Dodaj do ulubionych

jakie badania po C.P.

27.03.07, 09:18
Podpowiedzcie proszę jakie mam zrobić badania, w celu sprawdzenia czy wszystko
OK. W styczniu miałam robioną laparoskopię i na wypisie mam napisane że nie ma
ognisk endometriozy, i nie ma zrostów. Poszłam do lekarza i nic konkretnego
nie powiedział, oprócz tego, że proponował mi zastrzyk antykoncepcyjny z
Depo-Provery (lub Depo-Proveny), ale się nie zgodziłam, aha i kazał odczekać z
następną ciążą 6 m-cy. Proszę podpowiedzcie co mam zbadać, zanim rozpoczniemy
starania o dziecko.
Obserwuj wątek
          • akasz12 Re: jakie badania po C.P. 04.04.07, 14:13
            Badania robiłam prywatnie, koszt ok. 50 zł, były to badania z krwi. Lekarz
            chciał sprawdzić czy poziom hormonów jest prawidłowy przed ponowną próbą zajścia
            w ciążę. Badania te nie miały na celu szukania przyczyny c.p., bo jak
            powiedział mój gin przyczyn mogło być wiele od złej pracy rzęsek w jajowodzie po
            zwykły przypadek.
      • kania352 Re: jakie badania po C.P. 12.04.07, 11:20
        Witam Was dziewczyny. Odnośnie badań to lekarze uważają, że pierwsza CP jest
        przypadkowa i nie robią badań - oprócz cytologii (przynajmniej tak było w moim
        przypadku) Swoją CP przeżyłam równo rok temu i dalej bardzo cierpię z tego
        powodu - głównie psychicznie. Do niedawna nie chciałam nawet słyszeć o
        następnej ciąży, ale w końcu mąż mnie przekonał no i chyba niesłusznie bo
        właśnie jestejm w 3-cim tygodniu i objawy mam takie same jak przy pierwszej,
        tyle tylko, że do tego mam jescze nudności, czego wcvześniej nie miałam - a Wy
        miałyście????? Normalnie żyć mi się nie chce, jak sobie przypomnę szpital to
        już mi się płakać chce, chociaż opieka była na najwyższym poziomie. Zastanawia
        mnie tylko jedno, dlaczego mimo próśb lekarka nie zleciła mi badań?????
      • magdula602 Re: jakie badania po C.P. 04.05.07, 09:37
        Witam!
        Jestem 2 tygodnie i kilka dni po laparoskopi i laparotomii możesz mi napisać co
        to jest ta chlamydia i HSG.W jakim celu robi się te badania?Ja robiłam sobie do
        tej pory badania na toksoplazmozę (ale to było zlecone przez lekarza zanim się
        skapnęli że to cp).Ale nie odebrałam jeszcze tego wyniku.
        • magdula602 Re: jakie badania po C.P. 09.05.07, 19:03
          Witajcie!
          Już po pierwszej wizycie u ginekologa po cp przebadał mnie(palcami) powiedział
          że nie mam zrostów. Nic nie mówił o zlecaniu jakiś badań. Przez 3 m-ce mam nie
          zachodzić w ciążę a potem pewnie jakieś badania trzeba będzie zrobić jak będę
          się ponownie starała o dzidzięsmile
          Powiedział ze nie powinno być problemów z zajściem w ciążę że trzeba być dobrej
          mysli.wynik badania histopatologicznego nic złego nie wykazały więc trzeba się
          cieszyć.I toksoplazmozy tez na szczęście nie mam.
          Pozdrawiam
          • lidek0 Re: jakie badania po C.P. 10.05.07, 06:49
            Badaniem palpacyjnym zorstów nie da się wykryć, tylko laparoskopia czy HSG może
            je wykluczyć. Poza tym lekarz powinien uświadomić Cie, że ryzyko kolejnej cp u
            Ciebie jest większe niż u kobiety, która jej nie miaa. Takie sa niestety
            statystyki. Nie wiem na jakiej podtswie Twój gin Twierdzi, że z nastąpna ciąz
            pójdzie łatwo. Owszem trzeba być dobrej myśli, ale musisz pamietać, że coś tą
            cp spowodowało i warto poszukac przyczyny. HSG to badanie na drożnośc
            jajowodów, do macicy podaje się płynny kontrast i robi zdjęcia rtg, które
            pokazują gdzie kontrast się dostał czyli co jest drożne. Miałaś laparotomię,
            ale nie piszesz czy coś Ci usunęli czy nie. Ja miałam usunięty jajowód i
            musiałam być pewna, że ten drugi jest drożny. Jeżeli Tobie go zostawili to tym
            bardziej powinnaś wiedzić czy nie ma zrostów bo po samej laparotomi moga być.
            Chlamydia to choroba, która może powodować poronienie i dlatego warto się
            przebadać. Można ja robić z wymazu z pochwy i z krwi. Przy pozytywnym wyniku
            oboje partnerzy powinni się leczyć.
            Sama histopatologia czesto nic nie wykazuje, w przypadku cp to wina albo z złej
            pracy jajowodów albo zrostów.
            • magdula602 Re: do lidek0 10.05.07, 11:53
              tak miałam laparotomię i usunięto mi jajowód.Wiesz jak zacznę planować kolejną
              ciążę to wtedy napewno będę naciskała na lekarza żeby się przebadać pod tym
              względem teraz wiem że to ja muszę zabiegać o swoje zdrowie nikt inny, po tym
              wszystkim co przeszłam do końca nie wierzę lekarzom.A co do zrostów to raczej
              wydaję mi się że może chodziło mu o zrosty po tym cięciu ale nie jestem pewna
              nie znam się kompletnie na tych rzeczach..... ty zdecydowanie masz większą
              wiedzę na ten temat.
              Dziękuje za wskazówki!A Ty robiłaś te wszystkie badania?
    • aw1103 Re: jakie badania po C.P. 13.04.07, 15:56
      Mamamilochy, jak czytałam Twoje losy, to prawie jakbym o sobie czytała. Ja mam
      trzyletnią córcię i właśnie chciałam zapewnić jej rodzeństwo. Ale okazało się,
      ze to c.p. Najpierw zrobili czyszczenie macicy, bo także podejrzewali samoistne
      poronienie i chyba do końca nie oczyszczone. Ale beta nadal mi rosła i 4. 04.07
      zrobili laparoskopię, ale narządy zachowali. Kazano mi czekać trzy miesiące ze
      staraniami, ale nic nie powiedziano o zadnych dodatkowych badaniach. A czy na
      tej wizycie kontrolnej po 4 tygodniach od zabiegu robią usg czy tylko badanie
      palcami?
      • mamamilochy Re: jakie badania po C.P. 14.04.07, 08:58
        Miło mi się zrobiło na serduszku, jak przeczytałam Twój list, widzę, że nie
        jestem jedyna z takim problemem, dzięki forum poznałam historie dziewczyn, które
        miały cp i pocieszam się że w sumie to ja nie miałam tak najgorzej. Na wizycie
        kontrolnej zostałam zbadana paluszkami, lekarz nie robił mi żadnego USG (może
        dlatego, że poszłam na kasę chorych), nie zlecił żadnych badań, po prostu mnie
        olał, a i kazał odczekać 6 m-cy z ciążą, popatrzył na wypis ze szpitala i to
        tyle. A kiedy ty miałaś laparo? Bo ja w styczniu tego roku.
          • salamandra32 Re: jakie badania po C.P. 03.05.07, 20:17
            Do MAMAMILOCHY! czesc,JA PO LAPARO NIE ROBILAM ZADNYCH BADAN,BYLAM TYLKO MIESIAC
            PO LAPAROSCOPII NA USG CZY WSZYSTKO JEST OK,CZY NIE KRWIAKóW I TYLE.NO I PO
            TRZECH MIESIACACH NA CYTOLOGII.LEKARZ POZWOLIL MI SIE STARAC O DZIDZIE PO TRZECH
            MIESIACACH PO LAPAROSKOPII,WIEC ZACZELISMY Z MEZEM STARANIA I W PIERWSZYM CYKLU
            NAM SIE UDALO.Ale jak zobaczylam dwie kreski na tescie to spanikowalam troche.I
            mialam przygode z lekarzem ze mi ciaza obumarla,ale polecialam do polski i sie
            okazalo ze ciaza jest tam gdzie trzeba.Dziewczyny z forum podtrzymywaly mnie na
            duchu i jestem im bardzo wdzieczna.Pozdrawiam.agnieszka
    • aw1103 Re: jakie badania po C.P. 14.04.07, 19:09
      Witaj
      Ja leżałam w Lublinie. Kazano mi sie zgłosić na wizytę kontrolna po 4
      tygodniach, ale nie kazali robić zadnych badań. Może po wizycie coś bedę
      wiedzieć wiecej, choć nie mam złudzeń. Też wybieram sie do poradni, czyli państwowo.
        • silje0 Re: jakie badania po C.P. 04.05.07, 16:05
          Mi po kilku miesiącach od cp. kazano zrobić HSG na drożność ale jakoś nie
          mogłam się przemóc, bo słyszałam, że to badanie jest niewiarygodne. Na własną
          rękę zrobiłam badania na chlamydię i toksoplazmozę. Miałam też mieć
          laparoskopię diagnostyczną ale na szczęście okazała się niepotrzebna bo w końcu
          UDAŁO się (prawie po roku), czego i Wam wszystkim życzę z całego serca smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka