Dodaj do ulubionych

wydzielina u 3-latki

24.10.03, 02:11
Moja 3-letnia córeczka od dwóch miesięcy nie używa pieluszek. Gdy jeszcze
używala pieluszki zauważyłam na nich dwa lub trzy razy nieznaczną ilość zółto-
zielonej wydzieliny z pochwy. Myślałam, że zostało to spowodowane dostaniem
się jakiejś ilości kupki w okolice pochwy. Teraz kiedy już chodzi w
majteczkach codziennie są one w miejscu krocza nieco żółte, czasem zdarza
się, że tej wydzieliny jest nieco więcej. Jestem zdumiona i zaniepokojona
gdyż zawsze wydawało mi się, że dzieci nie powinny mieć żadnej wydzieliny.
Ani w tedy ani teraz córeczka nie ma objawów żadnej choroby, nie skarży się
na ból ani swędzenie, okolice krocza i odbytu czasem ma zaczerwienione, ale
nie widzę związku z większą ilością śluzu. Zaczerwienienia te mijają po
jednokrotnym posmarowaniu tormentiolem. Zwracam dużą uwagę na higienę,
wycieram jej pupę w prawidłowym kierunku, nie pozwalam siadać nigdzie gołą
pupą, kąpie się w swojej wanience, nie dotyka sie w okolicach narządów
płciowych. Czy to jest po prostu normalne?
Obserwuj wątek
    • niusia1803 Re: wydzielina u 3-latki 24.10.03, 09:58
      Kiedy byłam małą dziewczynką miałam tego typu objawy. Pamiętam, że wtedy nie
      mogłam jeść jajek i nawet w przedszkolu paniom na uchu o tym musiałam
      przypominać, zeby mi nie dawały jajek na śniadenie czy obiad. Mama też była ze
      mną u ginekologa dziecięcego i na pewno pamiętam że smarowała mi krocze jakąś
      maścią, ale nie pamiętam nazwy. Sugerowałabym raczej wizytę u lekarza, to w
      końcu od poczęcia delikatny narząd kobiety. Tak jak u dorosłych kobiet są to
      upławy.
    • ginger_77 Re: wydzielina u 3-latki 24.10.03, 10:39
      Hej,
      Tak jak poprzedniczka doradze Wam wizyte u ginekologa dziececego (jeśli jestes
      z Warszawy mogę podac namiary). Moja 19-mies. coreczka ma niestety problem z
      bakteria i jestesmy w trakcie leczenia. Prawdopodobnie moja mala zalapala cos z
      piaskownicy – w kazdym razie wydaje nam się to jedyne możliwe zrodlo - zarówno
      my jak i niania dbamy bardzo o higiene.
      Miala już robione posiewy 3 razy i teraz w ostatnim jest poprawa, pojawila się
      tylko jedna nowa bakteria e-coli – co najprawdopodobniej wynika z biegunki,
      która mala ostatnio przeszla, a ze była w tym czasie także przeziebiona i
      dodatkowo tamte bakterie utorowaly droge e-coli. Tamte jednak mamy już za soba,
      zostala ta jednasad Bardzo jestem tym wszystkim zmartwiona, ale mam nadzieje, ze
      już wkrotce będziemy mieć to za soba!
      Leczenie takich malych dzieci jest miejscowe, polega na smarowaniu
      zaczerwienionych okolic, ew. wpuszczeniu lekarstwa odrobinke do srodka.
      Koniecznie udaj się z coreczka do lekarza, żeby to nie rozwijalo się dalej – a
      może okaze się, ze jest tylko podraznione i nie ma zadnej bakterii.
      Pozdrawiam i powodzenia.
      Jak jeszcze masz pytania, pisz!
      PS> Moja Madzia caly czas jest w dobrej kondycji, "odkrylam" to wlasnie przez
      zaczerwienienie i taki troszke niemily zapachsad
      • fryderyka Re: wydzielina u 3-latki 24.10.03, 12:56
        Bardzo dziekuję za odpowiedzi. Jestem z Krakowa więc jeśli ktoś ma adres
        dobrego ginekologa dziecięcego w moim mieście proszę o podanie. Bardzo sie tym
        wszystkim martwię miedzy innymi dlatego, że ja także od okresu pokwitania mam
        wieczne problemy z upławami, stanami zapalnymi, nadżerkami i tym podobnymi
        atrakcjami. Także z wczesnego dzieciństwa pamiętam jak mama podmywała mnie
        rumiankiem, ale u żadnego lekarza ze mną nie była. Zastanawiałam się zawsze czy
        moje późniejsze kłopoty nie były spowodowane zaniedbanym zakażeniem z
        dzieciństwa. Gdy rozpoczęłam współżycie okazało się, że już w tedy miałam
        wielką nadżerkę. Obiecałam sobie, że będę bardzo dbała o higienę mojej córeczki
        aby i ją to nie spotkało. Na przykład nie pozwalałam jej chodzić bez majteczek
        na plaży czym wzbudzałam duże zdziwienie innych mam. Po waszych odpowiedziach
        załamałam się gdyż prawdopodobnie wszystkie moje wysiłki spełzły na niczym.
        Zawsze zastanawiałam się jak to jest możliwe, że dziewczynki nagminnie nie
        chorują podczas lat robienia kupki do pieluszek, gdzie o zanieczyszczenie
        okolic pochwy tak łatwo. Może jednak jakaś ilość wydzieliny jest normalna?
        Ciekawa jestem odpowiedzi pani doktor jak i innych forumowiczek.
        • niusia1803 Re: wydzielina u 3-latki 24.10.03, 13:06
          Jak juz pisałam mnie to też spotkało, a jestem obecnie zdrową kobietą i nie mam
          większych problemów. Tak więc nie wyrzucaj sobie, że coś zrobiłaś nie tak. Tak
          jest też ze stanami zapalnymi w okolicach narządu rodnego; mój lekarz mówi, że
          nawet kobiety dbające o higienę sa narażone na tego typu schorzenia. Czasami po
          prostu taka ich uroda. Co innego to zdiagnozowanie i leczenie. Ja po tym
          incydencie w dzieciństwie następną wizytę u ginekologa zaliczyłam w wieku 20
          lat i tylko profilaktycznie. Tak więc nie załamuj się i wybierz się do lekarza.
          Mam nadzieję, że wszystko będzie OK. Daj znać.
        • ginger_77 Re: wydzielina u 3-latki 24.10.03, 14:03
          Wiem co czujesz, ja tez wyrzucalam sobie, ze moze czegos nie dopilonowalam,
          moze niania...itp Potem jednak doszlismy do wniosku, ze chyba to ta
          piaskownica. Fakt, ze moze nie byla odpowiednio ubrana do piasku, bo kiedys jak
          wracalam z pracy to moje dziecie siedzialo co prawda w pampersie i majteczkach,
          ale w spodniczce. Obawiam sie, ze to moze wtedy... Ale teraz nie ma co myslec
          jak to sie stalo, tylko trzeba leczyc. W tym roku na wakacjach, tez puszczalam
          Madzie na plazy tylko w pieluszcze i leginsach za kolanka. Zreszta jak slusznie
          zauwazyla ktoras z dziewczyn, niektore z nas maja taka urode i bedziemy lapaly
          infekcje nawet jesli higienie nie ma nic do zarzucenia. Ja tez mialam kilka
          takich historii, wiec moze moja corcia ma to po mniesad
          Daj znac jak poszlo u lekarza
          Trzymajcie sie cieplutko!
    • evee1 Re: wydzielina u 3-latki 24.10.03, 12:55
      Moje coreczka miala to dwukrotnie. Za kazdym razem podmywalam
      ja trzy razy dziennie roztworem nadmanganianu potasu (3-4 krysztalki
      na miednice wody) i po 4-5 dniach jej przechodzilo.
    • monika.antepowicz Re: wydzielina u 3-latki 25.10.03, 16:20
      Dzieci moga mieć niewielką ilosć białawej wydzieliny- to złuszczony nabłonek-
      myślę ze o ile nie ma innych objawów-zaczerwienienia to nie ma objawów do
      niepokoju- wystarczajaca jest higiena za pomocą serwetek nasaczonych mleczkiem
      lub tonikiem- jesli dziecko to boli lub jest zaczerwienione warto skonsultować
      sie z ginekologiem dziecięcym

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka