Dodaj do ulubionych

kolejny guzek piersi - włókniak

IP: *.chello.pl 02.10.06, 16:41
wiem ze to dyskusyjna sprawa, wycinać czy nie, ale po ostatnim usg okazało
sie że mam kolejnego włókniaka - już trzeciego, poprzednie 2 wycielam, ale
szczerze mowiąc, nichce juz mieć kolejnych blizn, a mam 23 lata, zastanawiam
sie zatem czy wycinać czy może byłby inny sposób, jakieś tabletki?
po jakimś czasie od wycięcia tamtych 2 włókniaków zaczełam też brać tabl
antykoncepcyjne, teraz gdy okazalo sie że pojawił się kolejny włókniak
zastanawiam się czy je odstawić czy nie?
Obserwuj wątek
    • Gość: Aga Re: kolejny guzek piersi - włókniak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.06, 20:49
      Nie wiem czy są leki ale ja po wielu konsultacjach lekarskich nigdy nie
      usłyszałam o możliwości leczenia. Mam niedużego gruczolako-włókniaka 4mmx7mm.
      Chirurg-onkolog proponował usunąć ale nie koniecznie. Gin powiedział żeby
      obserwować i raz w roku robić USG. Ja robię co pół roku, narazie nie powiększa
      się. Mój lekarz pierwszego kontaktu, który równocześnie jest radiologiem i robi
      mi USG też stwierdził, że nie koniecznie trzeba odrazu ciąć. Nasłuchałam
      się........ i na chwilę obecną nie mam ochoty iść na zabieg.
      Brałam tabletki anty przez 9 lat. W tym czasie pojawił sie ten guzek ale ani
      jeden lekarz nie stwierdził, że tabsy były przyczyną powstania. Po
      zdiagnozowaniu guzka bralam jeszcze 1,5 roku tabletki anty ale z przyczyn
      zdrowotnych musiałam skończyć z nimi. Przez ten czas guzek nic się nie powiększył.
      Tak więc sama widzisz, że ilu lekarzy tyle opini. Decyzja należy do Ciebie.
      Acha! Lekarz mi mówił, że te włokniaki pojawiają sie po raz drugi i trzeci i...
      i ma pacjentki, które nie stosują anty, a i tak mają nawroty tych guzków.
    • lamciad Re: kolejny guzek piersi - włókniak 04.10.06, 11:37
      Lekarstwa to raczej na wlokniaka nie ma.Ja zdecydowalam sie usunac.I poki co
      (minelo 5 lat) mam spokoj.Ale ginekolog od razy powiedzial,zeby odstawic
      tabletki,poniewaz moze (ale nie musi) to byc przyczyna jego powstania.Kiedy rok
      temu pytalam,czy mozna wrocic do tabletek,kazala zrobic USG i jezeli nic nie
      wyjdzie sprobowac jakis delikatnych tabletek.Tak wiec moze zacznij od
      odstawienia tabletek.Latwiej bedzie obserwowac tego wlokniaka bez sztucznych
      hormonow.
      --
      <a
      href="tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;54;131/st/20060812/e/Our+WEDDING/dt/6/k/801e/event.png"
      target="_blank">tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;54;131/st/20060812/e/Our+WEDDING/dt/6/k/801e/event.png</a>
        • krasulas Re: kolejny guzek piersi - włókniak 04.10.06, 22:03

witaj
          Ja miałam dwa (15 mlm i prawie 20mlm)- wycięłam za pomocą biopsji mamotomicznej
          (nacina się skalpelem pierś, wciska niby igłę a'la wiertło, wiertełko robija
          guza i wraz z otoczką specjalnym drenem wysysa całość). Zabieg miałam ponad 3
          lata te,u. Nic w tej piersi się nie odnowiło - biorę po porodzie ponownie
          hormony...
          Niestety - w drugiej piersi powstały dwa kolejny - 10mlm i 4mlm. Tym razem
          skorzystałam z pomocy innego specjalisty (tamten chciał nacinać itd) - zrobiłam
          jedynie biopsję z pobraniem całości wnętrza guzka. Do kontroli za 3 m-ce.
          pzdr
          Ania
          • Gość: marmarti Re: kolejny guzek piersi - włókniak IP: *.aster.pl 13.11.06, 13:23
            ja mam ich 8!!! przezylam szok jak to uslyszalam. Mam 24 lata odkrylam je 3 lata
            temu, jestem pod kontrola lekarza, co pol roku usg, mialam tez pobierana biobsje
            czy to nie rakowe( moja mama miala raka piersi na szczescie
            niezlosliwego)okazalo sie w moim przypadku ze to wlokniaki i torbielki i narazie
            nie usuwac ich. W miedzy czasie bralam ponad dwa lata tabletki anty. Nic sie nie
            powiekszylo ale czasami bardzo mnie bolaly piersi,, nie moglam sie dotknac w
            miejscu gdzie mam najwiekszego guza. Ide teraz na usg i zobaczymy czy sa jakies
            zmiany po odstawieniu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka