Dodaj do ulubionych

zapalenie przydatkow

IP: *.kalisz.sdi.tpnet.pl 24.10.01, 17:06
czesc dziewczyny mozecie mi powiedziec cos o zapaleniu przydtakow, ile procent
ze bede bezplodna po ostrym i przewleklym zapaleniu przydatkow, przeczytalam w
internecie nawet ze mozna umrzec sad pomocy pa

Obserwuj wątek
    • monika.antepowicz Re: zapalenie przydatkow 24.10.01, 21:49
      Zapaleni przydatków może wywołać zrosty jajowodów- i przez to bniepłodnosc -
      dlatego trzeba solidnie leczyc, kontrolowac i zapobiegać. Bardzo rzadko-
      podobnie jak zapalenie wyrostka może doprowadzić do zapalenia otrzewnej, ale
      raczej nie sa to stzny powodujace zagrożenie życia!MA
      • Gość: Bona Re: zapalenie przydatkow IP: *.zgora.dialog.net.pl 26.10.01, 22:52
        Gość portalu: do napisał(a):

> pani doktor-co powoduje zapalenie przydatkow?podobno niewiele jest tych
        > czynnikow-m.in.zapalenie wrostka robaczkowego,gruzlica,przerywanie ciazy....
        ---Przykłady, które podajesz są rzadziej przyczyną zapalenia przydatków, niż
        zapalenie cewki moczowej, pęcherza, zakażenia wenerologiczne -zwłaszcza rzeżączka
        (coraz rzadziej spotykana, ale w wyniku obniżenia sprawności służby zdrowia i
        ekonomicznej kondycji społeczeństwa znowu grożna!). W porę podjęte leczenie
        powinno zapobiec groznym powikłaniom. Ja miałam kiedyś ostre zapalenie jajników,
        prawdopodobnie wskutek niewłaściwie leczonego zapalenia pęcherza. Było to bardzo
        dawno i wyglądało groznie (z krwawieniem!), ale zastosowana w końcu właściwa
        kuracja dała na tyle pozytywne rezultaty, że trzy lata póżniej zostałam
        szczęśliwą mamusią! Nie bagatelizuj żadnych niepokojących objawów i od razu idż
        do lekarza - a wszystko dobrze się skończy!
        Pzdr!

• Gość: AniaK Re: zapalenie przydatkow IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 27.10.01, 10:15
          U mnie zapalenie przydatków nie było spowodawane żadną z przyczyn, którą lekarz
          mógłby zdiagnozować. Prawdobodobnie przyczyną było po prostu "zawianie".
          Objawiło się najpierw, bardzo wysoką temperaturą -prawie 40 stopni, a
          następnego dnia silny ból w podbrzuszu. Wyrostek od razu odrzuciłam, bo byłam
          10lat temu operowana, więc poszłam do ginekologa. A tam się okazało, ze to jest
          zapalenie. teraz staram się uważac i po prostu cieplej ubierać...
          Pozdrowienia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka