Dodaj do ulubionych

cilest a bolące piersi

30.07.03, 08:27
jestem w połowie mojego pierwszego w żyyciu opakowania cilestu i pigułek w
ogóle
Odkąd zaczęłam zażywać tabletki (przyjmuje wieczorem) mam nabrznmiałe i
bolące piersi, ból najsilniejszy jest rano, bardziej intensywny nawet od tego
który odczuwałam zawsze przed okresem. Oprócz tego zauważyłam w
niespodziewanym terminie niewielkie plamienie, początkowo był to
brązowawy "krem", teraz jest to raczej niewielka ilość krwi , tr2wa to już 3
dni. Nie wim czy to mój organizma się dostraja do nowej dawki hormonów, czy
to minie jak już się pogodzi z tabletkami, a może to coś innego. Proszę o
radęco robić, oprócz tego oczywiście że powinnam się udać do lekarza...

dzięki
Obserwuj wątek
    • starlette Re: cilest a bolące piersi 30.07.03, 09:27
      Takie skutki uboczne mogą się pojawić i powinny ustąpić w ciągu kolejnych
      miesięcy. Ja mam tak zawsze przez kolejne dwa czy trzy cykle kiedy zaczynam
      brać pigułki. Obecnie jestem w drugim miesiącu brania Rigevidonu, w pierwszym
      miesiącu piersi bolały mnie tak bardzo że nie mogłam przewrócić się na drugi
      bok.Teraz juz jest znacznie lepiej. Jesli ból bedzie bardzo dokuczał i będzie
      coś nie tak z krwawieniem poradż się ginekologa i poproś o zmianę pigułki na
      taką o niższej dawce hormonów.
    • skapula Re: cilest a bolące piersi 30.07.03, 09:28
      prawdopodobnie cilest zawiera (jak dla ciebie )zbyt duzo estrogenów, stąd te
      objawy, chiciaz to wszystko moze sie jeszcze uregulowac w ciagu trzech
      miesięcy. Ja biore juz cilest 10 miesiąc i nadal mam podobne objawy (ból
      piersi, bolesne i obfite miesiączki).Czekam na sierpniową wizyte u mojego
      ginekologa i mam nadzieję, ze on znajdzie jakies rozwiązanie.
    • lilith76 Re: cilest a bolące piersi 30.07.03, 10:56
      sprawdzę w domu i jutro napiszę ci nazwę preparatu homoepatycznego, który
      polecił mi lekarz; jest dostępny w aptece bez recepty; ja też brałam Cilest i
      nie najlepiej go znosiłam; gdzieś jeszcze znajdziesz mój "tragiczny wątek"
      sprzed kilku dni; głowa do góry;
    • myszka77 Re: cilest a bolące piersi 30.07.03, 16:35
      nie martw się, wszystko jest OK. to zupełnie normalne objawy gdy zaczynasz brać
      piguły.
      też tak miałam na początku przyjmowania Cilestu, plamienia przeszły po (chyba)
      2 miesiącach, ból i obrzmienie piersi (chyba) po 3.
      gdyby te objawy występowały dłużej niż 3 miesiące - idź do gina, na razie nie
      ma takiej potrzeby.
    • zuzia36 Re: cilest a bolące piersi 30.07.03, 18:09
      Ja biorę Cilest o d 3 lat. Tez mnie bolały
      piersi i przed okresem byłam jak bąba
      zegarowa. Plamienia miałam czasami nawet po
      dłuższym braniu. Narazie sie nie martw,
      poczekaj aż sie organizm przyzwyczaji. A
      najlepiej zrobisz jak pójdziesz do
      ginekologa. Pozdrawiam PA
    • zuzia36 Re: cilest a bolące piersi 30.07.03, 18:11
      Ja biorę Cilest o d 3 lat. Tez mnie bolały
      piersi i przed okresem byłam jak bąba
      zegarowa. Plamienia miałam czasami nawet po
      dłuższym braniu. Narazie sie nie martw,
      poczekaj aż sie organizm przyzwyczaji. A
      najlepiej zrobisz jak pójdziesz do
      ginekologa. Pozdrawiam PA !
    • lilith76 Re: cilest a bolące piersi 31.07.03, 10:03
      Mastodynon - branie tego preparatu homoepatycznego dolecił mi ginekolog;
      powinien zmniejszać bolesność piersi i inne objawy przedmiesiączkowe; ja
      kupiłam go bez recepty w normalnej aptece;

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka