Dodaj do ulubionych

bardzo częste kichanie!!-proszę o radę..

IP: *.forweb.pl 23.04.06, 01:37
Witajcie, ostatnio, od około 2 miesięcy zaczełam bardzo często kichać, rano
budzę się z katarem i czasami lekko podpuchniętym nosem, wieczorem podobnie..
Czy to alergia? Czy w takiej sytuacji należaloby zrobić kosztowne testy czy
może spróbować np. homeopatii? Bardzo Was proszę o radę, ponieważ ten problem
zaczyna mi przeszkadzać coraz bardziej w codziennym funkcjonowaniu, a nigdy
nie miałam wcześniej do czynienia z alergią czy podobnymi objawami.
Pozdrawiam wszystkie forumki i czekam na odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • Gość: coco Re: bardzo częste kichanie!!-proszę o radę.. IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 23.04.06, 01:57
      to moze byc alergia np. na roztocza, ktore zyja w kurzu i pozywiaja
      sie "odpadkami" z naszego ciala, berk!
      jezeli kichasz tylko rano i wieczorem, czyli jak wstajesz badz kladziesz sie
      spac, szukaj przyczyny uczulenia w poblizu lozka, dywan,mokieta, pierzyna,
      proszek do prania, perfum, kurz itp.
      homeopatia raczej nie pomaga w zwalczaniu alergii, znajdz zrodlo i wyeliminuj je
    • agatka_to_ja Re: bardzo częste kichanie!!-proszę o radę.. 23.04.06, 11:20
      tak alergia zaczela sie ujawniac u mojego meza. Najwieksze kichanie bylo rano,
      po kilku miesiacach doszedł do tego kaszel. Mąz poszedł na testy alergiczne do
      przychodni, zdiagnozowano alergen (kot) i zapisano leki oraz "odstawienie
      alergenu" - niestety kot musial znalezc inny dom. Pomoglo.
      Nie lekcewaz tych objawow, bo nieleczona alergia moze doprowadzic nawet do
      astmy.
        • agatka_to_ja Re: bardzo częste kichanie!!-proszę o radę.. 23.04.06, 13:31
          bezpłatne, w ramach NFZ.
          Zapisujesz sie na wizyte, idziesz, na przedramieniu lekarz stawia ci kropki z
          bodajże 10 najczestszych substancji alergizujacych, następnie ukłuje cie w
          kazdą kropeczke delikatnie i czekasz okolo 20-30 minut i zglaszasz sie z
          powrotem do lekarza, a ten mierzy slady - czy sie zaczerwienily, czy nie...
          i masz diagnoze smile
          nie znam sie wiele na alergiach, bo u mojego meza wystarczylo wyeliminowanie
          czynnika alergizujacego i to pomoglo. Ale w Internecie jest wiele stron o
          alergiach, bo to niestety coraz czestsza choroba.
              • kajaja2 Re: bardzo częste kichanie!!-proszę o radę.. 24.04.06, 09:28
                alergia.ja mam tak kup sobie allertec lub cos w podobie wiem ze ktorys lek
                jest bez recepty i powinno ci po nim, przejsc.od lutego juz kwitna drzewa
                wlesie my tego nie iwdzimy ale te pylki leca wstrone miasta i alergik zawsze
                odczuje.a jak ci nie pomoze sproboj isc do alergologa to wtedy cos ci przepisze
                innego lub testy bedziesz miala
                • Gość: K Re: bardzo częste kichanie!!-proszę o radę.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.06, 16:33
                  Dziewczyny, czy to możliwe, aby zachorować na alergię w wieku 23 lat? Ostatnio
                  dośc często kichalam, a od poniedziałku czułam się jakbym miała
                  przeziębienie/grypę (katar, lekki kaszel, ból gardła, osłabienie)- dziś poszłam
                  do lekarza rodzinnego i lekarka powiedziała, że to alergia. Przepisala mi
                  Allermed, na testy kazała się zglosić jesienią, bo teraz podobno ich się nie
                  robi- czy sądzicie, że naprawdę powinnam poczekać do jesieni czy już teraz iśc
                  do poradni alergologicznej? Nie mam najmniejszego pojęcia na co moge być
                  uczulona, czego unikać... ale zastanawiam się, czy jeżeli czuję sie jak podczas
                  przeziebięnia/grypy, to czy to naprawde alergia?
                  • blaszany_dzwoneczek Re: bardzo częste kichanie!!-proszę o radę.. 18.05.06, 16:51
                    Mi alergia objawiła się nagle w wieku 26 lat. Którejś wiosny po prostu zaczęłam
                    kichać, woda z nosa i płaczące oczy. Poszłam do alergologa i najpierw przepisał
                    mi leki antyhistaminowe, krople do nosa i do oczu, które brałam gdzieś do końca
                    czerwca, a testy robiłam parę miesięcy później. I wyszło mi uczulenie na pyłki
                    drzew pylących wiosną (brzoza, leszczyna, olcha), poza tym na kota, świnkę
                    morską i roztocza. I teraz już tak co roku...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka