Dodaj do ulubionych

Grzybica skóry ??

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.05, 12:17
Od jakiegoś czasu pojawiają mi się takie czerwone plamki w miejscu pomiędzy
piersiami. Łuszczy się skóra, plamki bledną i znikają. Ponieważ to powraca,
podejrzewam, że to może być grzybica.
Pytanie - czy muszę isć z tym do dermatologa, czy mogę np. pokazać to mojemu
ginekologowi przy okazji wizyty (w końcu plamki są na piersiach)? A może
wystarczy lekarz pierwszego kontaktu?
I jeszcze drugie pytanie - czy mogę sobie pomóc jakoś doraźnie (mam to znowu
właśnie teraz)? Jakaś maść bez recepty? Clotrimazol w kremie nie pomaga.
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: alergik Re: Grzybica skóry ?? IP: *.tkchopin.pl 30.07.05, 19:14
      a czyte plamki sa wypukle? ja mam takie cos bardzo czesto.niestety wizyta u
      dermatologa jest obowiazkowa, bo na dluzsza mete sama sobie z tym nie
      poradzisz. mi zapisuja na to laticort masc/krem albo elocon masc/krem czasem
      skutkuje tez polcortolon w kremie.ale te wszystkie specyfiki sa na recepte
      (elocon najdrozszy)...
      pozdrawiam i zycze zdrowia
      • Gość: m Re: Grzybica skóry ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.05, 19:19
        Nie, one raczej nie są wypukłe. Mają inną strukturę niż reszta skóry, takie
        jakby szorstkie, pomarszczone, suche - jakby miały się łuszczyć.
        Wiem, że bez lekarza się nie obejdzie, skoro to powraca.
        A tymczasowo chcę sobie jakoś pomóc, bo mam to właśnie teraz i te plamy są
        bardzo widoczne (wczoraj się pojawiły).
        No właśnie chyba Laticort zastosowałam ostatnim razem - wygrzebany w apteczce
        (pomógł!!!) ale już go nie mam (podejrzewam że mój facet go wywalił).
        pozdrawiam smile)
        • Gość: kwiatek223 Re: Grzybica skóry ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.05, 14:28
          Witam. Ja mysle ze dostalas łupiezu pstrego rodzaj grzybicy skory, ktory
          zaczyna sie od skory glowy- pomimo ze masz czysta glowe bez lupiezu to
          rozwinaely sie tam grzybki Malessezia Furfur. łupiez pstry wystepuje
          najczesciej na brzuchu, klatce piersiowej, plecach, szyi. Do leczenia lekarze
          zalecaja uzywanie szmaponow przeciwgrzybiczych Nizoral, Stieprox i masci
          przeciwgrzybicze. To moze byc takze łojotokowe zapalenie skory tak jak napisala
          kolezanka, ktory tez jest wywolywany grzybka- chyba tego samego co ł.p. Lec do
          dermatologa, ale dopoki czekasz na wizyte to kup Clotrimazol i smaruj nim
          zmienione miejsca. Jestem na 95% pewna ze to łupiez pstry. Jesli jestes
          zainteresowana na forum Zdrowie jest rozpoczety przeze mnie wątek Do osób ktore
          mialy łupież pstry. Bedzie dobrze- unikaj oliwki do ciala i pocenia sie.
          • vecka Re: Grzybica skóry ?? 31.07.05, 14:34

hej,

nie czytalam wczesniejszych wypowiedzi , wiec nie wiem czy ktos juz ci to proponowal, ale kup sobie w patece daktarin- puder antygrzybiczy do stop i sobie to spryskaj tym pudrem. Daktarin jest bez recepty, kosztuje ok. 30 zl, ale jest bardzo skuteczny, o ile to jest grzybica.
            Pozdr.
          • Gość: m Re: Grzybica skóry ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.05, 14:59
            Kwiatek223 - to chyba nie jest łupież pstry (nie mam go ani na brzuchu, ani na
            plecach i szyi). Moje objawy dokładnie pasują do tego co napisała Justy, czyli
            to pewnie niestety jest ŁZS. Dzięki za rady, niestety Clotrimazol stosuję i nie
            działa.

Vecka - dziękuję Ci za radę.

Lecę do lekarza, bo to świństwo powraca co jakiś czas. pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka