Dodaj do ulubionych

Wysokie TSH a brak objawów niedoczynności tarczycy

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.12.07, 13:04
Zrobiłąm badania i wyszło TSH 7,18 (norma 04-4)- czyli
niedoczynność, ale jestem chuda, zywotna, energiczna i nie jest mi
zimno. Jedynym niepokojacym objawem jest to, ze ostatnio robi mi się
słabo, kreci mi sie w głowie i raz zemdlałam. Dodam że mam niskie
ciśnienie. Co to może być?
Obserwuj wątek
    • jeanne72 Re: Wysokie TSH a brak objawów niedoczynności tar 18.12.07, 13:16
      Badanie trzeba zrobić jeszcze raz za jakis czas, może to chwilowy skok TSH,
      spowodowany np. stresem czy innym czynnikiem.
      Bardziej jednak prawdopodobne, że to niedoczynnośc subkliniczna - utajona, wtedy
      gdy nie wystepują jeszcze objawy niedoczynności, hormony tarczycy są w normie, a
      przysadka już reaguje na drobną niedomogę tarczycy. Musisz być pod kontrolą
      endokrynologa, bo za jakiś czas może sie rozwinąć pełnoobjawowa niedoczynność.
    • maniek-k Re: Wysokie TSH a brak objawów niedoczynności tar 18.12.07, 15:34
      Zanim pójdziesz do endokrynologa zrób badanie hormonu FT3 i FT4 (pobranie krwi)
      - są to hormony tarczycy. Endokrynolog zanim cokolwiek mądrego powie, będzie
      chciał zobaczyć wyniki takich właśnie badań. [TSH to jedynie hormon przysadki
      mózgowej, stymulujący tarczycę.]

Podwyższone TSH może być też oznaką np. zapalenia tarczycy.

Fakt, że nie masz wszystkich objawów niedoczynności wymienianych w poradnikach,
      albo nawet żadnych nie znaczy, że jej nie masz sad Możliwe, że jeszcze - bo może
      szybko złapałaś problem, a może dlatego, że Twoje TSH wcale nie jest aż tak
      wysokie, a może, tak już Twoja uroda.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka