Dodaj do ulubionych

wypadanie włosów po ciąży - pilne!

12.01.06, 12:01
bardzo prosze Was o pomoc - może znacie jakieś sprawdzone metody(maseczki,
tabletki - cokolwiek, które zatrzymają bądz trochę przychamują ten proces -
jak tak dalej pójdzie za chwilę będę miała mniej włosów niż mój dzidziuś.
Obserwuj wątek
        • kamyk2005 Re: wypadanie włosów po ciąży - pilne! 17.02.06, 10:31
          Ponawiam ten temat bo mam kilka watpliwości, mnie włosy zaczęły wypadac dopiero
          w 4 miesiącu po urodzeniu dziecka, przez całą ciążę nie było z nimi problemów.
          Wybieram sie do dermatologa bo ilość znajdywanych w całym domu włósow nie
          wyglada ciekawie, ale zastanawiam sie tez nad wizyta u fryjzera, czy podcinanie
          włosów pomaga? Czy wzmocniły Wam sie włosy po obcieciu, pytam bo nie wiem czy
          warto je scinac, pozdrawiam
      • kamyk2005 Re: wypadanie włosów po ciąży - pilne! 17.02.06, 10:51
        Ponawiam ten temat bo mam kilka watpliwości, mnie włosy zaczęły wypadac dopiero
        w 4 miesiącu po urodzeniu dziecka, przez całą ciążę nie było z nimi problemów.
        Wybieram sie do dermatologa bo ilość znajdywanych w całym domu włósow nie
        wyglada ciekawie, ale zastanawiam sie tez nad wizyta u fryjzera, czy podcinanie
        włosów pomaga? Czy wzmocniły Wam sie włosy po obcieciu, pytam bo nie wiem czy
        warto je scinac, pozdrawiam
        • vera1 Re: wypadanie włosów po ciąży - pilne! 17.02.06, 11:18
          obcięcie włosów nie wzmocni ich, te, które mają wypaść -wypadną. Ale ponieważ
          będa krótsze, będzie Ci się wydawać, ze wypada ich mniej; któtsze wyglądają na
          grubsze i zdrowsze- a to już poprawia nastrój.Wiem, co pisze, bo przechodziłam
          przez to samo, mniej więcej 4 -5 m-cy po porodzie. Miałam długie włosy i
          ściełam dosyć krótko. Później, gdy hormonalnie organizm wróił do normy z przed
          ciąży, pozwoliłam sobie na dłuzsze włosy.Zresztą warto od czasu do czasu
          dokonać parę radykalnych zmian w sobie, choćby to była "tylko" fryzura smile
    • wyuzdana1 Re: wypadanie włosów po ciąży - pilne! 17.02.06, 11:25
      Wogóle nie słuchaj o jakichkolwiek odżywkach, szamponach itp. W czasie trwania
      ciąży wzrasta wydzielanie estrogenów, które hamują wypadanie włosów. Nagły
      spadek poziomu tych hormonów po porodzie, a także sam poród są przyczyną
      przejścia licznych mieszków w fazę katagenu. Rozlane przerzedzenie włosów
      pojawia się między 11 a 16 tygodniem po urodzeniu dziecka. Włosy odrastają
      samoistnie, bez leczenia, w ciągu 6 miesięcy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka