Dodaj do ulubionych

Boli mnie blizna w kroczu 9 lat po porodzie

24.07.03, 08:42

Od kilku dni boli mnie blizna, którą mam po porodzie.
Ponad 9 lat temu w czasie trudnego porodu "wypychano" mi córke i niestety oprócz nacięcia krocze popękało w kilku miejscach. Zostało oczywiście wszystko pozszywane, ale miałm problemy z chodzeniem kilka tygodni po porodzie.
Później niby wszystko wróciło do normy, ale szczególnie jedno miejsce (lewa strona krocza) "ciągnęło", głównie przy mianie pogody. Mąż się śmiał,ze mogę zatrudnić się jako pogodynka, jednych łamie w kościach, a mnie ciągneło w kroczu.
Lekarz powiedział,że szef źle się zabliźnił i ew. trzeba zrobić operacyjnie poprawę.
Tak wyszło,że niedługo potem zaszłam w ciąże, i po 2 i pół latach urodziłam drugie dziecko. Położna przy porodzie stwierdziła,że mam nieźle zababrane i byłam w tym miejscu źle zszyta. Poprawiła co sie dało i o dziwo przestało boleć. Czasem ale to bardzo rzadko , w czasie stosunku, jak miałam za suchą pochwę. Ale kilka dni temu, zaczęło boleć znowu. Od drugiego porodu minęło prawie 7 lat.
Myślałam,że uczuliłam się na podpaski,że może za gorąco, ale niestaty tym razem pojawił się ten sam ból, głównie przed nadejściem deszczu. Maż żartuje,że mogę sie zatrudnić jako pogodynka, a mnie coraz bardziej boli.
Da się ten ból wytrzymać, ale przeszkadza.
Jeszcz może dodam,że jeżdżę trochę na rowerze, ale tyle co zawsze, bez szleństw.
Nie chiałabym operacyjnie tego robić, co radzi mi ginekolog. Z nastepna ciążą niestety muszę czekać, bo biorę różne leki.
Czy któraś z Was miała kiedyś podobne problemy?
Jak sobie z nimi radzicie?
Może nie jestem w tym osamotniona.
Kammma

Obserwuj wątek
    • Gość: 123 Re: Boli mnie blizna w kroczu 9 lat po porodzie IP: *.serv-net.pl 09.01.16, 21:15
      Mam to samo,tylko że odezwało się po 12 latach po porodzie.Ból mogę określić jako parzący.Dlatego na początku myślałam,że to coś alergicznego lub jakieś zapalenie skóry.Przeszłam przez kilkunastu specjalistów i żaden mi nie pomógł.Boli-piecze już 1,5 roku i nic nie pomaga.Ból obejmuje obszar od krocza do odbytu.Pomóżcie !Co może być przyczyną ?
    • ice-tea Re: Boli mnie blizna w kroczu 9 lat po porodzie 07.04.16, 10:41
      Rozumiem Cię doskonale. Mnie boli i na zewnątrz i wewnątrz, a ostatnio te blizny się nawet powiększyły. Jestem 10 la po 2 porodzie. Mimo, że bliźniaki, musiałam za drugim razem też siłami natury...Ale mi natura skoro tną na chama i właściwie moje życie teraz a przed porodami to dwa różne życia, a nie mogę się zamienić z nikim. Nie wiem czy ubiegać się o oprację z funduszu? Na prywatną mnie nie stać, nawet nie mam pracy między innymi przez to, że mam 3 dzieci i nie zdążyłam zdobyć doświadczenia, a u nas w Szczecinie nawet w sklepie z ciastkami trzeba mieć referencje. Niedługo idę na terapie, bo mam dość wszystkiegosad
    • kami1203 Re: Boli mnie blizna w kroczu 9 lat po porodzie 08.04.16, 08:35
      Bóle blizny zdarzają się każdemu, oto co mówi lekarz chirurg: "pawdopodobnie blizna zaciągnęła jakieś drobne nerwy podskórne, które w przypadku poruszania się ciała, dotyku ulegają podrażnieniu, co wywołuje ból. To typowe. Raczej w tym względzie nie ma powodu do niepokoju jeśli blizna nie jest w stanie zapalnym, nie ulega przerostowi." Z doświadczenia wiem, że lekarze na porodówkach niestety słabo przykładają się do prawidłowego zszycia krocza, jeżeli jest popękane, to powinno być precyzyjne zszyte a nie byle jak. Stąd wiele kobiet cierpi na bóle. Jazda na rowerze nie jest niewskazana ale trzeba mieć bardzo wygodne, miękkie siodełko, można samej kupić i wymienić. Można stosować maści na blizny, ale uważać na okolice intymne oczywiście, tylko dookoła. Można delikatnie rozmasowywać te miejsca z użyciem odpowiedniego natłuszczenia.
      • ice-tea Re: Boli mnie blizna w kroczu 9 lat po porodzie 08.04.16, 12:06
        No tak, to czy wycięcie blizn i zaszycie z powrotem mogą rozwiązać sprawę czy "spadnę z deszczu pod rynnę"? To bardzo drasztyczny zabieg... Moja koleżanka powiedziała, że nawet nie wie gdzie ma bliznę, a moją można wyczuć i ciągnie się od krocza do pochwy i przy odbycie. Jestem pechowcem? Dlaczego po 10 latach boli nawet bardziej niż 4-5 lat temu? Czy to przez przewlekły stres? Kupiłam sobie wczoraj koło do siedzenia, ale okazało się za twarde...
    • zielarka1988 Re: Boli mnie blizna w kroczu 9 lat po porodzie 02.06.21, 16:02
      Powody używany papier toaletowy ktory podrazniazastapi wata bawełnianą
      Infekcja drog moczowych swiat pieczenie chemioterapeutkNolicin3 tyg
      Przmywac w samej wodzie .
      Ph moczu odkwaszanieorganizmu wegiellezniczy medyczny nie aptecznyn Podam numer729-800-939
      Blizna nie maprawa bolec po iaży czynnniki sa innne (Mgr farmacji,,zielarka,naturoterapeutka)
      • zielarka1988 Re: Boli mnie blizna w kroczu 9 lat po porodzie 12.07.21, 15:11
        Odstawic wszelkie srodki chemiczne , podpaski ktore sa nasaczone papier toaletowy i smarowac ,miejsce preparatem mumio rosyjskim ktory posiadam . Najczesciej w 80 % jest to wynikiem otarcia podraznienia przez srodki chemiczne a nie załozeniem szwów ktore sie rozpuszczają . -szwy nie powodują blizny . Czytajcie to co pisze ...... Preparat mumio rosyjski . Ja osobiscie miałam ropnie po papierze toaletowym około 8 lekarz stwierdzil ,ze wyciac okazało sie ,ze znikneły po 2 tyg . MOj numer 729-800-939

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka