Dodaj do ulubionych

Zyrtec na swędzenie odbytu-co to za alergia

02.10.05, 19:59
Witam wszystkich!! Może któraś z was ma podobne problemy? Od kilku lat mam
taką przypadłość. Zaczęło sie od swedzenia odbytu(żadne owsiki itp) teraz
przeszło mi na okolice pochwy(nie grzybica). Od lat stosuje Zyrtec ale to
żadne wyjście bo to tylko zaleczanie skutków a nie żadne wyleczenie.Może coś
komuś wiadomo na ten temat , bardzo proszę o jakąs rade.
Obserwuj wątek
    • starlette Re: Zyrtec na swędzenie odbytu-co to za alergia 03.10.05, 14:24
      Zyrtec to nie do końca leczenie objawowe, w przeciwieństwie do sterydów. Jeśli
      masz aleregię i uda ci się rozpoznać wyeliminować alregen np. mydło, żel,
      proszek do prania to super. Jeśli nie jesteś w stanie zidentyfikować i
      wyeliminować alergenu to cóż innego ci pozostaje! Alergicy tak własnie żyja,
      ciągle lub okresowo łykają leki przeciwhistaminowe.
      Czy jesteś w 100% przekonana że to nie grzybica? Były robione jakies badania?
      Bralas leki doustne? Moze masz przerost candida w jelitach i przydałoby sie
      leczenie doustne. Sterydy można miec pod reką w razach zaostrzenia,przynoszą
      natychmiastową ulgę ale nie można ich nadużywać bo może być gorzej
      A teraz co ci może pomóc: każdorazowo po oddaniu stolca dokładnie oczyszczaj
      okolicę odbytu zwilżonym wodą wacikiem, idealne byłyby chusteczki do higieny
      intymnej, ale one mają najczęsciej perfumy i mnostwo innej chemii, co może
      podrażniać czy wręcz uczulać. jesli myjesz sie to tylko delikatnym mydłem dla
      niemowląt. i zawsze dokładnie osuszaj to miejsce, najlepiej jednorazowa
      chusteczką. Potem możesz posmarować to miejsce maścią (!) Alantan.
      • Gość: Eliza W zblizonym temacie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 15:14
        A jak dbac o higiene miejsc intymnych, jesli osoba odrobine nie trzyma moczu. I
        co robic, aby ewentualnie nie dochodzilo do zakazen pecherza i drog moczowych z
        tej przyczyny, co juz mialo miejsce i bylo bardzo dolegliwe. Przepraszam, ze
        zadaje to pytanie, ale to wazne i niestety krepujace, wiec korzystam z tego
        watku, aby sie dopytac o to, co mie interesuje, za ewentualna pomoc dziekuje
        wszystkim.Pozdrow.
          • Gość: Ewika Re: W zblizonym temacie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 16:52
            Wlasnie podpaski , a dokladniej bakterie na nich sa zrodlem zakazen. Nie mam
            pojecia , jak temu zaradzic, bo takie wieksze podpaski dla doroslych sa
            cholerycznie drogie, w niektorych przypadkach u chorych z ta przypadloscia cena
            za nie dochodzi do 10 złotych dziennie, plus leki, niemozliwe dla kieszeni
            przecietnego czlowieka. Niektorzy zalecaja kazdorazowe przecieranie sie
            chusteczka Pampers czy podobna, bo nierzadko cierpia na wysilkowe nietrzymanie
            moczu osoby w wieku produkcyjnym, nawet mlode, statystyki mowia o co 4 kobiecie
            w Polsce powyzej 20 roku zycie dotknietej ta niedogodnoscia. Jasne, ze czesc
            kosztow obejmuje NFZ, ale wiele osob nie przyznaje sie nikomu do swego
            problemu, nawet lekarzowi. Jak wiec sobie z tym radzic, wychodzi jakies bledne
            kolo.
        • baba38 Re: W zblizonym temacie 04.10.05, 10:41
          Profilaktycznie bierz tabletki żurawinowe pozwolą one unikać przynajmniej
          zapalenia pęcherza. A to już coś.

Pisze poważnie nie jest to głupi żart
          Co do pozostałych stanów zapalnych pochwa i odbyt radzę pobiegać bez majteczek.
          Jeśli stany zapalne wywoluja bakterie, grzyby powinno pomóc. Sprzątasz domek,
          gotujesz obiadek sukieneczka a pod spodem nic!!!!!
          Jeśli nie możesz np cała noc spać bez majteczek to spróbuj przynajmniej rano
          jak sie obudzisz czy przed zaśnięciem z pół godziny "wietrzenia" tych okolic.

Spróbuj też zasypek dla dzieci może stan zapalny wywołany jest odparzeniem.
          Mocz ma odczyn kwaśny. I może drażnić okolice.

Życzę zdrówka
    • Gość: bera Re: Zyrtec na swędzenie odbytu-co to za alergia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 17:08
      Pamiętam,że gdy po porodzie miałam problemy z trzymaniem moczu, lekarz poradził
      mi stosowanie ćwiczeń wzmacniających odpowiednich parti mięśni. Były do
      kupienia dosyć dawno temu specjalne kulki o różnych średnicach, które nosiło się
      przez określony czas założone w pochwie. Znajdujący się w kulce ciężarek
      podczas chodzenia ,uderzając o wewnętrzną ściankę kuli wymuszał skurcze mięśni
      zwierających i poprzez trening przywracał ich sprawność.
      • Gość: Olka Re: Zyrtec na swędzenie odbytu-co to za alergia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.05, 18:31
        Pod "cwiczenia ze stozkiem" mozna znalezc w Internecie wiele info na ten temat.
        Ale bywaja stany, kiedy juz miesni nie do sie wzmocnic, chyba, ze zawsze sie
        da, tylko to kwestia silnej woli i systematycznosci. Poki co higiena jest
        bardzo wazna, kto wie, jak ja maksymalnie zachowac przy tym schorzeniu, ja to
        mam, moja mama miala i babcia, ewidentnie jest to dziedzieczne, lekarze tez tak
        twierdza, a zyc trzeba!!

A moze ktos wie, gdzie sie kupuje troche tansze podpaski dla doroslych? I jakie
        marki sa najlepsze?
        • Gość: martyna1985 do marsze3... IP: 83.168.106.* 04.10.05, 10:21
          witam Cie, cierpię dokładnie na ta samą dolegliwość co Ty. Stosowałam juz
          mnóstwo kremów, czopki na hemoroidy, robiłam tzw. "nasiadówki" i nic....jak
          swędziało, tak swędzi. Przeważnie w nocy. Zauważyłam, że mam popękana skórę
          wokól odbytu. Myśle, że noszenie stringów pogarsza sprawę, ale już sie do nich
          przyzwyczaiłam. Nie wiem co mam robić. Jak znajdziesz jakiś dobry lek, to
          odezwij się proszę. Z ogromną chęcią skorzystam Pozdrawiam
          • marsze3 Re: do marsze3... 05.10.05, 10:49
            Witam , niestety męczy mnie to już od paru dobrych lat i jak na razie zyrtec
            jest moim jedynym ratunkiem. Mam pytanie czy ty stosujesz jakieś leki czy po
            prostu to wytrzymujesz?
            • Gość: Ola Re: do marsze3... IP: *.21.pl / *.21.pl 05.10.05, 18:27
              Nie wiem czy wiecie dziewczyny ale takie uporczywe swędzenie w okolicach odbytu
              powinno się skonsultowac z lekarzem proktologiem. Wiem ze to nic miłego ale do
              wizyt u ginekologa tez musiałyśmy się przyzwyczaic wink Ja ostatnio miałam podobne
              dolegliwości i po konsultacjach u w/w lekarzy okazało się ze prawdopodobnie
              cierpię na rzęsistkowice. Diagnozą byłam strasznie zdziwiona bo podobno
              zazwyczaj występują niefajne upławy przy tym a ja nie miałam zadnych
              dolegliowści poza swędzeniem przy odbycie. Teraz jestem w trakcie kuracji i mam
              nadzieję ze pomoże smile A takie samodzielne leczenie dolegliowści które występują
              od długiego czasu i nie znikają samoistnie to raczej nie jest dobra metoda smile
    • Gość: mimi Re: Zyrtec na swędzenie odbytu-co to za alergia IP: *.skierniewice.sdi.tpnet.pl 07.10.05, 09:54
      Walczyłam ze swędzeniem około 3 lat , wieloma lekami zapisanymi
      przez dermatologa . Były to środki doustne plus maście.
      Ostatecznie pomogła mi maść LORINDEN "N" (tylko na receptę,
      bo sterydowa) + Zyrtec i Alertec.
      Po pierwszym posmarowaniu poczułam jak kojąco działa.
      Smarowanie trwało około 3 - 4 tyg.
      Od tego czasu nie mam mowy o myciu intymnych części niczym innym
      niż wodą . Kupiłam niedawno żel hypoalergiczny Kolastyny
      do higieny intymnej i po kilku użyciach zaczęło się
      swędzenie. Całe szczęście ,że miałam jeszcze trochę
      w tubce Lorindenu N.
      Jeśli świąd trwa ,to niestety samo przejście na mycie
      wodą go nie wyleczy.
      Ja mam odczucie ,że pomógł mi tylko Lorinden N , natomiast
      nie jestem pewna czy Zyrtec , Alertec też miały w tym
      swój udział.

Nie pamiętasz hasła