Dodaj do ulubionych

Prośba o pomoc-referat-debata-14 latka-dziewictwo

IP: *.icpnet.pl 02.03.07, 17:23
Cześć chciałam was prosić o pomoc.
Ale od początku. Mam 14 lat i jestem w 2 klasie gimnazjum. Od jakiegoś czasu na lekcji wychowawczej rozmawiamy na tematy dość intymne: jak odmawiać chłopakowi, jak się zabezpieczać, co grozi gdy nie zabezpieczymy się itp. Nasza pani wychowawczyni wpadła na pomysł referatów. Otóż wybrała dwie dziewczyny, mnie Kasię i moją koleżankę (jedną z popularniejszych osób w szkole) Dominikę. Mamy napisać referaty, które reszta klasy będzie oceniać i zgadzać się z nimi lub nie. To właściwie będzie coś w stylu debaty. Ja mam bronić stwierdzenia. „ Im później tym lepiej” - chodzi tutaj o to, że mam przedstawić wszystko co dotyczy wczesnego rozpoczęcia współżycia. Moja koleżanka Dominika ma przedstawić jak się zabezpieczać i jaki jest sens w dziewictwie. A przede wszystkim ma podważać moje argumenty.
I tu proszę was o pomoc. Wiem że piszą tu i młode dziewczyny i starsze kobiety a zwłaszcza te którym coś dolega. Proszę was o pomoc właściwie w temacie Dominiki. Jednym z argumentów które ona chce przytoczyć to jest to czym, (jakimi chorobami, „schorzeniami”wink może „grozić” nie współżycie. Wiem że to trochę dziwne ale... A dokładnie tu chodzi jakie choroby narządów rodnych mogą mieć dziewice. Ja mam łatwiejszy temat i wymienienie chorób wenerycznych, ciąży i AIDS, to żadna sztuka, ale zupełnie nie wiem gdzie mogę znaleźć coś na temat narządów rodnych i dziewicy. Wiem że może się coś stać z jajnikami, ale nie wiem gdzie tego szukać. I w tym proszę was o pomoc. Chodzi o linki ale polskich stron, lub wasze wiadomości. Ponieważ nie mam stałego łącza w internecie nie mam zbyt wiele czasu na przeglądanie stron, dlatego piszę na forum. Liczę na waszą pomoc.
Obserwuj wątek
      • Gość: agnieszka Re: Prośba o pomoc-referat-debata-14 latka-dziewi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.07, 18:51
        Odpowiadasz na :
        Gość portalu: aga napisał(a):

> Zdrowotne skutki uboczne bycia dziewica?
        > nie znam. i nic o takich nie slyszalam.
        > Ja do 21 roku zycia bylam dziewica i jakos na zdrowie nie narzekam.

ja do 26 roku do czasu slubu byłam dziewicą i jestem zdrowa jak ryba.Niczego
        poza uczuciem szczęścia się nie nabawiłam smile
        Uważam,że jest to straszne ryzyko współzyć przed slubem.A skąd wiesz,że ojciec
        dziecka cię nie zostawi z brzuchem,czy będzie na tyle odpowiedzialny,aby podjąć
        wyzwanie wychowania dziecka.Dziecko powinno mmiec 2 kochających się
        rodziców,którzy świadomie czekają na dziecko.Poza tym współżyjący ze sobą
        ludzie powinni mieć dojrzałość nie fizyczna,ale psychiczna i społeczną.Seks to
        nie tylko zabawa,a srodków antykoncepcyjnych które działają na 100% nie ma
        nawet podwiązanie jajowodów które jest nielegalne nie daje 100% gwarancji.Rok
        temu moja koleżanka zaszła w ciązę ze spiralką.Co jest najwazniejsze? nie
        zaspakajanie swoich egoistycznych potrzeb,ale odpowiedzialnośc za przyszłe
        pokolenia za swoje dzieci.
        Idąc z kimś do łóżka skoąd taka dziewczynka może wiedziec ,że to jest ten jej
        wybranek a jesli się tak zdarzy,że będzie tylko wykorzystywana przez
        chłopaków.Czym grozi zmiana partnerów,własnie chorobami i to nawet tymi
        najgorszymi.
        Ja nie widzę żadnych ZA tylko same PRZECIW,zeby zaczynac wspóżycie przed
        slubem.I moja czternastoletnia córka tak samo uwaza,choć w okół wszyscy uważają
        inaczej.
        • nglka Re: Prośba o pomoc-referat-debata-14 latka-dziewi 06.03.07, 05:07
          Gość portalu: agnieszka napisał(a):

> Uważam,że jest to straszne ryzyko współzyć przed slubem.A skąd wiesz,że ojciec
          > dziecka cię nie zostawi z brzuchem,czy będzie na tyle odpowiedzialny,aby
          > podjąć wyzwanie wychowania dziecka.

- A jaką masz pewność, że nie zrobi tego po slubie? smile

> Dziecko powinno mmiec 2 kochających się
          > rodziców,którzy świadomie czekają na dziecko.

- Rety kotlety - ślub nijak ma się do tego. Dziewictwo tym bardziej. Miłość nie
          zależy od (brzydko mówiąc) posiadania błony między nogami do_okreslonego_wieku

> Poza tym współżyjący ze sobą
          > ludzie powinni mieć dojrzałość nie fizyczna,ale psychiczna i społeczną.

- Racja. Znam 30to latkę, która mimo swojego wieku jest niedojrzała psychicznie,
          fizycznie i społecznie. Jak rozumiem - nie powinna tracić dziewictwa?

> Idąc z kimś do łóżka skoąd taka dziewczynka może wiedziec ,że to jest ten jej
          > wybranek a jesli się tak zdarzy,że będzie tylko wykorzystywana przez
          > chłopaków.Czym grozi zmiana partnerów,własnie chorobami i to nawet tymi
          > najgorszymi.

- Mam wrażenie, że jesteś trochę niedojrzała społecznie. Jaką masz pewnośc, że w
          wieku lat 40 nie dowiesz się, że Twój przykładny mąż i kochający ojciec nie ma
          od 10 at Kochanki na boku? Dobrze kamuflujący się facet śladu podejrzen nie
          pozostawi... ani pieniędzy smile Za to może pozostawić jakiegoś syfka Tobie -
          małżeństwo czy Twoje dziewictwo nie ma na to żadnego wpływu.
      • malamadre Re: Prośba o pomoc-referat-debata-14 latka-dziewi 02.03.07, 18:15
        > Z tymi chorobami to chyba nie chodzi o nie-współżycie, a nie-rodzenie dzieci.
        Jeśli o to chodzi, to zobacz na przykład:
        www.pfm.pl/u235/navi/199641
        www.nowotwory.friko.pl/rak%20jajnika.htm
        A jeśli chodzi o anatomię kobiety, to tu:
        www.zdrowie.med.pl/uk_rozrodczy/anat_i_fizjo/a_ur.html
        I zajrzyj też tu, pewnie coś się przyda.
        www.pfm.pl/u235/navi/167636
        Więcej mi się nie chce, zaprzyjaźnij się z jakąś wyszukiwarką smile
      • anula_c Re: Prośba o pomoc-referat-debata-14 latka-dziewi 03.03.07, 15:15
        > Z tymi chorobami to chyba nie chodzi o nie-współżycie, a nie-rodzenie dzieci.
        > Subtelna różnica. wink

Dziewczyny, ale przeciez nie mozna zajsc w ciążę gdy sie nie wspolzylo
        (zazwyczaj ;p). Skoro nie wspolzyla to nie zachodzi w ciaze, nie zachodzi w
        ciaze i ma problemy z tym czy z owym .Gdy sie nie rodzi dzieci, nie karmi
        piersia, jest wyzsze prawdopodobienstwo zachorowania na roznego rodzaje
        nowotworow. Tak tez chyba mozna by napisac co?? smile
        Buzka;***
    • Gość: Ania Re: Prośba o pomoc-referat-debata-14 latka-dziewi IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 02.03.07, 20:34
      Hmmmm, latwiej cos znalezc w przypadku nie rodzenia dzieci, niz niewspolzycia,
      ale zastanowmy sie.

No, przychodzi mi do glowy to, ze (no ale to tylko teoria) wspolzyjaca
      dziewczyna chodzi (a przynajmniej powinna...) do ginekologa, w zwiazku z tym
      jest regularnie badana itp., natomiast niewspolzyjaca moze myslec, ze skoro nie
      wspolzyje to nic jej nie jest, a takie myslenie bywa zgubne.

Co jeszcze - moze znajdz jakis artykul z cyklu: "co nam daje seks", jest duzo
      tego typu artykulow.
      • Gość: juz nie dziewica Re: Prośba o pomoc-referat-debata-14 latka-dziewi IP: *.elpos.net 03.03.07, 12:11
        Nie ma zadnych skutkow ubocznych bycia dziewicą,wiem to po sobie.Bylam dziewicą
        do 31 roku zycia i jakos nie zdurnialam,nic mi nie zaniklo haha,bylam zdrowa
        jak rydz i ogromnie szczesliwa ze moglam to zrobic z prawdziweji ogromnej
        milosci.Wiele dziewczyn ktore zaluja tego pierwszego razu z byle kim i byle
        gdzie zamienia sie w zidiociale dewotki ktorym odbija palma i mają przegiecie w
        druga strone to znaczy,zeby usprawiedliwic swoj nieudany start wynajduja
        jakies dolegliwosci u dziewic hahaha,żasneee.
        PS.A Wasza pani co zadala taki referat to dziewica czy nie? Hmmm.....bo chyba
        od tego bedzie zalezalo jej nastawienie do argumentow?
        • nglka Re: Prośba o pomoc-referat-debata-14 latka-dziewi 06.03.07, 05:01
          Nie do końca smile
          Wiadomo, że seks jest często traktowany jako całkiem niezawodny lek na wszelkie
          dolegliwości :- Powoduje szybszy przepływ krwi i przede wszystkim uwalnia od stresu.
          Nikt nie trwierdzi, że dziewice są frustratkami ( smile ), czy - że nimi być muszą
          ale zastanawiam się czy przypadkiem nie istnieje zależność w sferze zdrowia
          psychicznego i (idąc dalej, skoro wiele zależy od psychiki) -> zdrowia
          fizycznego - od abstynencji seksualnej.
          To wszystko to oczywiście luźne przemyślenia, nie operuję żadnymi badaniami
          naukowymi, jest 5nad ranem smile
    • biedroneczki.sa.w.kropeczki Re: Prośba o pomoc-referat-debata-14 latka-dziewi 03.03.07, 15:54
      Ja jakoś też od dziewictwa nie zachorowałam ani nic mi się w głowie nie
      pomieszało wink Twoja koleżanka może raczej próbować "naciągać" teorie o tym że
      bez seksu para nie może się na wzajem poznać i poźniej małżeństwa rozpadają się
      z tego powodu (rzekomo). Teza, której nie można ani sensownie obalić, ani
      utrzymać. Przecież można się poznać na podstawie tego, w jaki sposób ludzie
      okazują czułość i bliskość fizyczną, nawet jeśli nie dochodzi do stosunku
      seksualnego. Można się też nie poznać, uprawiając seks nawet codziennie. (A samo
      jego przeżycie uważam warto zostawić na zacieśnianie więzi z mężem i tylko z nim.)
      • biedroneczki.sa.w.kropeczki Re: Prośba o pomoc-referat-debata-14 latka-dziewi 05.03.07, 21:08
        > To, co mi przychodzi do głowy, to fakt, że dziewica nie może być zbadana przez
        > ginekologa tak dokładnie, jak nie-dziewica. Może np. mieć od lat nadżerkę, któr
        > a
        > zostanie odkryta dopiero po rozdziewiczeniu.

Kompletna bzdura!!! Wszystko zależy od rzetelności lekarza a nie od dziewictwa.
        Wykręt lekarza "nie mogę panią zbadać bo jest pani dziewicą" świadczy tylko i
        wyłącznie o jego niekompetencji.
        • ja_joanna Re: Prośba o pomoc-referat-debata-14 latka-dziewi 08.03.07, 17:16
          Nie mów "kompletna bzdura", bo takie rzeczy na świecie się zdarzają, bez względu
          na to, czy uważasz, że ma to sens czy nie.

Było tak w moim przypadku, a i zapewne w przypadku setek, tysięcy innych kobiet.
          Nie wiem, jak to wygląda w tej chwili z medycznego czy moralnego punktu
          widzenia, w każdym razie na pewno wielu ginekologów bada dziewice przez odbyt,
          nie zaglądając do pochwy w ogóle. To jest rzeczywistość, a nie bzdura.

Niektóre kobiety mają tak zrośniętą błonę, że bez przerwania jej nie da się
          "zajrzeć do środka". Nie wiem, jak było w moim przypadku. Jestem też przekonana,
          że dla wielu kobiet błona ma jednak pewien symboliczny wymiar i w jakimś sensie
          należy to uszanować, chyba, że chodzi o życie.

Joanna
          PS: Tak by mi się marzyło, żeby na Gazeta.pl ludzie w końcu nauczyli się odnosić
          z szacunkiem do siebie nawzajem... Ale to nie temat tego wątku.
      • Gość: Narcyza Re: Prośba o pomoc-referat-debata-14 latka-dziewi IP: 82.210.187.* 06.03.07, 02:31
        ja_joanna napisała:
        > To, co mi przychodzi do głowy, to fakt, że dziewica nie może być zbadana przez
        > ginekologa tak dokładnie, jak nie-dziewica.
        To zależy jaki ona i jej ginekolog mają stosunek do błony dziewiczej.
        Jestem prawie trzydziestoletnią panną i do mojego dziewictwa w sensie braku
        współżycia jestem dość przywiązana o tyle, że chciałabym je stracić po ślubie z
        właściwym mężczyzną.
        Natomiast sama błona jest dla mnie tak ważna, jak ząb ósemka - ginekolodzy
        badają mnie wziernikiem, miałam USG transwaginalne.
        Mam pierwszą grupę cytologii i tylko co jakiś czas zdarzały mi się infekcje
        grzybicze pochwy po antybiotykach.
        Jakiś czas temu jednak wykryto u mnie endometriozę, co ja jakoś wiążę z 19 laty
        nieprzerwanego miesiączkowania (bez ciąży i brania tabletek anty).

Jako minus długiego czekania ze stratą dziewictwa widzę także w ogóle kwestię
        płodności. Coraz więcej par ma z tym problemy, które nasilają się w późniejszym
        wieku. A rozpoczęcie współżycia (i starania się o dziecko) po trzydziestce,
        grozi radykalnym skróceniem czasu (do menopauzy), kiedy pewne schorzenia można
        leczyć.

Narcyza
    • maialina1 wiedzą z FORUM poczęstujecie rowiesnikow???!!! 05.03.07, 20:24
      Przeciez na forum ludzie mogą powiedziec co tylko im slina na jezyk przyniesie!!
      Jak możecie taką "wiedzą" czestowac waszych rowieśnikow!!

Wszystko tylko nie forum, dziewczyny!
      Poproscie wasze mamy zeby spytaly o to swoich ginekologow, albo spytajcie panią
      w bibliotece jakie książki może wam doradzić na ten temat.
      • ride_the_lightning Re: wiedzą z FORUM poczęstujecie rowiesnikow???!! 05.03.07, 22:13
        Do agnieszki!
        Nie pomyślałaś o tym, że inni wolą poznać partnera przed ślubem? Chodzi o
        dopasowanie seksualne. Często się zdarza "niedopasowanie" narządów,
        temperamentów. Niektórzy próbują jakoś to przetrwać, ale często też są zaburzone
        pewne sfery życia w małżeństwie.
        Inna sprawa, że nie każda dziewczyna chce uprawiać seks tylko z jednym
        mężczyzną. Często bywa też tak, że sypiając długo z jednym, zastanawia się jak
        to by mogło być z innym. I z tego m.in. wynikają zdrady.
        Poza tym jak się jest z jakimś chłopakiem, na którym nam zależy ze wzajemnością
        (a nie jest pewne czy do końca życia) i jest ogromne pragnienie, to dlaczego
        kobiety miałyby się hamować. Takie hamowanie jest szkodliwe, bo seks jest jedną
        z podstawowych potrzeb naszego organizmu, jak jedzenie czy potrzeby fizjologiczne.
        Wybacz, ale Twoje poglądy są troszkę przestarzałe i nie przystają zbytnio do
        dzisiejszej rzeczywistości.
    • lilith76 Re: Prośba o pomoc-referat-debata-14 latka-dziewi 06.03.07, 10:18
      Jestem ciekawa, jakie koleżanka poda zdrowotne choroby wynikające z braku współżycia smile

Ja jedyny problem widzę w tym, że dziewica nie będzie się badać regularnie u ginekologa, co doprowadzi do rozwinięcia się różnych chorób (nadżerka, stan zapalny, grzybica). Ale przecież, kto jej zabroni się badać u lekarza??? Byłam badana i leczona na stan zapalny jako dziewica i nie było z tym problemów.

Podoba mi się, że gimnazjaliści dyskutują o takich sprawach. Trochę ryzykowne, że to ma być debata, przekonywanie. Nie chodzi o to, aby wygrała jedna opcja. Chodzi o to, aby młoda dziewczyna znała wszystkie "za i przeciw" i świadomie wybrała swoją drogę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka