Dodaj do ulubionych

Wywoływanie okresu do badania hormonalnego?

10.09.05, 15:41
Witam,

mam zaburzenia miesiaczkowe. Z tego co wiem badania hormonalne majace
ustalic przyczyne tych zaburzen powinny byc wykonane w okreslonym dniu
cyklu. Czy to znaczy, ze aby moc je wykonac trzeba najpierw wywolac okres
farmakologicznie (przeciez nie wiadomo kiedy pojawi sie samoistnie)?

Pozdrawiam,

MN
Obserwuj wątek
      • agnes.j Re: Wywoływanie okresu do badania hormonalnego? 10.09.05, 23:35
        zizimna napisała:

> Wydaje mi sie, że będziesz musiała coś brać jednak. Ja mam ten sam problem,
        > teraz biorę luteinę pod język, mam nadzieję, że miesiączka pojawi się
        grzecznie
        >
        > do 10. dnia po odstawieniu luteiny i wtedy badania hormonalne, moje - w 7. dc.

Hej,

no wlasnie tak myslalam. W poniedzialek ide do lekarza i sie okaze co i jak.
        Bardzo dlugo z tym zwlekalam (mam 24 lata) ale wreszcie trzeba cos z tym
        rozbic. Mysle ze mam PCO sad( A Ty masz juz cos zdiagnozowane? Pozdrawiam, MN
        • zizimna Re: Wywoływanie okresu do badania hormonalnego? 11.09.05, 11:36
          To trochę dłuższa historia. Też nieregularnie miesiączkuję, co 30, 40 dni. A
          ostatnio w ogóle przestałam,po półrocznej przerwie od ostatniej miesiaczki
          poszlam do lekarza w koncu. Zrobił USG i na wyniku napisał coś o licznych
          pęcherzykach, napisał też "obraz jak w PCO". Skierował mnie na badania
          hormonalne, ale nie przepisał nic na wywołanie miesiaczki. Zrobiłam badania,
          dostał wyniki i właściwie nie wiem co dalejsmile Powiedział, że nie jest tak
          źle...ale przepisze mi estrofem. MAłoprzekonująco to powiedział, a że ja
          hormonów boję się jak diabli, nie posłuchałam go i poszłam do gin-
          endokrynologa. Zresztą nie wiem jaką ten pierwszy przyjął fazę cyklu? Byłam w 1
          56. dniu cyklu wtedysmileW miedzyczasie dostałam okres po 7 miesiacach przerwy.
          Endo zbadał hormony po miesiaczce(dziwnej jakiejś-dwudniowej) i powiedział, że
          to nie wyglada na PCO ale jeszcze musi sprawdzić testosteron i SDHEAC(?) albo
          cos podobnego. Poogladał mnie sobie wszędzie i stwierdził, że ze wszystkich
          objawów PCO ja mam tylko jeden-nieregularne miesiaczki, a to chyba za mało,
          zeby stwierdzic PCO. Mowi, że to może być cos innego, mowil cos o tym, że moje
          jajniki mogą nie reagować na hormony, rzadko się to zdarza no ale może akurat o
          to chodzi w moim przypadku. Jesli tak jest, to nie muszę brać hormonów, bo nie
          byłoby wskazania do leczenia. Teraz zeby mogl sobie sprawdzic ten testosteron i
          to drugie kazał mi brac luteine, po której jest mi trochę niedobrze coś, mam
          czasem mdłości no bo nie wiadomo kiedy znów pojawi się miesiączka, nie ma czasu
          czekąc bo w październiku wyjezdzam na studia. Konkretnie dowiem się czegoś jak,
          mam nadzieję, pojawi się okres i zrobią mi te dodatkowe badania. Mam 21 lat,
          pewnie będą CIę straszyć, że możesz mieć problemy z zajsciem w ciąze, i że
          wypadałoby się leczyć, mnie też to mowili, to chyba prawda jesli chodzi o to
          cholerne PCO.
          • zizimna Re: Wywoływanie okresu do badania hormonalnego? 11.09.05, 11:47
            przeczytałam to co napisałam własnie, troche chaotyczne to wyszlowink nie mam
            mdłości dlatego, że nie wiem kiedy pojawi się okressmile chodzilo mi o to ze
            dlatego ze nie wiadomo kiedy pojawi się kolejny okres po tej dwudniowej dziwnej
            miesiaczce, przepisał mi luteinę nie czekając az ja sama z siebie zechcę miec
            meisiaczke, no pozdrawiamsmile a mdlosci są po luteinie, dopochwowa może byłaby
            lepsza...
            • zizimna Re: Wywoływanie okresu do badania hormonalnego? 13.09.05, 10:10
              czesc ola, jeśli chodzi o smak to moim zdaniem nie jest taki zły wcale. mdli
              mnie wlasnie trochę, przez pierwsze 3 dni mialam non stop brzuch balonik,
              wygladał na szosty miesiac mniej wiecej. to mnie wnerwiało dosyc. teraz jest
              juz raczej lepiej. nie przytylam, piersi chyba tez bez zmian raczej, z tym że,
              wiesz, ja ją biorę tylko na jednorazowe wywołanie okresu, do badan, króciiutko
              póki co. a z tym tyciem to pewnie chodzi o to, że masz zwiekszony apetyt, mi
              raczej niedobrze i jesc mi sie nie chce bardziej niz zwykle, chyba nawet wrecz
              przeciwnie. pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka