Dodaj do ulubionych

popekany jezyk z bialym osadem.co to?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.06, 11:36
o jakich nieprawidlowosciach moze swiadczyc popekany jezyk? pozatym caly
jezyk jest pokryty bialym nalotem. dodam ze mecza mnie takze wzdecia i gazy.
odzywiam sie zdrowo.
Obserwuj wątek
    • Gość: ????????? Re: popekany jezyk z bialym osadem.co to? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.06, 13:30
      Grzybica?

Warto sie przebadac pod tym katem.
      • Gość: język Re: popekany jezyk z bialym osadem.co to? IP: *.chello.pl 01.11.06, 18:44
        Też mam ten problem, robiłam wymaz grzyba nie ma ale i tak bralam leki na
        grzyba bo wyniki sa czasem niewiarugodne. Brałam nystatynę w mleczku do
        płukania, ketokonazol i przez dwa tygodnie ogungal. Żadnej poprawy więc grzyb
        wykluczony. Mi to zostało po zapaleniu węzłów chłonnych i utracie śliny.
        Zatkały mi się ślinianki i tega samego dnia język zrobił się biały. Zapalenie
        minęło bo to było 3 miesiace temu ze śliną tez wszystko ok tylko ten biały
        wstrętny język. Może ktoś pomoże ???
    • Gość: ciocia halinka UM Re: popekany jezyk z bialym osadem.co to? IP: *.lodz.mm.pl 01.11.06, 18:46
      grzybica.
      • Gość: ania Re: popekany jezyk z bialym osadem.co to? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.06, 09:01
        do jakiego lekarz wybrac sie zeby sprawdzic czy to grzybica? sa na to jakies
        ziolowe leki dostepne bez recepty?
        • the_kami Re: popekany jezyk z bialym osadem.co to? 02.11.06, 09:24
          Internista? Laryngolog?
          Na własną rękę się nie lecz, to może zaburzyć wyniki ewentualnych badań.
    • Gość: gosc Re: popekany jezyk z bialym osadem.co to? IP: *.chello.pl 02.11.06, 19:21
      Popekany jezyk - jesli taki byl zawsze to nic strasznego (jest to jego cecha
      nazywa sie to język geograficzny)

Biały nalot jeśli to nie grzybica to może być to jakieś inne zakazenie (dość
      czesto są przyczyną bakterie beztlenowe-przy takim zakażeniu mamy tez nieświeży
      oddech ...- pomaga kuracja metronidazolem)

Dla ciebie rada jest taka:
      zrobic wymaz z języka na grzyby + bakterie (tlenowe i beztlenowe).

Jeśli wszystko wyjdzie ok to może pomoże po prostu płyn do płukania ust.
      Jeśli grzyby to lekiem pierwszego rzutu jest nystatyna
      Jeśli bakterie tlenowe to antybiotyk
      Jeśli bakterie beztlenowe to metronidazol.

Jamę ustną można tez płukać roztworem wody utlenionej ... (proporcje znajdziesz
      gdzies na sieci ale zdaje sie ze łyżka na pół lub szklane wody ...)

Ciężko jest zgadywać dlaczego język jest biały ale nie zawsze jest to grzybica ...

Język zmienia swój nalot także podczas niektórych chorób
      • playzeer Re: popekany jezyk z bialym osadem.co to? 04.11.06, 20:55
        jezeli jestes osoba palaca to tez ma swoj wplyw na to ...
        kiedys dentyska powiedziala mi ze wlasnie taki nalot robi sie gdy ktos pali i
        to nie konicznie musi byc grzybica
        • Gość: mam_to_samo Re: popekany jezyk z bialym osadem.co to? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.06, 09:26
          Pojawiło się to ok 1,5 roku temu. Robiłem badania w kierunku grzybicy.Nic nie
          wyszło! Żadne płukanki nie pomogły! Dzisiaj jestem przekonany,że jest to
          reakcja na 2 problemy - alergia na jakiś składnik pokarmu( prawdopodobnie
          składnik mąki- gluten?) + reakcja uwidacznia się w okresie szczególnie dużego
          stresu.
          U mnie pojawiło się to nagle, niemalże z godziny na godzinę, Byłem w tamtym
          czasie pod wpływem dużego stresu związanego z pracą.Teraz jest lepiej ,
          jednakże w stresie zawsze odczuwam, a szczególnie po zjedzeniu pokarmów
          mącznych.
          Lekarze skierowali mnie do kliniki chorób śluzówek i przyzębia na ul.
          Miodowej.Te wizyty nic nie dały. Zaniedbałem wykonanie testów alergicnzych na
          które się wybieram.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka