Dodaj do ulubionych

Pieczenie cewki a infekcja pochwy?

20.01.07, 15:29
Witam!Od pol roku po oddaniu moczu piecze mnie cewka moczowa.Wszystkie
posiewy moczu wychodza jalowe.Nigdy zadnych bakterii nie mialam.Dzis
dowiedzialam sie,ze na badaniu bakteriologicznym z szyjki macicy wyszly
mi:grzyby candida oraz gronkowiec(nie zlocisty)chyba skorny.Dokladnie nie
wiem,bo dowiedzialam sie przez telefon.W pon ide osobiscie odebrac
wyniki.Wiec moje pytanie brzmi:czy to jest mozliwe,ze ta cewka piecze mnie
tylko przez to,ze mam infekcje grzybiczna i bakteryjna pochwy?Bakterii nie
mam,wiec czy gdy wylecze pochwe to z cewka bedzie dobrze?
Obserwuj wątek
      • kaktusik69 Re: Pieczenie cewki a infekcja pochwy? 20.01.07, 15:56
        Na chlamydie mialam badanie z krwi.I wyszlo,ze nie mam tego paskudztwa!Na
        szczescie!Na rzesistka jeszcze sie nie badalam.Ale chodzi mi o to,ze pierwszy
        raz cewka zaczela mni piec 6 lat temu.Mialam takie objawy jak przy zapaleniu
        pecherza,tylko wlasnie nigdy przez 6 lat zadnych bakterii..A mialam te bole co
        kilka miesiecy.Ostatni raz w sierpniu zeszlego roku zaczelo mnie piec przy
        oddawaniu moczu,nie mogam sie wysikac itd.I teraz od sirpnia
        codziennie,szczegolnie rano po oddaniu moczu piecze cewka.Juz mam tego dosyc.A
        lekarze rozkladaja rece.
    • Gość: Maga Re: Pieczenie cewki a infekcja pochwy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.07, 21:53
      Witam. Miałam podobny problem. U mnie zaczęło się to 4 lata temu.Było bardzo
      podobnie jak u Ciebie - często piekła mnie cewka przy oddawaniu moczu.
      Wykonałam mnóstwo posiewów i waszystkie były jałowe. Stosowałam więc zioła, w
      końcu kończyło się na furaginie i i tak objawy za jakiś czas wracały. Nie do
      zniesienia. MOja lekarka zasugerowała mi, już nie pamiętam ,wymaz z pochwy czy
      szyjki, ponieważ jak powiedziała "bakterie mają łatwą drogę, żeby się stamtąd
      siać." Zrobiałam więc badania, które akurat u mnie niczego konkretnego nie
      wniosły. Okazało się, zę mam S. epidermidis ,czyli gronkowca skórnego ale
      właściwie w fizjologicznej ilości i pani z lab. nie mogła uwierzyć , że mam tak
      dokuczliwe objawy.Ale myslę ,że u Ciebie pewnie właśnie tak to wygląda-
      bakterie przenoszą sie do cewki. Dodatkowo badania wykonał mój mąż (moczu
      oczywiście), gdyż zachodziła możliwość, ze on mnie jakimiś
      bakteriami "częstuje". Też jałowe. Na wielki "wyrost" dostałam więc leki, ale
      sytuacja powtarzała się. W końcu jedna mądra ,starsza pani doktor powiedziała
      mi, że może to być objaw czy też skutek zespołu tzw."miodowego miesiąca", czyli
      okresu dość intensywnego współżycia. U nas było to akurat zgodne z prawdą ,
      gdyż staraliśmy się o dzidziusia. Zastosowałam się więc do jej
      praktycznych "zaleceń", bardzo prostych zresztą. Po seksie koniecznie zrobić
      siku i podmyć się. NIe brzmi to zbyt romantycznie ale u nas poskutkowało. W tej
      chwili cewka dokucza mi mniej więcej raz w roku. Nie wiem czy udało mi się ją
      zaleczyć za pomocą takiej właśnie higieny, ale mam spokój i o to chodzi.
      Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka