Dodaj do ulubionych

co zrobić z nadżerką?

27.03.06, 16:59
hej, od 3 lat mam stwierdzona nadżerkę. to wychodzi w każdym badaniu
cytologicznym, ale jeszcze nie rodziłam i moj ginekolog twierdzi, że nie moe
przejść żadnego zabiegu likwidacji nadżerki (wypalania, wymrażania), bo przy
porodze pękła by mi szyjka macicy.
sama już nie wiem, czasami niewinna nadżerka może przkształcić się przecież w
raka.poza tym, co z seksem, niektóre moje koleżanki twierdzą ,że nie powinno
się kochać gdy jest nadżerka.
co robić????
Obserwuj wątek
    • Gość: agusia_1988 Re: co zrobić z nadżerką? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.06, 17:23
      ja mam prawie 18 lat. lekarka wykryla mi nadzerke rok temu,a w lato zrobilam
      cytologie z wynikiem II.w listopadzie mialam dziwne uplawy wiec pni dr
      przepisala mi nystatyne. po niej ani sladu uplawow. w grudniu zaprzestalam
      chodzenia do ginekolozki(poniewaz oodstawilam pigulki), ale znow zaczelam w tym
      miesiacu i tym razem mam nowa lekarke i tez nie wiem co jest z moja nadzerka,
      ale wspolzyje. ja czytalam ze nie powinno sie jej usuwac do 21 r.z ale cos tez
      ze nie powinno jej sie usuwac przed porodem.zreszta jak narazie za rzadne
      usuwanie nie zamierzam placic, bo koszt u prywatnego lekarza to okolo 200 - 300
      zl jak czytalam, a chodze na kase chorych), a nie chce zas brac chemi za 70 zl,
      ktora sie okaze nie skuteczna.jak narazie nic mi nie jest a sama dr powiedziala
      ze moge odbierac recepty w recepcji bez wchodzenia do gabinetu, ale raz na
      jakis czas kazala sie skontrolowac(ogole)albo kiedy sie cos bedzie dzialo.
    • ob-gynaec Re: co zrobić z nadżerką? 27.03.06, 17:27
      Co to według Ciebie znaczy, że "nadżerka wychodzi w każdym badaniu cytologicznym"?
      Napisz może jaki masz konkretnie wynik cytologii... Jeśli prawidłowy, to nic Ci
      się nie przekształci w raka.
      Nie słuchaj koleżanek - możesz się kochać "na maxa" smile
      A z nadżerką - nic nie robić! To nie jest patologia.
      • bebis Re: co zrobić z nadżerką? 27.03.06, 17:43
        to takie niefortunne sformulowanie-chodzi o to,że myślałam że po zastosowaniu
        globulek-takich jak np. sterovag, vagical i inne nadżerka się zagoi samoistnie.
        inny ginekolog (prywatny) nadżerki nie stwierdził (wzrokowo, bez cytologii),
        jakis czas potem mialam robioną cytologię w przychodni. i okazało się ze nadal
        mam nadżerkę.wtedy to sie już zakręciłam całkiem...
        • malinowa11 Re: co zrobić z nadżerką? 27.03.06, 18:50
          ja mialam nadzerke wypalana w wieku 16 lat i jest wszystko ok , przerazilam sie
          jak napisalyscie ze grozi to przy porodzie peknieciem szyjki macicy bo moja
          przyjaciolka miala ja takze wypalana ,ale podobno gdy jest mala niczemu to nie
          grozi i nie trezba jej ruszac.pzdr.
      • felicja666 Re: co zrobić z nadżerką? 27.03.06, 20:40
        no włąsnie leczyć czy nie leczyć?????miałam raz wymrażanke,ale myśle ze to było
        niepotrzebne.Jak to jest w końcu?czy nie pwoinno sie leczyć>a jeżeli jest ona
        spowodowana jakimś urazem mechanicznym-i jest ubytek nabłonka,to co
        wtedy?przecież to jest jak rana...bo jeżeli mówimy o tej(chyba)"rzekomej"to ja
        tego nie kawalifikowałabym do leczenia...pozdrawiamsmile
        • kajaja2 Re: co zrobić z nadżerką? 27.03.06, 21:11
          ja 3 tygodnie temu mialam elektrokonizacje nadzerki.i jeszcze nie
          rodzilam.wynik juz tez odebralam i sie okazalo ze mam juz I grupe.a caly czas
          mialam II i w ostanim roku wyszla III.wiec mam nadziej ze dobrze zrobilam a gdy
          bedzie ciaza to sie wtedy okaze co bedzie.powiem ci jedno ze ob-gynaec ma
          racje wiec mozesz jej posluchac.zdrowka ci zycze

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka