Dodaj do ulubionych

czy koniecznie robic USG dopochwowe ?

08.10.03, 12:14
mam pytanie, czy we wczesnej ciazy naprawde jest konieczne robienie USG
dopochwowego. stracilam pierwsza ciaze, a w szpitalu, po kazdym takim USG
krwawienie mi sie nasilalo. nie wystarczy pozytywny test ciazowy i poczekanie
do 4 miesiaca, kiedy bedzie mozliwe USG przez powloki brzuszne ? teraz
chucham na zimne i boje sie czegokolwiek naruszyc takim "gmyraniem" smile
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • lastka Re: czy koniecznie robic USG dopochwowe ? 08.10.03, 12:57
      Hej ale czy to napewno wina usg, watpię. Ja do 4 miesiąca miałam co miesiąc
      robione usg dopochwowe a w pierwszych tygodniach miałam dwa badania usg w
      odstępie tygodnia. Myślę, że to nie ma znaczenia, przecież podczas stosunku
      to "gmyranie" jest o wiele wieksze i bardziej "ostre", ale jeżeli masz jakieś
      wątpliwości porozmawiaj o tym z lekarzem, jezeli nie z jednym to skonsultuj się
      u innego.
      • linkamocwiatru Re: czy koniecznie robic USG dopochwowe ? 12.10.03, 18:37
        lastka napisała:

> Hej ale czy to napewno wina usg, watpię. Ja do 4 miesiąca miałam co miesiąc
        > robione usg dopochwowe a w pierwszych tygodniach miałam dwa badania usg w
        > odstępie tygodnia. Myślę, że to nie ma znaczenia, przecież podczas stosunku
        > to "gmyranie" jest o wiele wieksze i bardziej "ostre", ale jeżeli masz
        jakieś
        > wątpliwości porozmawiaj o tym z lekarzem, jezeli nie z jednym to skonsultuj
        się
        >
        > u innego.

Mysle ze maja raczej nie współzyje, skoro wczesniej poroniła, to by było
        niewskazane, bo ryzykowne.
    • monika.antepowicz Re: czy koniecznie robic USG dopochwowe ? 12.10.03, 12:14
      Jesli ciaża prawidłowo rozija sie, hormony rosna- hcg i progesteron to można
      poczekac do 12 tygodnia, ale z drugirj strony aby dać siuplementację
      progesteronu lub wobec jakichs niepokojących objawów- krwawienia usg daje
      odpowiedź nie tylko czy ciąża prawidłowo sie rozwuija,ale przede wszystkim ze
      jest ona wewnątrz maciy. A samo badanie usg na pewno poronienia nie spowoduje
      ani nie przyspieszy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka