Dodaj do ulubionych

Co lepsze na przeziębienie? coldrex czy fervex?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.09.06, 11:48
Chodzi mi o saszetki , maja podobny skład a jednak coś innego...
Obserwuj wątek
    • lilith76 Re: Co lepsze na przeziębienie? coldrex czy ferve 25.09.06, 12:20
      Był kiedyś w "Polityce" artykuł o tym, że saszetki typu "7 leków w jednej" to pic na wodę.
      Weź przed snem Polopirynę, rozgrzej się porządnie w nocy, wypoć, ubieraj ciepło i jeśli jest taka możliwość wykrój 2-3 dni na wyleżenie, przespanie przeziębienia. Jeśli męczy katar, to husteczki higieniczne, jeśli boli gardło to coś na gardło bez recepty.
      Wbrew pozorom, przy przeziębieniu, im mniej leków tym lepiej. Przeziębienie trzeba wyleżeć, bo czasami to jedyny sposób organizmu by zmusić nas do odpoczynku, zatrzymania się w biegu.

      Oczywiście, do grypy te rady się nie stosują. Tu trzeba kontaktu z lekarzem.
      • Gość: Nicola Re: Co lepsze na przeziębienie? coldrex czy ferve IP: *.jmdi.pl 25.09.06, 13:33
        > Był kiedyś w "Polityce" artykuł o tym, że saszetki typu "7 leków w jednej" to p
        > ic na wodę.
        Zawsze lepiej się opierać na własnych doświadczeniach niż artykułach w prasie smile
        Ja wam powiem, że polopiryna dla mnie jest ok tylko na zbicie gorączki, a
        przeziębienia wogóle mi nie leczy ani nie łagodzi(po zażyciu kilku dawek tylko z
        żołądkiem niebardzo, może ze względu na kwas jakiśtam)
        Natomiast na wszelakie łamanie w kościach, ból gardła stosuję Fervex. Ciekawe
        jest to, że muszę go pić wręcz na łóżku, bo momentalnie zasypiam. Jeżeli wypiję
        stosunkowo wcześnie (gdy jeszcze grypa na dobre mnie nie rozłoży) to rano budzę
        się zupełnie zdrowa. Ten preparat jest dla mnie super i nie zamienię go na żadne
        tabletki. Gorący napój i spać.
        • podyanty Re: Co lepsze na przeziębienie? coldrex czy ferve 25.09.06, 15:29
          Gość portalu: Nicola napisał(a):

          > > Był kiedyś w "Polityce" artykuł o tym, że saszetki typu "7 leków w jednej
          > " to p
          > > ic na wodę.
          > Zawsze lepiej się opierać na własnych doświadczeniach niż artykułach w prasie :
          > -)
          > Ja wam powiem, że polopiryna dla mnie jest ok tylko na zbicie gorączki, a
          > przeziębienia wogóle mi nie leczy ani nie łagodzi(po zażyciu kilku dawek tylko
          > z
          > żołądkiem niebardzo, może ze względu na kwas jakiśtam)
          > Natomiast na wszelakie łamanie w kościach, ból gardła stosuję Fervex. Ciekawe
          > jest to, że muszę go pić wręcz na łóżku, bo momentalnie zasypiam. Jeżeli wypiję
          > stosunkowo wcześnie (gdy jeszcze grypa na dobre mnie nie rozłoży) to rano budzę
          > się zupełnie zdrowa. Ten preparat jest dla mnie super i nie zamienię go na żadn
          > e
          > tabletki. Gorący napój i spać.

          Fervex D 8 saszetek - Apteka internetowa
          SKŁAD: Jedna saszetka 4950 g zawiera: Substancje czynne: Paracetamol 500 mg, Kwas askorbowy 200
          mg, Maleinian feniraminy 25 mg. ..
          Zasypiasz z powodu tego ostatniego zapewne (dzialanie p/histaminowe)

          W kazdym Coldrexie masz paracetamol, pseudoefedryne oraz czasem cos jeszcze:

          Coldrex? Head Cold ? Paracetamol 500mg, Pseudoephedrine HCI 30mg;
          Coldrex? Head & Chest Cold ?
          Paracetamol 500mg, Pseudoephedrine HCI 30mg, Dextromethorphan HBr 15mg (p/kaszlowy) ;
          Coldrex? Day/Night ?
          Day formula: Paracetamol 500mg, Pseudoephedrine HCI 30mg;
          Night formula: Paracetamol 500mg,
          Pseudoephedrine HCI 30mg, Chlorpheniramine Maleate 2mg (antyhistamina).
          The Night formula may cause drowsiness...
          znowu wlasnie z powodu tego ostatniego skladnika.
          W kazdym razie ani Coldrex ani Fervex niczego nie lecza.
          Coldrex z pseudoefedryna (a bez antyhistaminy) daje kopa i lepsze samopoczucie.
          • Gość: justy Re: Co lepsze na przeziębienie? coldrex czy ferve IP: 213.241.34.* 25.09.06, 20:49
            > W kazdym Coldrexie masz paracetamol, pseudoefedryne oraz czasem cos jeszcze:
            > Coldrex? Head Cold ? Paracetamol 500mg, Pseudoephedrine HCI 30mg;
            > Coldrex? Head & Chest Cold ?
            > Paracetamol 500mg, Pseudoephedrine HCI 30mg, Dextromethorphan HBr 15mg
            > Coldrex? Day/Night ?
            > Day formula: Paracetamol 500mg, Pseudoephedrine HCI 30mg;
            > Night formula: Paracetamol 500mg,
            > Pseudoephedrine HCI 30mg, Chlorpheniramine Maleate 2mg (antyhistamina).


            to nie są składy Coldrexów dostępnych w Polsce.
            • podyanty Re: Co lepsze na przeziębienie? coldrex czy ferve 28.09.06, 15:52
              Gość portalu: justy napisał(a):

              > > W kazdym Coldrexie masz paracetamol, pseudoefedryne oraz czasem cos jeszc
              > ze:
              > > Coldrex? Head Cold ? Paracetamol 500mg, Pseudoephedrine HCI 30mg;
              > > Coldrex? Head & Chest Cold ?
              > > Paracetamol 500mg, Pseudoephedrine HCI 30mg, Dextromethorphan HBr 15mg
              > > Coldrex? Day/Night ?
              > > Day formula: Paracetamol 500mg, Pseudoephedrine HCI 30mg;
              > > Night formula: Paracetamol 500mg,
              > > Pseudoephedrine HCI 30mg, Chlorpheniramine Maleate 2mg (antyhistamina).
              >
              >
              > to nie są składy Coldrexów dostępnych w Polsce.

              A co jest w polskim Coldrexie, ze sie tak z ciekawosci zapytam?
              Jezeli masz pod reka, bo mi sie nie chce szukac w internecie z powodu poznej godziny...
              • Gość: justy Re: Co lepsze na przeziębienie? coldrex czy ferve IP: 213.241.34.* 28.09.06, 21:55
                paracetamol, fenylefryna i wit.C.
                w tabletkach jest jeszcze dodatkowo kofeina i wodzian terpinu.

                a konkretnie:
                1) coldrex hot rem do picia 1 saszetka: 750 mg paracetamolu, 10 mg
                chlorowodorku fenylefryny, 60 mg witaminy C. Dwa smaki do wyboru: cytrynowy
                oraz czarna porzeczka.

                2) coldrex max grip do picia 1 saszetka: 1000 mg paracetamolu, 10 mg
                chlorowodorku fenylefryny i 40 mg witaminy C. smak cytrynowy.

                3) coldrex max grip C tabletki: 500 mg paracetamolu, 25 mg kofeiny, 20 mg
                wodzianu terpinu, 5 mg chlorowodorku fenylefryny, 30 mg witaminy C.
    • Gość: jasia Re: Co lepsze na przeziębienie? coldrex czy ferve IP: *.core.lanet.net.pl 28.09.06, 15:20
      coldrex może być niebezpieczny dla watroby ,przy częstym zazywaniu mozna
      narazić wątrobę na uszkodzenie -to opinia kilku lekarzy i byli naprawdę zgodni
      co do tego ,ponadto moja kolezanka ma syna 17 l.z uszkodzoną watrobą i jeszcze
      cos tam(nerki ? ,trzustka? nie pamietam ale któryś z tych narzadów) po
      coldrexie i ibuprofenie -chłopak miał infekcję? i goraczkował wysoko a poz nie
      poznał sie dość szybko na tym co mu jest i za radą lekarza [prawie 3 tyg
      przyjmował w/w srodki p/gorączkowo},
      ,niestety jet w tym wina matki że tak ślepo wykonywała polecenia lekarza ,wiele
      porad było telefonicznych bo mieszkają pod miastem

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka