Dodaj do ulubionych

krótkowzroczność a poród naturalny

21.11.02, 13:04
Czy krótkowzrocznośc ( -4,5, -5 ) dyskwalifikuje mnie do porodu naturalnego-
słyszałam, że przy dużej wadzie wzroku może dojść do odklejenia się
siatkówki.Jak to sprawdzić i o jak duża wadę chodzi??

Dzięki za odpowiedzi
Obserwuj wątek
    • esther Re: krótkowzroczność a poród naturalny 23.11.02, 10:52
      Ja mam -5.5 na obu oczach i nie ma problemu. Poza tym dowiadywalam sie przez
      znajomych u lekarzy w 4 roznych krajach i wyszlo ze te wskazania do cesarki z
      powodu krotkowzrocznosci to raczej cos co sie robilo dawno temu i nie ma
      zadnych badan potwierdzajacych ze istnieje jakies ryzyko. Nie wiem gdzie
      oprocz POlski bada sie w tym kierunku, nie znalazlam takowego miejsca. No i
      gdyby kobiety np tutaj w Anglii tracily wzrok przy porodach przez zly stan
      siatkowki, afera bylaby na calego. Wiec osobiscie podchodze do tego z
      przymruzeniem oka.
    • wadera2 Re: krótkowzroczność a poród naturalny 26.11.02, 15:42
      Hej!
      Mam dużo większa wadę wzroku (-8) i miałam dwie cesarki. Nie ejst to jednak
      taka zalezność : duża krótkowzroczność=cesarka. Moja okulistka wyjasniła mi to
      nastepująco: krótkowzroczni ludzie częściej mają wady siatkówki, ale osoby
      doskonale widzące też je miewają, tylko zwykle nic o tym nie wiedzą. Jezeli
      masz problemy z odwarstwianiem siatkówki(może to stwierdzić tylko okulista), to
      byc może konieczna będzie ceasarka. Ja mam takie problemy(ujawniło się to w
      czasie ciąży, kiedy z polecenia ginekologa zbadałam sobie wzrok-tak na wszelki
      wypadek), ale zanim dostałam skierowanie na CC oglądało mnie kilku okulistów,
      bo nie mogli się zdecydować. W końcu stwierdzili, ze nie ma sensu
      ryzykować.Poród( a raczej to, co przeszłam po porodzie) bardzo mnie zniechęciło
      do takiego CC, więc za drugim razem chciałam siłami natury, ale... Lekarze nie
      zgodzili sie - skoro raz miałam cesarke ze wzg. na oczy, a ich stan się nie
      poprawił(bo nie może)-cesarka musi być.
      Moja rada - poszukaj dobrego okulisty, zbadaj się, ale raczej nie walcz o CC,
      bo to nic przyjemnego, a powrót do formy trwa tak długo...
      Jeżeli chcesz o coś zapytać, pisz na priv:wadera2@gazeta.pl
    • steffa Re: krótkowzroczność a poród naturalny 28.11.02, 19:29
      twoja krótkowzroczność nie jest jeszcz tak wysoka, do wysokich zalicza się
      pow. -6 - lekarze-okuliści, którzy mają praktykę szpitalną i wiedzą jak
      nieprzewidywalnie zachowuje się siatkówka krótkowzrocznych zawsze dają
      skierowanie do cc - ja z tej przyczyny miesiąc temu w ten sposób urodziłam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka