Dodaj do ulubionych

Problemy z ukladem limfatycznym a antykoncepcja

06.08.03, 13:53
Biore tabletki od prawie trzech lat (cilest, mercilon, novenette, teraz
logest), i z wyjatkiem pojawienia sie celulitisu i niewielkiego spadku libido
nie zaobserwowalam skutkow ubocznych. Tak bylo do niedawna.. Od miesiaca mam
problemy z nogami- puchna nie tylko stopy, ale cale nogi, sa dziwnie ciezke,
napiete..Pojawiaja sie "pajaczki" pod kolanami i na udach. Moja pani
ginekolog powiedziala, ze nalezy wykluczyc zakrzepice, zrobilam USG nóg-
zakrzepicy nie stwierdzono. Jestem w trakcie dalszych badac (nerki, USG
brzucha itp. Jak do tej pory wyniki w porzadku) ale moze wystarczyloby
odstawic tabletki!
Pani Doktor, czy to moga byc skutki brania tabletek? Czy Pani zdaniem
nalezaloby je odstawic, czy zmienic na inne?
Dodam, ze od 2 tyg. biore detralex i pomaga bardzo slabo...
Dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • moboj Re: Problemy z ukladem limfatycznym a antykoncepc 10.08.03, 19:52
        parę miesięcy temu puchła mi jedna noga. moja pani doktor pierwszego kontaktu
        juz mnie straszyła zakrzepicą, zaburzeniami krążenia itp, wysyłala na badania,
        które niczego nie wykazały. też brałam detralex, który nie pomógł, a noga
        bolała. okazało się, że miałam małą kontuzję mięsnia (czy jakoś tak, dokładnie
        już nie pamietam), której doznałam pewnie podczas gry w kosza lub podczas
        joggingu.
        • maoya Re: do moboj 11.08.03, 01:48
          poniewaz w ktoryms z postow napisalas, ze chetnie odpowiesz ma moje ewentualne
          kolejne pytania chialabym sie dowiedziec kilku rzeczy.
          mam rodzinne sklonnosci do zylakow, duzo siedze pracujac wiec niestey pojaiwly
          sie pierwsze objawy. lekarka powiedziala mi kiedys, ze absolutnie mam nic nie
          robic z zylami dopoki nie urodze dziecka... wiem wiem co powino sie robic a
          czego nie przy tego typu problemach (ruch, zero sauny itp)
          ale boli mnie coraz bardziej noga, zyla staje sie coraz bardziej widoczna, do
          tego mam jakies dziwne zaczerwienienia.
          musze isc do lekarza, nie wiem jednak do jakiego? i jakiego typu badania
          powinnam wykonac? jak wiesz z naszych roznych postow na tym forum biore od
          niedawna pigulki i chcialabym wiedziec czy nie maja one zbyt duzego
          niekozrystnego wplywu na to. sorry ze cie tak wypytuje ale zdaje mi sie ze
          jestes z W-wia jak ja wiec moze doradzilabys mi jakiegos lekarza?
          z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie smile
          • moboj Re: do moboj 11.08.03, 08:27
            maoya napisała:

> poniewaz w ktoryms z postow napisalas, ze chetnie odpowiesz ma moje
            ewentualne
            > kolejne pytania chialabym sie dowiedziec kilku rzeczy.
            > mam rodzinne sklonnosci do zylakow, duzo siedze pracujac wiec niestey
            pojaiwly
            > sie pierwsze objawy.

siedzący tryb życia rzeczywiście chyba nie wpływa najlepiej na stan nóg.

> lekarka powiedziala mi kiedys, ze absolutnie mam nic nie
            > robic z zylami dopoki nie urodze dziecka... wiem wiem co powino sie robic a
            > czego nie przy tego typu problemach (ruch, zero sauny itp)
            > ale boli mnie coraz bardziej noga, zyla staje sie coraz bardziej widoczna, do
            > tego mam jakies dziwne zaczerwienienia.

zajrzyj sobie na stronę www.zylaki.med.pl - tam znajdziesz wszystkie informacje.

> musze isc do lekarza, nie wiem jednak do jakiego? i jakiego typu badania
            > powinnam wykonac? jak wiesz z naszych roznych postow na tym forum biore od
            > niedawna pigulki i chcialabym wiedziec czy nie maja one zbyt duzego
            > niekozrystnego wplywu na to. sorry ze cie tak wypytuje ale zdaje mi sie ze
            > jestes z W-wia jak ja wiec moze doradzilabys mi jakiegos lekarza?
            > z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie smile

no własnie, kiedy mi spuchła ta jedna noga to moja pani doktor pierwszego
            kontaktu (bardzo wierząca katoliczka i wielka przeciwniczka hormonów, choć jest
            równoczesnie endokrynologiem) zaczęła wymyslać takie potencjalne dolegliwości,
            które spowodowałyby, że ja te pigułki przestane brać. no więc oczywiście zaraz
            wymysliła zakrzepicę. ja sama też trochę się wystraszyłam, więc posłusznie
            zrobiłam wszystkie polecone badania, wydałam na nie duzo kasy, a badania nic
            nie wykazały. zrobiłam oczywiście rutynowe badania krwi (b. ważne jest
            określenie parametrów krzepnięcia) oraz badanie przepływów żylnych (usg
            doppler). to ostatnie badanie jest dość drogie i trochę się naszukałam zanim
            znalazłam dość rozsądną cenę. to usg robiłam w przychodni na Żelaznej 34 (to
            jest centrum usług medycznych Proximum). to badanie wykonuje kardiolog, zawsze
            we środy od 17. badanie kosztuje 60 złotych. trzeba zadzwonić umówić się na to
            badanie. niestety nie mogę znaleźć numeru telefonu, musisz sprawdzić sobie w
            panoramie firm lub w książce tel.
            u mnie oczywiście to badanie nic nie wykazało, a noga dalej bolała. dobrze, że
            mój tato był kiedyś piłkarzem i zaprowadził mnie do swojego lekarza ortopedy i
            specjalisty medycyny sportowej. u mnie ten ból nogi i opuchlizna okazały się
            byc skutkiem jakiejś sportowej kontuzji. tych lekarzy odwiedziłam juz w moim
            rodzinnym mieście (nie jestem rodowitą wrocławianką), więc namiarów ci nie
            podamsmile no i ta moja pani doktor pierwszego kontaktu tez jest ode mnie z turku,
            więc do niej namiarów też ci nie będę podawać. a zresztą ja już do niej nie
            zamierzam chodzić, bo u niej religia jest na pierwszym miejscu, a dopiero potem
            medyczna wiedza i doświadczyłam tego już nie po raz pierwszy.
            pozdrawiam i czekam na ewentualne pytania. jesli chcesz pisz na priva. i
            zajrzyj na sąsiedni wątek (tam, gdzie taka nieprzyjemna atmosfera się zrobiła),
            bo tam tez napisałam ci postasmile
    • bluey Re: Problemy z ukladem limfatycznym a antykoncepc 12.08.03, 09:16
      Ja mam rodzinne sklonnosci do zylakow (po mamie), w
      dodatku prowadze raczej siedzacy tryb zycia. Jednak moje
      problemy z zylakami zaczely sie gdy bralam Cilest.
      Wowczas zaczely mi sie pojawiac rowniez pajaczki,
      zaczela bolec zyla na lydce itp itd. Gdy Cilest
      zmienilam na Microgynon bylo troche lepiej, zylaki
      rozwijaly sie troche wolniej, ale problemy nie ustapily.
      Teraz nie biore pigulek wcale (przez watrobe, silne bole
      glowy i wlasnie zylaki) i musze przyznac, ze zyly mniej
      bola i mam wrazenie jakby nie postepowaly dalej.
      Pajaczki poznikaly i juz sie nie pokazuja. Zyla jest
      jakby ciut mniej widoczna i mniej boli.
      Moja lekarka ginekolog twierdzi, ze zylaki moga sie
      wlasnie pojawiac podczas brania pigulek. I osoby ze
      sklonnoscia do zylakow lub juz posiadajace zylaki
      powinny uwazac i czesto sie badac, a w wypadku gdyby
      choroba zaczela szybko postepowac przerwac branie pigul.

Pozdrawiam
    • maoya Re: do moboj 12.08.03, 12:13
      dzieki wielkie za odpowiedz smile
      chyba rzeczywiscie wybiore sie kiedys na zelazna zrobic to usg, dla uspokojenia
      (mam nadzieje).
      jesli mnie znow najda jakies watpliwosci to chetnie skorzystam z twojej pomocy
      i napisze na priva, dziekuje raz jeszcze smile
      milego dnia, pozdrawiam m.
      • daggy Re: do moboj 12.08.03, 13:29
        Ja mam to samo sad Przez kilka lat miałam spiralę i było ok. Kilka miesięcy temu
        zaczęłam brać Logest i wszystko potoczyło się w ekspresowym tempie. Nogi
        spuchnięte, obolałe, pajączki dosłownie "trzaskały", żyły stały się bardziej
        widoczne. Moja lekarka zmieniła mi tabletki na Novynette i dodatkowo poleciła
        branie 10 tabletek Rutinoskorbinu dziennie. Poza tym, biorę Peletrocin
        (odpowiednik detralexu). Jest troche lepiej (poza tym upały trochę zelżały, a
        wtedy było nagorzej), ale nie całkiem dobrze. Nie mam zupełnie innego pomysłu
        na antykoncepcję, a jestem przekonana, że to od pigułek - nie wierze w takie
        zbiegi okoliczności sad
        • mika21251 Re: do moboj 13.08.03, 09:38
          No to przynajmniej utwierdziłam się w przekonaniu, ze pigułki są raczej nie
          wskazane przy moich dolegliwościach! Dzięki, dziewczyny. Może jeszcze Pani
          Doktor się wypowie..
        • skapula Re: do moboj 18.08.03, 21:59
          czy można łykac takie ilości rutinoscorbinu zażywając jednocześnie pigułki?
          Słyszałam, ze wit C w większych dawkach jest niewskazana podczas przyjmowania
          pigułek...
          • moboj Re: do moboj 18.08.03, 22:25
            skapula napisała:

> czy można łykac takie ilości rutinoscorbinu zażywając jednocześnie pigułki?
            > Słyszałam, ze wit C w większych dawkach jest niewskazana podczas
            przyjmowania
            > pigułek...

też słyszałam, że witamina C zwiększa poziom estrogenu, co może wpływać na
            rozwój np. raka sutka. wyjście jest takie, że witaminę C trzeba łykać w
            odpowiednim odstępie czasowym. przecież wiadomo, że bez witaminy C nie da się
            żyć i znajduje się ona w naszym pożywieniu, choćby w owocach, sokach itd. nie
            popadajmy w skrajności.
    • anika_73 Re: Problemy z ukladem limfatycznym a antykoncepc 27.08.03, 10:11
      mika21251 napisała:

> Biore tabletki od prawie trzech lat (cilest, mercilon, novenette, teraz
      > logest), i z wyjatkiem pojawienia sie celulitisu i niewielkiego spadku
      libido
      > nie zaobserwowalam skutkow ubocznych. Tak bylo do niedawna.. Od miesiaca mam
      > problemy z nogami- puchna nie tylko stopy, ale cale nogi, sa dziwnie ciezke,
      > napiete..Pojawiaja sie "pajaczki" pod kolanami i na udach. Moja pani
      > ginekolog powiedziala, ze nalezy wykluczyc zakrzepice, zrobilam USG nóg-
      > zakrzepicy nie stwierdzono. Jestem w trakcie dalszych badac (nerki, USG
      > brzucha itp. Jak do tej pory wyniki w porzadku) ale moze wystarczyloby
      > odstawic tabletki!
      > Pani Doktor, czy to moga byc skutki brania tabletek? Czy Pani zdaniem
      > nalezaloby je odstawic, czy zmienic na inne?
      > Dodam, ze od 2 tyg. biore detralex i pomaga bardzo slabo...
      > Dziekuje za odpowiedz
      > Pozdrawiam

Mam dokladnie to samo, podciagam watek i przylaczam sie do prosby o odpowiedz
      pani doktor!
      • mika21251 Re: Problemy z ukladem limfatycznym a antykoncepc 28.08.03, 09:51
        Dziekuje za odpowiedz, Pani Doktor.
        Dodam, ze wszystkie inne badania juz zrobiłam: nerki itp w porzadku. A lekarz
        stwierdził 1 stopień upośledzienia układu limfatycznego.
        Rozumiem, ze w takiej sytuacji bezpieczniej jest odstawic tabletki. Czy
        próbować z jakimiś innymi (trójfazowe), czy kategorycznie należy odstawić?

Dziękuje bardzo bardzo

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka