Dodaj do ulubionych

Bezpłatne badania profilaktyczne??!!!!!!!!!

08.08.02, 10:17
Mazowiecka Regionalna Kasa Chorych drugi rok finansuje program „Promocja
zdrowia”, który ma na celu wczesne wykrycie nowotworów piersi i szyjki
macicy, chorób oskrzeli i płuc oraz profilaktyki kardiologiczno-
diabetologicznej. Z badań mogą skorzystać ubezpieczeni w MRKCh. Programy
przeznaczone są dla grup wiekowych: mammografia dla kobiet 50 – 59-letnich,
badania cytologiczne – (30 – 59 lat), profilaktyka oskrzeli i płuc dla osób w
wieku 40 – 59 lat, zwłaszcza palących, kardiologiczno-diabetologiczna –
powyżej 30.

Chciałabym, żeby z badań skorzystała moja Mama. Jest w grupie podwyższonego
ryzyka – Jej mama zmarła na raka narządów kobiecych, Mama pali papierosy.
Zależy mi więc głównie na mammografii (nigdy jej nie miała), cytologii i
badaniach kardiologiczno-diabetologicznych.

Jest jeden problem: Mama ma... 63 lata. Zgodnie zatem z ww. informacjami –
nie kwalifikuje się do skorzystania z tych badań! Chciałabym dowiedzieć się:
D L A C Z E G O ???!!!!!!

Zoozanna
Obserwuj wątek
    • nell26 Re: Bezpłatne badania profilaktyczne??!!!!!!!!! 08.08.02, 10:21
      zoozanna napisała:

> Mazowiecka Regionalna Kasa Chorych drugi rok finansuje program �Promocja
      > zdrowia�, który ma na celu wczesne wykrycie nowotworów piersi i szyjki
      > macicy, chorób oskrzeli i płuc oraz profilaktyki kardiologiczno-
      > diabetologicznej. Z badań mogą skorzystać ubezpieczeni w MRKCh. Programy
      > przeznaczone są dla grup wiekowych: mammografia dla kobiet 50 � 59-letnic
      > h,
      > badania cytologiczne � (30 � 59 lat), profilaktyka oskrzeli i płuc
      > dla osób w
      > wieku 40 � 59 lat, zwłaszcza palących, kardiologiczno-diabetologiczna 
      > 211;
      > powyżej 30.
      >
      > Chciałabym, żeby z badań skorzystała moja Mama. Jest w grupie podwyższonego
      > ryzyka � Jej mama zmarła na raka narządów kobiecych, Mama pali papierosy.
      >
      > Zależy mi więc głównie na mammografii (nigdy jej nie miała), cytologii i
      > badaniach kardiologiczno-diabetologicznych.
      >
      > Jest jeden problem: Mama ma... 63 lata. Zgodnie zatem z ww. informacjami �
      > ;
      > nie kwalifikuje się do skorzystania z tych badań! Chciałabym dowiedzieć się:
      > D L A C Z E G O ???!!!!!!
      >
      > Zoozanna

Bo pewno wymyslono sobie w naszym 'cudownych" kraju, ze tyluletnia kobita, to juz tylko do piachu sad(((
        • nell26 Re: Bezpłatne badania profilaktyczne??!!!!!!!!! 08.08.02, 11:13
          zoozanna napisała:

> Nie wierzę.
          > Po prostu nie wierzę, że tak jest.
          > Czy jestem naiwna czy czegoś nie rozumiem????!!!!!!
          >
          > Zoozanna

A masz jakies inne wytlumaczenie???
          Moja babcia ma 70 lat, miala problemy z ukladem pokarmowym, strasznie chudla, wymioty, biegunki itp.
          Lekarka z panstwowej sluzby zdrowia nawet nie skierowala jej na gastroskopie, tylko zapisywala coraz to
          silniejsze lekarstwa na rzekoma nadzerke w zoladku. A jak stan babci sie pogarszal, to powiedziala jej w
          oczy- ze z pani to juz nic nie bedzie, bo wiek itp. itd.
          Kobieta ma 70 lat, wiec po co gastroskopia, za pare lat pewno i tak do piachu-kazdy musi na cos umrzec,
          tak sie w polsce traktuje pacjenta.
          Zaprowadzilysmy z mama bacie do prywatnego gastrologa, od razu skierowal na gastroskopie, oakazalo
          sie , ze nie ma tam zadnej nadzerki, babcia tylko trula sie tymi lekarstwami, zapisywanymi przez tamta
          lekarke. Choroba tkwila w czyms innym. Teraz babcia wlasciwie wyleczona, czuje sie bardzo dobrze.

Pozdrawiam
          p.s. nie chcialam ci sprawic przykrosci..
    • nell26 Re: Bezpłatne badania profilaktyczne??!!!!!!!!! 08.08.02, 11:35
      Do 59 lat, mzoe tez byc zwiazane z wiekiem emerytalnym...Po co leczyc emerytow???
      To tylko pasozyty spoleczne.., lepiej jak szybko kopna w kalendarz, zus bedzie mial mniej roboty.
      To oczywiscie nie moje zdanie, tylko domysly, dlaczego jest taka sytuacja z bezplatnymi badaniami, a nie
      inna.
    • agat1 Re: Bezpłatne badania profilaktyczne??!!!!!!!!! 08.08.02, 12:59
      zoozanna napisała:

> Mazowiecka Regionalna Kasa Chorych drugi rok finansuje program „Promocja
      > zdrowia”, który ma na celu wczesne wykrycie nowotworów piersi i szyjki
      > macicy, chorób oskrzeli i płuc oraz profilaktyki kardiologiczno-
      > diabetologicznej. Z badań mogą skorzystać ubezpieczeni w MRKCh. Programy
      > przeznaczone są dla grup wiekowych: mammografia dla kobiet 50 – 59-letnic
      > h,
      > badania cytologiczne – (30 – 59 lat), profilaktyka oskrzeli i płuc
      > dla osób w
      > wieku 40 – 59 lat, zwłaszcza palących, kardiologiczno-diabetologiczna 
      > 211;
      > powyżej 30.
      >
      > Chciałabym, żeby z badań skorzystała moja Mama. Jest w grupie podwyższonego
      > ryzyka – Jej mama zmarła na raka narządów kobiecych, Mama pali papierosy.
      >
      > Zależy mi więc głównie na mammografii (nigdy jej nie miała), cytologii i
      > badaniach kardiologiczno-diabetologicznych.
      >
      > Jest jeden problem: Mama ma... 63 lata. Zgodnie zatem z ww. informacjami –
      > ;
      > nie kwalifikuje się do skorzystania z tych badań! Chciałabym dowiedzieć się:
      > D L A C Z E G O ???!!!!!!
      >
      > Zoozanna

A kto Ci powiedział, że twoja mama nie kwalifikuje się do takich badań ? Czy
      była już u lekarza i odmówiono jej skierowania ?
      Trzeba tu rozróżnić dwie sprawy - badania profilaktyczne (te można zrobić na
      koszt kasy chorych w wybranych placówkach wchodząc niejako 'z ulicy', dlatego
      te ograniczenia wiekowe) i normalną procedurę. Według tej ostatniej wystarczy
      zgłosić się do lekarza, w tym przypadku ginekologa, opowiedzieć o istniejącej
      sytuacji i lekarz sam powinien skierować na odpowiednie badania, jeśli ich nie
      było wcześniej. Z moją mamą było właśnie tak, namówiłam ją na wizytę kontrolną,
      dostałą skierowania na mammografię, usg i nie zapłaciła za to ani złotówki,
      wszystko odbylo się w ramach refundacji kasy chorych ; w końcu moja mama też
      ejst emerytką, skad ma brać pieniądze na prywatne leczenie ?
      Także dla twojej mamy droga moim zdaniem jest otwarta ; do ginekologa idzie się
      bez skierowania.
      Pozdrawiam
      • zoozanna Re: Bezpłatne badania profilaktyczne??!!!!!!!!! 08.08.02, 13:14
        > A kto Ci powiedział, że twoja mama nie kwalifikuje się do takich badań ? Czy
        > była już u lekarza i odmówiono jej skierowania ?
        > Trzeba tu rozróżnić dwie sprawy - badania profilaktyczne (te można zrobić na
        > koszt kasy chorych w wybranych placówkach wchodząc niejako 'z ulicy',
        dlatego
        > te ograniczenia wiekowe) i normalną procedurę. Według tej ostatniej wystarczy
        > zgłosić się do lekarza, w tym przypadku ginekologa, opowiedzieć o istniejącej
        > sytuacji i lekarz sam powinien skierować na odpowiednie badania, jeśli ich
        nie
        > było wcześniej. Z moją mamą było właśnie tak, namówiłam ją na wizytę
        kontrolną,
        >
        > dostałą skierowania na mammografię, usg i nie zapłaciła za to ani złotówki,
        > wszystko odbylo się w ramach refundacji kasy chorych ; w końcu moja mama też
        > ejst emerytką, skad ma brać pieniądze na prywatne leczenie ?
        > Także dla twojej mamy droga moim zdaniem jest otwarta ; do ginekologa idzie
        się
        >
        > bez skierowania.
        > Pozdrawiam

Mama niedawno była u ginekologa. Lekarz nie tylko nie dał skierowania na
        mammografię, ale nie zrobił cytologii bo... (ostatnia była robiona rok i 8 m-cy
        temu a nie "wymagane" 2 LATA!!!), mało tego! Nawet nie pofatygował się, żeby
        Mamę zbadać. Przepisał hormonalny lek bEZ ŻADNEGO WYWIADU i skończył temat.
        Dobrze, że go nie wykupiła bo potem przypadkiem okazało się, że ma wyraźne
        przeciwskazania!!!!!
        Widać nie wszyscy mają takie szczęście, jak Twoja Mama.

To ograniczenie wiekowe "od góry" w ww. programie - pozostaje dla mnie, mówiąc
        delikatnie NIEZROZUMIAŁE!!!

Pozdrawiam,

Zoozanna
        • agat1 Re: Bezpłatne badania profilaktyczne??!!!!!!!!! 09.08.02, 07:37
          Przyznaję, że nie miałam 'okazji' (co mnie bardzo cieszy) trafić na takiego
          lekarza. U nas (woj mazowieckie) wszyscy ginekolodzy uważają, że cytologia jest
          ważna przez 1 rok, a skierowanie na usg piersi dostaje się od ok. 35 lat. Wiem,
          że nie wszędzie opieka jest taka sama. Poza tym na pewno w większych miastach,
          gdzie duża konkurencja wśród lekarzy, muszą oni czymś pacjentów przyciągać.
          Niby się mówi i pisze o profilaktyce nowotworów u kobiet, ale bez pieniędzy ani
          rusz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka