrznie i wewnetrznie...umiaru we
        wszystkim życze i nie panikujmy od razu,wyeliminujmy może najpierw zmęczenie
        mięśni i niedobory magnezu a potem jak nie poskutkujmy to choćmy po lekarzach.
        --
        Forum KOTY
    • milenia14 Re: Nocne SKURCZE ŁYDEK 19.05.05, 07:43
      Dziewczyny jesteście wspaniałe!!! Wielkie dzięki za rady. Tabletek niestety nie
      odstawię ponieważ mój ginekolog wybił mi ostatnio pomysł założenia spiralki
      (jeśli chciałabym w przyszłości zajść w ciążę) ale kupiłam sobie magnez, myślę
      że pomoże na tę dolegliwość i ogólnie poprawi samopoczucie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka