Dodaj do ulubionych

Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego?

04.07.07, 00:15
Zawsze jak czytam o kolejnej ciąży i dylematach z nią związanych (po co mi to
było, co ja teraz zrobię, o boże 3, 4 dziecko) jakoś trudno mi w to uwierzyć.
Dziewczyny piszą, że było to np. w 22 tc, a jak wiemy to już wykracza poza
dni płodne (statystycznie - 10 - 16 dzień najbardziej płodny). Ale nigdy nie
piszą co było powodem tego, że zaszły w kolejną ciążę. Np. powodem może być:
pęknięta prezerwatywa, tabletki wzięte nie na czas, lub po prostu źle
wyliczone dni. Ale teraz mam pytanie. Czy wszystkie z was biorą tabletki,
uzywają prezerwatyw, wyliczają dni, czy po prostu stosujecie przerywany (np.
wasi mężowie stosują)?
U mnie ta metoda się sprawdza od początku, jest niezawodna. Jedno dziecko
zaplanowane co do dnia i godziny, (urodzone w tym samym dniu i miesiącu co
mąż), po porodzie przerywany i mowy nie ma o żadnym dzidziusiu narazie, bo
takiej mozliwości nawet gdyby była to nie ma! Dodatkowo omijamy dni płodne
(cykl mam regularnie co 28 dni), a te dni to po prostu wiem kiedy mam z
obserwacji śluzu, widzę gołym okiem i czuję.
Co sądzicie o przerywanym?Czy jest to skuteczna metoda?Czy stosujecie?
Jesteście zadowolone?
Obserwuj wątek
      • beniusia79 Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 07:59
        wybacz, ale wolalabym wogole zrezygnowac z seksu anizeli praktykowac stosunek
        przerywany. nie umialabym sie kochac i jednoczesnie myslec o tym czy maz
        pamieta o tym zeby wczesniej wyskoczyc. poza tym nawet gdy facet wyskoczy, jest
        duze prawopodobienstwo, ze kobita zaciazy. jesli nie chcecie juz wogole miec
        dzieci, to lepiej pomyslec o jakiejs normalnej antykoncepcji...
      • kamilchen Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 08:46
        no kochana ja bym uważała na twoim miejscu!Moja przyjaciółka ma dwoje dzieci i
        dwoje dzięki tej rewelacyjnej metodzie, zawsze się zastanawiałam co oni robią i
        nie mogłam zrozumieć dlaczego stosują tą metodę, bo przecież taka sobie
        skuteczność a i przyjemność średnia...no i przyznała mi rację po drugiej
        ciąży...
    • morgen_stern Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 08:57
      Hmm, dziwi mnie wasza jednoznaczna ocena tej metody. Rozumiem argumenty o
      możliwości zajścia w ciążę, bo to oczywiście możliwe, ale z tą przyjemnością to
      chyba przesada. Nie dopuszczacie innej formy zakończenia seksu/stosunku jak
      tylko ejakulacją partnera w pochwie? Ja znam jeszcze parę innych fajnych
      sposobów wink i zapewniam, że objawów nerwicy w związku z tym nie zauważyłam wink)
      • ola_mi81 Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 09:24
        metoda ta była stosowanan przez nas w momencie jak juz "prawie" pracowaliśmy
        nad naszym planowanym dzieciątkiem. Podchodziliśmy do tego tak,że jak będzie to
        ok, ale nic nie było. Dopiero jak się solidnie do pracy zabraliśmy, to się
        udało.
        Tak czy owak w momencie kiedy nie planoaliśmy dziecka, nie ma mowy
        o "przerywanym" , jest tyle środków anty,że jak sobie pomyśle,że miałabym się
        stresowac przed kaźdą @ to "nie dziękuje".
    • agapw Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 09:30
      Jestem z moim mężem już 12 lat. Stosunek przerywany jest dla nas główną metodą
      zabezpieczania się. Mamy jednego zaplanowanego syna (miał się urodzić na 30
      urodziny taty ale pospieszył się o dwa dni). Najbardziej bałam się, że
      wpadniemy zaraz po porodzie a teraz w ogóle o tym nie myślę. Ale może to
      dlatego, że nawet gdybym zaszła w ciąże z wpadki to bym się cieszyła. Jakoś
      sama nie mogę się zdecydować chodź pierworodny ma już 4 lata.
      Pozdrawiam.
    • lola211 Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 09:39
      Ta metoda nie zawiodla mnie od 18 lat.Jestes zadowolona.Najwiecej do
      powiedzenia maja oczywiscie te, co tylko cos tam o czyms slyszaly..
      Nerwicy z tego akurat tytulu sie nie nabawilam.
      Facet tez nie.
      Od pigulek dostalam plam na twarzy, wiec pieprze te chemiczne swinstwo, niech
      sie inne truja.
      Nie boje sie panicznie ciazy, bo jak sie zdarzy to bedzie i tyle.Ale sadzac z
      doswiadczenia, szanse na ciaze mam minimalne.
    • net79 Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 10:08
      Jest około 2 % kobiet, które są płodne dłużej i są w stanie zajść w ciążę przez
      większość cyklusmile Ja zaszłam w 22 dc mimo tego, że 23 powinnam dostać okres.
      Jest też jakiś tam odsetek kobiet , których cykle nachodzą na siebie, czyli
      zanim jedno jajeczko zakończy cykl, drugie już rozpoczyna swójsmile Powodem
      zajścia w ciążę w takich przypadkach, jest nieokiełznana hućsmile)) i brak
      zabezpieczenia w danym dniu, mimo iż wszelkie znaki na niebie i ziemi mówią -
      luziksmile
      • net79 Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 10:12
        Aha i stosunek przerywany, nie jest metodą antykoncepcyjną, jeśli jesteś pewna
        swej niepłodności to nie odbieraj sobie i partnerowi przyjemności, bo przy
        ruchliwych plemnikach nic stosunek przerywany nie da. Podczas stosunku, na
        długo przed wytryskiem w swojej wydzilinie mąż przesyła Ci plemniczki , tylko w
        miejszej ilości niż w ostatecznym strzalesmile
      • kate0012 Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 10:24
        "Ja zaszłam w 22 dc mimo tego, że 23 powinnam dostać okres"

na jakiej podstawie wiedziałaś,że 23 dc powinnaś dostać okres?-mierzyłaś
        temp.,był skok temp.,temp.utrzymywała się na wyższym poziomie ,obserwowałaś
        śluz wg zasad NPR i w dniach bez śluzu płodnego oraz wyższej temperatury
        zaszłaś w ciążę?
        Tak ,są kobiety,które są płodne przez większośc cyklu-ja do takich należę,bo
        przy cyklach 27-29 dniowych,dni które mogę uznać za niepłodne mam 7-8;ale faza
        poowulacyjna jest 100% pewna
          • vibe-b Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 10:55
            net79 napisała:

> Wg ginekologa nie masz racji z tą 100 % pewnością.

Wiedza ginekologow na temat metod naturalnych i jakichkolwiek ich aspektow jest
            zerowa. Zerowa. Jeden ginekolog tez probowal mi wciskac, ze mozna miec owulacje
            nawet jak sie jest w ciazy. No doslownie chyba myslal, ze trafil na idiotke.
              • vibe-b Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 11:14
                net79 napisała:

> No kochana, to oni sie w tym specjalizują i to nie opinia jednego ginekologa,
                > kazdy Ci powie, że kalendażyk bez dodatkowych metod nie jest w 100% pewny.

Jak ginekolog wspomina cokolwiek o kalendarzyku jako ewentualnej metodzie
                antykoncepcyjnej to nalezy spie...c w podskokach od takiego speca. Na zasadzie
                projekcji mozna zakladac ze jego wiedza w innych tematach jest rownie
                przeterminowana. Nie wiem czy czaisz o czym mowie: kalendarzy to metoda z epoki
                dinozaurow, a mamy 21 wiek.
    • vibe-b Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 10:46
      Tak, ja mam w reku statystyke. Dosc wiarygodna, bo autorstwa Toni Weschler.
      Najpierw nalezy nadmienic, ze mowiac o zawodnosci (czy niezawodnosci) kazdej
      metody bierze sie pod uwage dwa warianty: zawodnosc uzytkownika i zawodnosc
      samej metody.
      Jesli chodzi o stosunek przerywany jest nastepujaco: zawodnosc uzytkownika
      (facet nie zdazyl) to 19%, natomiast zawodnosc samej metody to zaledwie 4%. Dla
      porowniania wezmy prezerwatywe : zawodnosc uzytkownika 14%, zawodnosc metody :
      3 %.
      W sumie dosc zblizone wyniki, prawda?

Wezcie pod uwage, ze tylko u czesci facetow (chyba jakies 20%) plemniki sa
      obecne w plynie wydzielanym jeszcze przed wytryskiem. U pozostalych tych
      plemnikow tam nie ma.
    • gorzkasweetie Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 10:54
      W kwestii dnia cyklu - rzeczywiście różnie bywa. Zaszłam w ciążę w 18 dniu
      cyklu, na sto procent wiem kiedy, tylko wtedy się zapomnielismy i nic nie
      zastosowalismy wink Teoretycznie wykracza to poza dni płodne, ale jednak się
      stało. Co do przerywanego - eee, w zyciu, chyba bym z nerw co miesiąc padła,
      przecież nawet przed wytryskiem wydzielany jest płyn, mogacy zawierać plemniki.
      Bym sie za bardzo stresowała przy takiej "metodzie".
    • fankajanka Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 11:14
      Na poczatku, przed dziecmi uzywałam tabletek antykoncepcyjnych, pózniej ze
      wzgledów zdrowodnych musiałam z nich zrezygnować. Przy długich obfitych
      krwawieniach odpadały też wszelkie spirale, więc stosowaliśmy globulki,
      prezerwatywy i przerywany ( też jeszcze przed dziećmi). Dzieci poczętę w
      pierwszym/ drugim cyklu od podjecia decyzji, od momentu narodzin pierworodnego
      przerywany lub prezerwatywa z dużą przewagą tego pierwszegosmile Od dziesieciu
      lat, niestety, skuteczne, mąż twierdzi, że żadnego dyskomfortu tudzież nerwicy
      z tego powodu sie nie nabawił, a piszę ,niestety, bo świadomie jakoś nie
      potrafimy zdecydować się na kolejne dzieckosmile) Gdybyśmy nie byli otwarci na
      kolejna ciażę, być może zmienilibysmy taktykę, choć, jak piszę, u nas od 10 lat
      nie zawodzi.
    • kotbehemot6 Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 15:30
      nigdy w życiu z następujących powodów
      - nie mam ochoty na nerwicę, zdąży nie zdąży-a jak się wymsknie plemnik dywersant??...o nieeee
      - lubię się przytulić i nie wypuścić aż do samego końca i jeszce chwile dłużej
      -owszem piore bielizne poscielową..ale zeby codziennie...no prawie codziennie..a spanie w krochmalu jakoś nie za bardzo
    • nika83.01 Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 16:05
      Ja nie stosuje takiej metody z jednego tylko powodu: nie znoszę kontaktu ze
      spermą! Raz tylko mąż skończył mi na brzuchu i myślałam,że zwymiotuję (było to
      kiedy nie byliśmy jeszcze małżeństwem). Dodam, że w pochwie sperma mi nie
      przeszkadza, mam w końcu dwoje dzieci. Ale najlepiej, żebym nie miała kontaktu
      ani wzrokowego ani fizycznego z tą wydzieliną. Nie znaczy to że mąż nie zaznaje
      przyjemności z miłości francuskiej, poprostu uprzedza mnie o finale smile. A może
      któraś z pań też ma podobne "odrzucające" odczucia w kontaktach z plemnikami?
      • tereska1986 Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 18:51
        Nie ma 100% metody antykoncepcji- brałam kiedyś tabletki codziennie punktualnie o 20 zawsze mialam je przy sobie i zawsze budzik w telefonie był ustawiony. Pewnego dnia u ginekologa dowiedzialam sie ze jestem w 2 tygodniu ciazy, ale zebym nie brala tego do siebie bo ta ciaza i tak nie ma zadnych szans...
        3 dni później nastąpił krwotok i ciąży już nie było........ Od tamtego czasu nie zabezpieczamy się z mężem wogole- nawet jak ma być wpadka to przynajmniej będzie miała szanse żyć. Jak do tej pory mamy cudowną, zaplanowaną 16 miesieczna corcie, a niedlugo planujemy nastepna dzidzie......
    • blekitnykoralik skutki uboczne środków antykoncepcyjnych... 04.07.07, 20:18
      spirale - stale wytwarzany stan zapalny
      środki hormonalne - litania skótków w ulotce
      gumki nie każdy lubi
      Skutki uboczne tych metod niestety uderzają w zdrowie kobiet, myślicie, że Wasi
      mężczyźni o nich wiedzą? Najczęściej pewnie mają to gdzieś.
      Kobiety, które świadomie odrzucają sztuczne metody antykoncepcji, silnie
      ingerujące w ich organizm, wcale nie są głupie - odrzucają to, co im szkodzi, a
      dla kochającej się pary z wyobraźnią, wcale nie są to metody ograniczające.
      Kwestia priorytetów.

Sama metoda może być skuteczna, jak się konsekwentnie przestrzega jej zasad -
      jak w każdej metodzie.

• kotbehemot6 Re: Błękitny koralki 04.07.07, 20:28
          z wrażenia za wcześnie kliknęłam
          Po to mamy całę game środków antykoncepcyjnych by wybrać najbardziej nam pasującą.Jeżeli chodzi o skutki uboczne będę wdzięczna jak pokażesz choć jeden lek,który takowych nie posiada-czy to oznacza by sie nie leczyć, nie zapobiegać i sie nie szczepić?????
          Mężczyźni??moja droga, tak sie skałada,że kobieta posiada rozum i mężczyzna przy wyborze metody antykoncepcyjnej nie jest decydentem głównym-no chyba ,że się mylę.
          Naturalne metody bardzo mnie ograniczają, bo uwielbiam sie kochac jak jajeczkujęi nie mam zamiaru tego nie robć natomiast mam zamiar nie posiadać dzieci w tej chwili.
              • blekitnykoralik Re: Błękitny koralki 04.07.07, 20:51
                jak czytam o tym "zdanżaniu" to mam nieodparte wrażenie, że jakieś nastolatki
                to piszą
                z nastoletnimi chłopcami się kochacie, czy co?
                nad swoim organizmem trzeba umieć panować, a nie bezmyślnie oddawać się w ręce
                firm farmaceutycznych.
                      • kotbehemot6 Re: Błękitny koralki 04.07.07, 21:18
                        Ano taki,że facet też moze się zapomniec i kochać bez pamięci(wolę takie okreśłenie niz mało fantazyjne"spuszczenie się")-dlaczegóz to miałby sie kontrolować i uważać kiedy sie wycofać?????
                        • blekitnykoralik Re: Błękitny koralki 04.07.07, 21:49
                          (wolę takie okreśł
                          > enie niz mało fantazyjne"spuszczenie się")

wytrysk a "kochać bez pamięci" to trochę inne znaczenia
                          rozmawiamy o stosunku przerywanym, a nie o kolacji pryz świecach

dlaczegóz to miałby sie kontrolować
                          > i uważać kiedy sie wycofać?????

chociażby po to, żeby poczekać, byś Ty także przeżyła orgazm, bo jak się
                          zapomni, to może ten ważny dla Ciebie element stosunku zwyczajnie przegapić tongue_out
                          • kotbehemot6 Re: Błękitny koralki 04.07.07, 21:56
                            hociażby po to, żeby poczekać, byś Ty także przeżyła orgazm, bo jak się
                            > zapomni, to może ten ważny dla Ciebie element stosunku zwyczajnie przegapić tongue_out
                            Nie rozumiem-to jak wyjdzie ze mnie bo będzie bliski spuszczenia sie to ja przeżyje orgazm??????Z dwojga złego niech sie spuszca we mnie i ma satysfakcje\ę bez stresu ,ze nie zdążył, a potem dopieści mnie oralnie albo w jakikolwiek inny sposób.
                            Zresztą O technikach przedłużanaia stosunku moze niekoniecznie na tym forum-ale można opanować technike dochodzenia jednocześnie bez specjalnego kontrolowania sie.
                            • blekitnykoralik Re: Błękitny koralki 04.07.07, 22:10

statystycznie mężczyźnie po orgaźmie się chce najbardziej spaćwink Więc jak musi,
                              to musi, bo przecież prawdziwego poznaje się po tym, jak kończy.

Zresztą O technikach przedłużanaia stosunku moze niekoniecznie na tym forum-ale
                              > można opanować technike dochodzenia jednocześnie bez specjalnego kontrolowania
                              > sie.

mylisz się - przedłużanie ma właśnie bardzo duży związek z kontrolowaniem się smile
                              • kotbehemot6 Re: Błękitny koralki 04.07.07, 22:21
                                Owszem, ale akcja jest prowadzona do logicznego końca we właściwym(według mnie) miejscu czyli we mnie..a nie poza mną-tu juz się nie musi kontrolować i myśleć zdążę czy nie...Zresztą w płynie przed wytryskiem mogą znajdowac się plemniki, starczy jeden...tego to już chyba żaden facet nie kontroluje-czy mu cos kapie czy nie
                • monia145 Re: Błękitny koralki 04.07.07, 21:05
                  No widzisz, a ja mam przyjemniejsze rzeczy do robienia w czasie seksu niż
                  panowanie nad własnym i pilnowanie mężowskiego organizmu...bo nigdy ale to
                  nigdy nie zaufałabym do końca facetowi w tej materii...nie dlatego, że jest
                  gó..arzem, tylko dlatego, że natura ludzka po prostu jest ułomnawinkP
                  A nawet wzięcie odpowiedzialności za ewentualną ciążę przez mojego męża, nie
                  zastapiłoby mi żalu, frustracji i poczucia klęski, którą bym wtedy odczuwała.
                  Tak więc pozwól mi nadal truć swój organizm.
                  Jazdy po bandzie nie lubię, typem ryzykanta nie jestem i o ile mogę stres chcę
                  w swoim życiu minimalizować....
                  A wypowiadać sie w tym temacie będę, nawet jeżeli nie stosowałam takiej formy
                  zabezpieczeń. W swoim imieniu rzecz jasna. Mam prawo nie ufac tej metodzie, tak
                  samo jak mam prawo odmówić skoków na bangee, zachwalanych prze moich znajomych,
                  które sa opisywane przez nich jako pełne doznań i bardzo bezpieczne.
                    • kotbehemot6 Re: Błękitny koralki 04.07.07, 21:21
                      nooooo to juz pretensje należy zgłosic do matki natury i pana boga -skoro stworzono świat w ten sposób,ze to kobieta nosi w sobie dziecko i je rodzi a tym samym moze się zabezpieczyc by nie rodzić kiedy nie chce.
                      • blekitnykoralik Re: Błękitny koralki 04.07.07, 21:42
                        może się zabezpieczać sztucznie, jeśli się nie wierzy, że może to zrobić
                        naturalnie,co nie jest równoznaczne, że ktoś kto myśli inaczej jest zacofany i
                        nie z tej planety

można też mieć męża, któremu się ufa i który dba o zdrowie swojej kobiety, a
                        ilość dzieci ustala z nią wspólnie, co nie znaczy, że seks nie jest wtedy
                        suuuper
                        można być wegetarianinem i jeść bardziej wyszukane potrawy niż "mięsożercy"

natura jest mądra i nie trzeba z niej kpić.
                        ale ludzie wolą wierzyć chemii, jest łatwiejsza w zrozumieniu i w użyciu.

• kotbehemot6 Re: Błękitny koralki 04.07.07, 21:47
                          wszystko można.Kwestia wyboru i priorytetów. Chemia rozsądnie wykorzystana jest dobrodziejstwem -bez niej do dziś umieralibyśmy na wiele chorób. Niestety zdarzają sie też ludzie ufający bardziej naparom z lipy niż antybiotykom co często przynosi śmiertelny skutek. Kiedy nie tzreba wchodzić z chemia nie wchodze i pije herbatke z malin ale akurat antykoncepcja jest tą sferą,w której wymagam wyższego prawdopodobieństwa "nie zajścia"
                          • blekitnykoralik Re: Błękitny koralki 04.07.07, 22:04
                            a ja wolę alchemię wink
                            ale jestem z średniowiecza
                            i znam króla Ćwieczka
                            korzystam z lekarstw, kiedy jestem bardzo chora i mój organizm sobie z chorobą
                            nie radzi
                            póki co natura nie zawodzi nas (nas - bo nie uważam, że konsekwencje seksu to
                            tylko moja sprawa) również od kilkunastu lat i w tej sferze życia.

• kotbehemot6 Re: Błękitny koralki 04.07.07, 22:16
                              Bardzo sie cieszę,ze masz satysfakcjonujące życie seksualne i nie tylko, nie piszę,ze jestes ze średniowiecza, tylko tyle że zdobycze nauki sa po to by z nich korzystać. Nie twierdzę ze nie korzystałabym z technik naturalnych gdyby tylko dawały mi 100 gwarancję i nie ograniczały moich i męża zachcianek-nie widze bowiem powodu by sie ograniczac a wstrzemięźliwość seksulana w dniach płodnych wcale nie jest dla mnie wyznacznikiem zaufania czy nie do partnera.
                              Jak napisałam antykoncepcja tak samo jak zażywanie jakichkolweik innych leków, niesie za soba ryzyko, ale przeważnie o nim sie wie i zwraca uwagę na niepokojące sygnały.Dla mnie niepomiernie większym ryzykiem byłoby urodzenie teraz dziecka- i nie miejsce by rozwodzić sie dlaczego.Każda kobieta jest inna-jedna będzie sie czuła dobrza po tabletkach inna gorzej i dokładnie tak samo jest z każdym innym lekiem-należy dopasować taka metodę jaka najbardziej odpowiada,ale potępiać czy tez przynawać jednej palme pierszeństwa nad innymi??? W tym zakresie można się kierowac czynnikiem Pearla, akurat jest niekorzystny dla metod naturalnych. ale nie twierdzę ,ze jest to zła metoda-po prostu dla mnie zbyt ryzykowna i zbyt stresująca. Dla ciebie inne metody są niegodne uwagi..ok w porządku.
                              • blekitnykoralik Re: Błękitny koralki 04.07.07, 22:33
                                Bardzo sie cieszę,ze masz satysfakcjonujące życie seksualne

e no, chyba aż tak się nie zwierzałam wink

a wstrzemięźliwość seksulana w dniach płodnych wc
                                > ale nie jest dla mnie wyznacznikiem zaufania czy nie do partnera.

oczywiście, zwłaszcza, że wtedy się ma największą ochotę smile, ale to nie ma
                                związku ze stosunkiem przerywanym

no i z całą resztą się zgadzam
                                stanęłam w obronie dziewczyn powyżej, które nie stosują sztucznych metod i
                                zostały wyśmiane
                                nie zawsze trzeba to kojarzyć z ignorancją i tyle.
                              • lola211 Re: Błękitny koralki 05.07.07, 12:09
                                Ja uwazam sie za szczesciare- moge po prostu sie seksic bez stosowania
                                antykoncepcji z mojej strony.Nie mam zadnego ciala obcego w organiźmie, nie
                                musze łykac hormonow(patrzac na liste skutkow ubocznych dochodze do wniosku, ze
                                to jakies nieporozumienie- zazywanie tego).Piszesz, zeby korzystac ze zdobyczy
                                nauki.No swietnie, tylko ze firmom ktore produkuja te srodki akurat najmniej
                                zalezy na twoim zdrowiu.A ty za wlasne pieniadze nieswiadomie je sobie
                                niszczysz.To ja za taka zdobycz bardzo dziekuje.
                                A ze facet musi pamietac? I bardzo dobrze, nie bede w imie jego komfortu
                                narazac wlasnego zdrowia.
                        • monia145 Re: Błękitny koralki 04.07.07, 22:12
                          blekitnykoralik napisała:

> może się zabezpieczać sztucznie, jeśli się nie wierzy, że może to zrobić
                          > naturalnie, co nie jest równoznaczne z zyciem w średniowieczu

No i jak zwykle dochodzimy do konsensusu- RÓBMY SWOJE, jakby to powiedział św.
                          pamieci pan Młynarski;0P

> ale ludzie wolą wierzyć chemii, jest łatwiejsza w zrozumieniu i w użyciu.
                          >
                          > zwłaszcza to " w zrozumieniu" mi sie podobawinkp
                          >
                          >
                          >
            • kotbehemot6 Re: Błękitny koralki 04.07.07, 20:53
              Posłużę się twoim argumentem - kwestia priorytetów. każdy lek truje w mniejszym lub większym stopniu, mi np. szkodzą antybiotyki-wszystkie. Nie ma medykamentu obojętnego dla organizmu - fakt. Przyjmując jakikolwiek lek wybieramy-zdrowie czy choroba. czasami nawet bardzo sie trujemy lekami by zwalczyc powazna chorobę. Antykoncepcja pomaga w podjęciu decyzji o posiadaniu lub nie dziecka. Skutki uboczne sa znane, ale nie wydaje mi sie by były w jakimkolwiek stopniu wieksze niż w wypadku innych leków-choćby wspomnianych przeze mnie antybityków-wystarczy przeczytać ulotkę.Ufność do mężczyzny -pierwszorzędna sprawa-ale jeszce chciałabym znależć miejsce dla swoich potzreb-a naturalne metody bardzo mnie ograniczaja i stresują
              • lola211 Re: Błękitny koralki 05.07.07, 12:11
                Nie porowniu antybiotykow z pigulami-te drugie łykasz dzien w dzien latami.A
                antybiotyki sporadycznie.Jakby nie patrzec lek przyjmowany systematycznie czyni
                wieksze spustoszenie w organiźmie.
                • kotbehemot6 Re: Błękitny koralki 05.07.07, 15:08
                  hehe akurat w moim przypadku jedna dawka antybiotyki powoduje wieksze spustoszenie niz branie hormonów...prawie sie przekręciłam ...nie ma reguły i obowiązku przyjmowania hormonów też nie. A tak prawdę mówiąc to codziennie nabijamy komuś kabzę. ja sie godzę na ewentualne skutki uboczne i tyle.
    • renia1807 Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 21:23
      nie uważam tej metody za formę antykoncepcji, gdyż po wytrysku na członku i
      tak znajdują się plemniki, które mężczyzna może przenieść do pochwy ponownie
      go wprowadzając (no chyba, że spryska członka środkiem plemnikobójczym}
      poza tym, po wytrysku nie kazdy mężczyzna jest jeszcze w stanie być w pełnej
      gotowości bojowej (chodzi mi o wzwód) przez kolejne powiedzmy 10-20 min
      jeśli kobieta lubi mieć orgazm z członkiem w pochwie a męzczyzna ma problemy ze
      wzwodem po wytrysku to taki stosunek temu zdecydowanie nie służysmile
      • jowita771 Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 04.07.07, 22:17
        dziwny argument jak dla mnie. moim zdaniem praktyczniej, jeśli kobieta ma
        pierwsza orgazm albo równocześnie(chociaż w przypadku stosunku przerywanego
        równocześnie już nie za bardzo).
        a tak jak opisałaś to współżyłam z moim byłym, dla mnie kicha, że najpierw
        myślał o sobie.
        • iwi.k2 Re: Jest jakaś statystyka odnośnie przerywanego? 06.07.07, 09:56
          jowita771 napisał:

> dziwny argument jak dla mnie. moim zdaniem praktyczniej, jeśli kobieta ma
          > pierwsza orgazm albo równocześnie(chociaż w przypadku stosunku przerywanego
          > równocześnie już nie za bardzo).
          > a tak jak opisałaś to współżyłam z moim byłym, dla mnie kicha, że najpierw
          > myślał o sobie.

to już chyba wina faceta, przecież mógł pomyśleć o tobie przedłużając grę
          wstępną, doprowadzić cię do takiego stanu żebyście mogli zakończyć jednocześnie.
    • abosa zadziwiające... 05.07.07, 09:54
      że przerywany uważany jest za metodę ...
      i że ma tyle obrończyń, szczególnie mnie to zadziwia w kontekście
      ogólnoforumowego potępienia dla NPR smile
      ale i pouczające smile
      a najfajniejsze były argumenty sugerujące, że tak jest ciekawiej ...
      no tak, jak się nie ma, co się lubi ...
      róbice sobie ze swoim życiem co chcecie, ale proszę, nie piszcie takich bzdur,
      są wakacje, dużo dzieciaków tu zagląda, czytają i czego się dowiadują??
      • lola211 Re: zadziwiające... 05.07.07, 12:23
        Ale jakich bzdur? Ze to sie sprawdza? To jest czysta PRAWDA.Jednakze nie jest
        to sposob dla kazdego, co tez zostalo wyraźnie napisane.
        Jest to sposób dla stabilnych zwiazkow i dojrzalych mezczyzn.Dla zwizakow,
        gdzie ewentualna ciaza nie jest dramatem.

Czy wystarczajaco jasno napisalam? Dzieciaki chyba zrozumieja, co?
        • abosa Re: zadziwiające... 05.07.07, 15:02
          Nie, to nie wystarcza;
          Bo fakt, że w Twoim i podobnych przypadkach, nie dochodzi do zapłodnienia, nie
          oznacza, że to dzięki tej "metodzie".
          Z wiekiem płodność spada, to raz, poza tym bywa, że pary starające się o ciążę
          czekają na nią wiele miesięcy, występują pewne ukrute przyczyny i tyle;
          Nie pisz więc, że to dzięki metodzie, nie możesz być tego pewna.

Jest to sposób dla stabilnych zwiazków i dojrzalych mezczyzn.Dla zwizakow,
          > gdzie ewentualna ciaza nie jest dramatem.
          Myślę, że należałoby jeszcze dopisać, że dla niewymagających, bo to, mimo
          obrazowych przykładów wink, jednak "metoda" narzucająca spore ograniczenia;
            • abosa Re: zadziwiające... 05.07.07, 15:29
              Nie widzę związku; Nigdzie o obowiązku nie wspominam;

Niektóre zwolenniczki przerywanego są nierzetelne, albo inaczej, zachowują się
              jak akwizytorki smile używając zwrotów "wybielających" wady: "dla odpowiedzialnych
              mężczyzn", "dla stabilnych związków", "dla dojrzałych mężczyzn" ...
              Rzetelniej byłoby napisać "dla tych, którym to wystarczy", "dla tych, którzy
              CHCĄ się kontrolować" ... wink

Odnośnie skuteczności już pisałam wink

I stąd moja obecjość w tym wątku smile
              • lola211 Re: zadziwiające... 05.07.07, 16:04
                Nie rozumiesz przekazu.
                Dla dojrzalych , bo taki facet umie juz zapanowac nad swoim organizmem.
                Dla stabilnych zwiazkow- bo gdyby co, to ciaza nie bedzie dramatem.
                • iwi.k2 Re: zadziwiające... 06.07.07, 10:02
                  lola211 napisała:

> Nie rozumiesz przekazu.
                  > Dla dojrzalych , bo taki facet umie juz zapanowac nad swoim organizmem.
                  > Dla stabilnych zwiazkow- bo gdyby co, to ciaza nie bedzie dramatem.
                  >

Rozwala mnie twoje rozumowanie. A jeśli facet potrafi zapanować nad organizmem
                  ale woli skończyć we mnie? I jeśli ja też tak lubię? To co? Jesteśmy
                  niedojrzali? No, proszę Cię.
                  • lola211 Re: zadziwiające... 06.07.07, 11:12
                    Masz problem z interpretacja slowa pisanego, dlatego cie "rozwala".Po prostu
                    nie rozumiesz, co napisalam.W glowe zachodze, jak niektorzy interpretuja
                    calkowicie na opak wypowiedzi.

A jeśli facet potrafi zapanować nad organizmem
                    > ale woli skończyć we mnie? I jeśli ja też tak lubię?

No to w takim razie nie stosujcie tej metody, to chyba oczywiste.

To co? Jesteśmy
                    > niedojrzali? No, proszę Cię.

Napisalam juz kilkukrotnie, ze do tej metody wymagane jest, by mezczyzna był
                    dojrzały, bo bedzie umial panowac nad swoim organizmem( w odróznieniu od
                    mlodych niedoswiadczonych chlopczykow).A nie, ze ci , ktorzy nie praktykuja
                    stosunku przerywanego sa NIEDOJRZALI.

Poleca sie CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM.
                    • iwi.k2 Re: zadziwiające... 06.07.07, 12:29
                      Po prostu podchodzę emocjonalnie do tego co piszesz. Bo piszesz z takim
                      poczuciem wyższości, że w moim odczuciu wg Ciebie wszyscy którzy nie stosują
                      tej "metody" są niedojrzali. Jeśli się pomyliłam, to przepraszam. I tyle na ten
                      temat.